CNN Prima News miliardář

miliardář

Výpis příspěvků ke štítku „miliardář“

Ostrá přestřelka Fialy a Babiše: Spílali si do drzých miliardářů a akademiků z jiné galaxie

Na sociálních sítích došlo ke slovní přestřelce mezi premiérem Petrem Fialou (ODS) a šéfem opozičního hnutí ANO Andrejem Babišem. Politici se přeli o to, kdo z nich je blíže běžným lidem. Předseda vlády se ohradil proti nařčení svého politického soka, že občanům nerozumí. Podle Fialy jsou to od dlouhodobě privilegovaného člověka a miliardáře „nehorázná a drzá slova“. „Nenechám se poučovat akademikem odtrženým od reality,“ reagoval Babiš.

Kvůli Messimu se v Miami prudce zdražovalo. Sousedé fotbalové hvězdy si mnou ruce

Fotbalová legenda Lionel Messi po letním přestupu do Spojených států nejen exceluje v týmu Inter Miami CF, ale jeho přítomnost působí i na ceny nemovitostí v poklidné miliardářské čtvrti. Na tuto skutečnost upozorňují jeho sousedé, mezi nimiž jsou miliardáři, celebrity i internetové hvězdy. Argentinská hvězda tak potenciálně může při prodeji nemovitosti pomoct lidem od vedle k tučnému zisku. Oslovení rezidenti však tvrdí, že se stěhovat nehodlají.

Skupina útočníků se zmocnila tankeru izraelského miliardáře. Úder může souviset s válkou

Neznámí útočníci se u pobřeží jemenského města Aden zmocnili tankeru napojeného na Izrael. S odkazem na soukromou bezpečnostní společnost Ambrey a provozovatele lodi to uvedla agentura AP. K útoku se sice bezprostředně nepřihlásila žádná skupina, ale v posledních dnech se odehrály nejméně dva další námořní incidenty spojené s válkou mezi Izraelem a radikálním palestinským hnutím Hamás. Představitel americké obrany, který hovořil pod podmínkou anonymity, útok potvrdil.

Musk jako Putinův muž? Samozvaný spasitel je mocnější než prezidenti, ovlivnila ho šikana

Nejvlivnější lídři světa žadoní, aby se s ním mohli setkat. Jeho stroje spustily revoluci na silnicích i ve vesmíru. Kdo je ale doopravdy Elon Musk, nejbohatší člověk planety a samozvaný spasitel lidstva? Pro jedny úžasný vizionář. Pro druhé hrobař Twitteru, proruský nohsled, který kvůli smíření s Moskvou nabádá k obětování části Ukrajiny, volá si s Putinem a vysmívá se Zelenskému. Máme jej obdivovat, nebo se ho bát? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to rozebírá překladatel Muskovy nové biografie Tomáš Jeník.

Musk je jediný člověk s mozkem v Americe, říká Medveděv. Miliardář odmítá vypnutí Starlinku

Americký miliardář Elon Musk vyvolal pozdvižení svými údajnými slovy pro spisovatele Waltera Isaacsona, že měl loni vypnout internetovou službu Starlink v oblasti Krymu, aby Ukrajinci nemohli podniknout útok na ruskou flotilu. Z Moskvy zareagoval ruský exprezident Dmitrij Medveděv, který řekl, že Musk je v Severní Americe „posledním člověkem s mozkem“. Sám miliardář nyní popřel, že by Starlink nad Krymem vypnul. Prý zde podle něj ani nikdy nebyl aktivován.