CNN Prima News mistrovství světa

mistrovství světa

Výpis příspěvků ke štítku „mistrovství světa“

Maslák byl se štafetou osmý. Tyčkař Duplantis i překážkářka Amusanová pokořili rekordy

25. července 2022 07:27

Tyčkař Armand Duplantis prožil v Eugene pohádkový šampionát. Americký rodák ve švédských barvách získal světový titul, který mu jako poslední ve sbírce trofejí chyběl, a pak své vystoupení ozdobil absolutním světovým rekordem 621 centimetrů. Nejlepší výkon pod širým nebem vylepšil o pět centimetrů. Poslední den šampionátu přinesl také třetí českou finálovou účast. Čtvrtkařská štafeta Matěj Krsek, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm posunula český rekord na 3:01,63 a obsadila osmé místo.

Dvoustovky na MS vyhráli Lyles a Jacksonová. Vadlejch hladce zvládl kvalifikaci oštěpu

22. července 2022 05:54

Na atletickém mistrovství světa byly k vidění bleskurychlé dvoustovky. Jamajčanka Shericka Jacksonová předvedla druhý nejlepší čas všech dob 21,45 sekundy a získala první velké individuální zlato. Američan Noah Lyles obhájil titul v osobním rekordu 19,31, který ho zařadil na třetí místo historických tabulek před bývalého světového rekordmana Michaela Johnsona. Stříbrný olympijský medailista Vadlejch na MS hladce zvládl kvalifikaci oštěpu.

Čínská diskařka Feng Pin na MS překvapivě získala titul. Oštěpařka Ogrodníková je ve finále

21. července 2022 06:14

Čínská diskařka Feng Pin na atletickém mistrovství světa zaskočila favoritky a zvítězila výkonem 69,12 metru. Osobní rekord si hned v první finálové sérii vylepšila o více než tři metry. Dvojnásobná mistryně světa Sandra Perkovičová ani vedoucí žena letošních světových tabulek Vallarie Allmanová na to nedokázaly zareagovat a skončily za asijskou vrhačkou na druhém a třetím místě. Česko má na letošním MS atletů první finále, postoupila oštěpařka Ogrodníková.

Postřehy po Norsku: Další lahůdky s podpisem Pastrňák. Už by to ale chtělo zavřít okýnka

21. května 2022 23:15

Povinné vítězství zapsáno a od jistoty postupu do čtvrtfinále hokejového mistrovství světa dělí českou reprezentaci jediný bod. „Jalonenovci“ sobotní zápas s Norskem zvládli výsledkem 4:1, koncertoval především David Pastrňák. Jinak to ale žádná krasojízda nebyla. CNN Prima NEWS přináší pět postřehů po posledním utkání národního týmu.

Co poslanec, to fanoušek hokeje. Letos to cinkne a budeme na bedně, zní ze Sněmovny

17. května 2022 05:43

Letos to cinkne, věříme alespoň v nějakou v medaili, řeklo k probíhajícímu mistrovství světa v hokeji ve Finsku CNN Prima NEWS několik poslanců napříč politickým spektrem. Někteří pravidelně koukají na zápasy, jiní se snaží alespoň monitorovat výsledky českého týmu. Najdou se ale i tací, kteří ani nevědí, že šampionát probíhá.

Na světovém šampionátu v Hearthstone si zahraje i Čech. Už se stihl stát mistrem Evropy

28. dubna 2022 21:29

Před dvěma lety měl světový titul ve hře Hearthstone na dosah ruky, nakonec skončil druhý. Letos je český esportovec Jaromír Vyskočil na nejlepší cestě stát se světovým vládcem. Na konci března se stal evropským šampionem a díky tomu si zajistil místenku na mistrovství světa, které se uskuteční ve druhé polovině roku. „Jsem hodně šťastný, že jsem to zvládnul,“ řekl Vyskočil v nejnovějším díle pořadu CNN Prima Gaming. Ten můžete sledovat každou sobotu od 22:35.

Tohle jsem nečekal, ale děda měl opět pravdu. Sadílek už je v Twente jako doma

7. dubna 2022 06:29

Loni na začátku léta vstoupil v Nizozemsku do neznámého fotbalového domu. Byť do něj byl pozván jako host, díky různým okolnostem se teď cítí jako pan domácí. Záložník Michal Sadílek coby hráč Twente Enschede od podzimu nesleze ze hřiště. Tedy pokud ho nezastaví tresty za karty. „Vnímám, že má pozice roste,“ pochvaluje si odchovanec Slovácka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Fotbal už jednou vztahy mezi USA a Íránem léčil. Jak to bude s pikantní bitvou v Kataru?

5. dubna 2022 06:49

Vztahy mezi Spojenými státy a Íránem mají k ideálu předaleko. Už to není tak horké jako na začátku roku 2020, kdy reálně hrozilo vypuknutí konfliktu, stále ale ještě nelze mluvit o zakopané válečné sekyře. O to bude zajímavější sledovat fotbalové mistrovství světa v Kataru, na kterém si rozhádané státy proti sobě zahrají. Svým způsobem půjde o návrat o 24 let zpět.