CNN Prima News miliardář

miliardář

Výpis příspěvků ke štítku „miliardář“

Vyléčíme slepé i ochrnuté, věří Musk. Testy mozkových čipů na lidech zahájí už do půl roku

1. prosince 2022 17:42

Miliardář Elon Musk ve středu představil pokrok ve vývoji mozkových čipů. Jeho firma Neuralink hlásí úspěchy testování na opicích, které se díky implantátům naučily mimo jiné „psát myslí“. První testy na lidech plánuje do půl roku. Čipy by měly vyléčit slepotu či hluchotu a časem dokonce umožnit ochrnutým znovu se hýbat.

Ruský boháč se zřekl občanství. Stydím se za Rusko a nechci být spojován s fašisty, oznámil

31. října 2022 21:24

Podnikatel Oleg Tiňkov oznámil, že se rozhodl kvůli odporu proti válce na Ukrajině zříci ruského občanství. Vyzval další podnikatele, aby ho následovali. Příslušný dokument zveřejnil na sociální síti. Tiňkov po ruské invazi do sousední země, zahájené na příkaz prezidenta Putina 24. února, patřil k prvním z hrstky ruských podnikatelů, kteří otevřeně vystoupili proti válce a kritizovali ruskou armádu, připomněla ruská redakce BBC.

Pták je osvobozen, napsal Musk a převzal Twitter. Okamžitě propustil vedoucí pracovníky

28. října 2022 05:04

Miliardář Elon Musk převzal kontrolu nad internetovou společností Twitter a propustil její vedoucí pracovníky. Informovaly o tom světové agentury a list The Wall Street Journal s odvoláním na nejmenované zdroje. Nejbohatší muž světa podle nich dokončil akvizici sociální sítě a okamžitě propustil mimo jiné jejího výkonného ředitele Paraga Agrawala. „Pták je osvobozen,“ napsal o něco později na svém Twitterovém účtu Musk s odkazem na logo sociální sítě.

Elon Musk s Twitterem opět otočil. Společnost chce znovu koupit za bilion korun

4. října 2022 20:23

Americký miliardář Elon Musk navrhl, že koupí internetovou společnost Twitter za původně dohodnutou cenu 54,20 dolaru za akcii, která celý podnik ohodnocuje na 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč). Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Akcie Twitteru po zprávě prudce posílily a obchodování s nimi bylo přerušeno.

Investor podporující demokraty i vášnivý fotograf. Kdo je budoucí velvyslanec USA v Praze?

21. srpna 2022 17:18

Novým americkým velvyslancem v České republice se má stát „prozíravý investor“ Bijan Sabet. Jeho nominaci oznámil prezident USA Joe Biden a nyní se čeká, zda a kdy ho potvrdí americký Senát. Sabet nemá politické ani diplomatické zkušenosti, dosud se pohyboval zejména ve světě technologií a investic, což mu vyneslo nemalé jmění. Jaké vazby pojí muže s íránsko-korejskými kořeny s americkou administrativou?

Alena Šeredová se chystá na svatbu s miliardářem. Jak proběhly zásnuby s dědicem Fiatu?

10. srpna 2022 12:18

Alena Šeredová se bude vdávat. Její dlouholetý partner Alessandro Nasi, se kterým vychovává dvouletou dcerku Vivienne Charlotte, ji požádal o ruku. Radostnou zprávu oznámila modelka na sociální síti. Šeredová vstoupí do manželského svazku již podruhé. V roce 2011 se provdala za italského brankáře Gianluigiho Buffona, s nímž přivedla na svět dva syny.

Tragédie na moři. Zemřel rouškový miliardář, jeho jachta se vyhýbala Berlusconiho lodi

6. srpna 2022 18:51

Britský miliardář a majitel firmy Ultrafilter Medica Dean Kronsbein, která vyrábí roušky, zemřel v neděli poté, co jeho jachta najela do skály na pobřeží Sardinie. Na palubě byla také podnikatelova žena s dcerou, obě utrpěly vážná zranění. K nárazu došlo při úhybném manévru před lodí bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho.

Přibude v Česku další miliardář? Už v pátek se hraje téměř o tři miliardy korun

21. července 2022 12:33

Přibude v Česku další miliardář? Už v pátek se v Eurojackpotu hraje o závratnou sumu. Téměř tři miliardy korun. Stačí přitom správně tipnout sedm čísel a jackpot může spadnout do klína komukoli. A jak dokazují zkušenosti, Čechům se v loterii daří. Výhru nad jeden milion korun si v historii Eurojackpotu rozdělilo už osmdesát krajanů. Nejvyšší výhra dělala 2,5 miliardy Kč.