reklama
CNN Prima News Michael Schumacher

Michael Schumacher

Výpis příspěvků ke štítku „Michael Schumacher“

Mladý Schumacher popřál otci k narozeninám dojemnou společnou fotkou. Co vzkázal?

5. ledna 2022 11:22

Michaelu Schumacherovi je čerstvě 53 let, ovšem ze známých důvodů už osmý rok po sobě nemohl narozeniny oslavit. Sedminásobného mistra světa formule 1 každopádně zaplavily gratulace z celého světa, které doprovázela slova podpory. Emoční vzkaz prostřednictvím sociálních sítí vyslal i syn Mick Schumacher, který se chystá na svoji druhou sezonu v královně motorsportu.

Roky riskoval život ve formuli, vymstilo se mu lyžování. Osm let od nehody Schumachera

29. prosince 2021 14:58

V roce 1994 v italském San Marinu pronásledoval Ayrtona Sennu, když brazilský závodník náhle naletěl do bariéry a kvůli těžkým poraněním později zemřel. Michael Schumacher ještě spadal do éry formule 1, kterou lze označit za „vysoce nebezpečnou“. Přesto nikdy nepřišel k vážnému úrazu. V roce 2012 definitivně ukončil se sedmi tituly mistra světa kariéru a chtěl si užívat „důchod“. To mu vydrželo jen lehce přes rok: 29. prosince 2013 upadl při lyžování ve Francii, hlavou narazil do skály a od té doby veřejnost marně čeká na pozitivní zprávy.

Manželka Schumachera dojala jeho bývalého šéfa: Jsi součástí rodiny, milujeme tě

16. prosince 2021 13:29

Jen pár lidí má přehled o tom, jak se ve skutečnosti daří Michaelu Schumacherovi. Ten se zotavuje po fatální nehodě na lyžích v roce 2013 ve francouzských Alpách a pozitivní zprávy nepřicházejí. Bývalý šéf jednoho z nejlepších jezdců historie z Ferrari Jean Todt patří do oné úzké skupiny osob, které pravidelně legendu formule 1 navštěvují. A Schumacherova manželka Corinna si neustálé podpory nesmírně váží.

Dojemný snímek Schumacherů. Vzdal bych se všeho, abych si s tátou popovídal, řekl Mick

19. září 2021 16:16

Očekávaný dokument o Michaelu Schumacherovi už je několik dní k dispozici na streamovací platformě Netflix. Jednou z hlavních postav, která ve filmu vypráví o legendě formule 1, je její syn Mick – nyní sám pilot v královně motorsportu. Mluví o tom, jak je pro něj těžké nemoct si s otcem popovídat o svém zaměstnání. Zároveň v souvislosti s filmem publikoval na Instagramu dojemnou fotografii z dětství.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

16. září 2021 20:33

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Jako mladý lovil kola z popelnice, v osudný den pochyboval. Co ukázal film Schumacher?

16. září 2021 13:37

Byl to fenomenální jezdec, který to ale se svou soutěživostí a nekompromisností nezřídka přeháněl. Netflix ve středu pustil do světa dokument o sedminásobném mistrovi světa ve formuli 1 Michaelu Schumacherovi. Snímek se z velké části zaměřuje na to, jak se Němec dokázal vydrápat na úplný vrchol, ačkoliv neměl nejlepší finanční zázemí. Etapě po vážné nehodě na lyžích se věnuje minimálně. Slzy příbuzných ale prozrazují, že k normálnímu životu má nyní „Schumi“ daleko.

Sníh není optimální. Měli jsme letět do Dubaje, váhal Schumacher krátce před úrazem

9. září 2021 06:02

V dokumentu o Michaelu Schumacherovi, který natočil Netflix, zazní věta, ze které v kontextu dalších událostí mrazí. Sedminásobný mistr světa formule 1 utrpěl na konci roku 2013 fatální úraz hlavy při lyžování ve francouzských Alpách. Samotnému Schumacherovi se podmínky na svahu nezdály a prohlásil, že rodina měla raději zamířit na dovolenou jinam.

Manažer Schumachera o osudné nehodě: Udělal jsem chybu, po které mě vymazali ze života

24. srpna 2021 15:23

Willi Weber, manažer legendy formule 1 Michaela Schumachera, po sedmi a půl letech od jeho úrazu při lyžování s tragickými následky přiznal, že tehdy udělal zásadní chybu. Tím, že neskočil do soukromého letadla a okamžitě nepřiletěl do francouzského Grenoblu, kde lékaři bojovali o život sedminásobného mistra světa, prý „zničil“ dvacetiletý vztah. A Schumacherova manželka Corinna s ním dodnes nepromluvila.

reklama