
Co na to vaše zdraví
Nejnovější příspěvky k tématu


Z Mikulova do Istanbulu za novými vlasy. Miroslav podstoupil transplantaci kvůli vzhledu i psychice
Vypadávání vlasů není konečná. Díky moderní medicíně a rostoucímu trendu transplantací míří stále více českých mužů do Istanbulu – včetně Miroslava z jižní Moravy. S naší reportérkou absolvoval celou cestu za novou kšticí – od letenky až po aplikaci 3 500 vlasových štěpů.

Chcete mít zářivější úsměv než váš protějšek? Co opravdu funguje při bělení zubů, poradí odbornice
Bílý úsměv – symbol krásy, zdraví i sebevědomí. Dnes ho, soudě podle reklam, můžeme mít snadno a rychle – stačí si koupit tu správnou sadu na domácí bělení zubů. Je to opravdu tak jednoduché? A jak si při bělení neublížit? Kdy je lepší svěřit se do rukou profesionálů? Zeptali jsme se odborníků, kteří mají s tímto problémem bohaté zkušenosti. Podívejte se na videoreportáž.
Pacienti v transplantované tváři hledají svou původní, říká Pomahač. Stačí malý detail
Pacienti ve své nové tváři často hledají něco, co jim připomíná jejich původní obličej. Ve speciálu pořadu Co na to vaše zdraví na CNN Prima NEWS to uvedl profesor Bohdan Pomahač, vedoucí transplantační chirurgie na Yale New Haven Hospital v Connecticutu. Jednat se podle jeho slov může i o drobnost, jako je ďolíček ve tváři či tvar nosu.
Poslední výzva: Jak se dostat do formy dřív, než začne léto!
Kdy jindy zazářit než s příchodem léta? To začne co nevidět, a tak pokud se chystáte letošní sezónu dostát svým snům o ideálním vzhledu, je nejvyšší čas začít je naplňovat. A to třeba s pomocí Petra Clinic, kde vám pomohou se všemi nedostatky, které vás trápí. Je libo omladit nebo zformovat? Záleží jen na vás.
Dřív trauma na lžičce, dnes citronový zázrak. Mozek, srdce i svaly vděčí za kondici rybímu tuku
Zdravý vývoj mozku, posílení imunity, regenerace svalů, ale i lepší nálada. To všechno podle lékařů i vědců souvisí s příjmem omega-3 mastných kyselin – látek, které si naše tělo nedokáže samo vytvořit. Nejlepším přírodním zdrojem jsou mořské ryby, ale kdo je nemá rád, může sáhnout po kvalitním rybím tuku. A ten by podle odborníků měl být součástí života už od dětství.
Cesta k miminku někdy vede přes laboratoř. Příběh Jany a Martina dodává naději dalším párům
Po svatbě měli jasnou představu – chtěli založit rodinu. Jenže vytoužené dvě čárky na testu nepřicházely. Jana a Martin si museli projít náročnou cestu plnou vyšetření, hormonální stimulace, odběrů i pokusů. Dnes se s ostatními dělí o svůj příběh, protože věří, že sdílení pomáhá bořit tabu a dodává naději těm, kteří právě teď procházejí tím samým.
Zuby, které nebolí, přesto mohou škodit. Co všechno může způsobit špatná ústní hygiena?
Zubař už dávno nemusí být strašákem. Kdo dbá na prevenci a pravidelně chodí na dentální hygienu, může se kazům a bolestem vyhnout úplně. Podle odborníků má navíc zdravý chrup vliv i na celkové zdraví, včetně srdce nebo cukrovky.
Estetická medicína už není tabu. Češi častěji vyhledávají neinvazivní zákroky, říká Petra Řehořková
Lékaři v České republice ročně provedou desítky tisíc estetických zákroků. Vedle plastických operací roste zájem o rychlé, šetrné a bezbolestné metody, které nevyžadují dlouhou rekonvalescenci. Oblíbené jsou zejména laserová ošetření, liftingy nebo úpravy nosu bez skalpelu.
Strach ze zubaře? Díky moderním technologiím, rentgenu a anestezii už nemusíte mít obavy
Stres, strach a panika. To jsou pocity, které mnozí zažívají při návštěvě zubaře. Podle Českého statistického úřadu se zubaře bojí každý pátý člověk. Jen málokdo si však uvědomuje, jakými technologiemi je dnešní stomatologická ordinace vybavena a co všechno musí lékař ovládat. Včetně toho, že při zákrocích používá i nohy. Jak probíhá vyšetření a jaké moderní metody usnadňují pacientům návštěvu zubaře, nám vysvětlil stomatolog Břetislav Martinák ze Stomatologického centra Artdent Jihlava a Ing. Petr Hach, jednatel společnosti EveryDent, která zajišťuje kompletní a nejmodernější vybavení ordinací.
Diagnóza na dálku: Telemedicína pomáhá odhalit srdeční arytmie a zachraňuje životy, říká odborník
Telemedicína už dávno není jen sci-fi. Lékaři dnes mohou sledovat srdeční aktivitu, krevní tlak, hladinu cukru v krvi i kvalitu spánku na dálku. Díky moderním technologiím mají pacienti lepší přístup k péči a lékaři mohou rychleji reagovat na jejich zdravotní stav. Jak to celé funguje a pro koho je telemedicína největším přínosem, i o tom mluvil v pořadu Co na to vaše zdraví prof. Miloš Táborský, přednosta interní kliniky kardiologické ve FN Olomouc.
Polovina českých dětí má zkažené zuby. Klíčové chyby, kterým by se rodiče měli vyhnout
Zdraví dětských zubů v Česku je v alarmujícím stavu. Polovina předškoláků má zkažené zuby, přibývá kazů i závažnějších problémů. Rodiče často nevědí, kdy a jak správně začít s péčí o dětský chrup. Jak tomu předejít a co je potřeba změnit? Odpovědi v pořadu Co na to vaše zdraví nabídla odbornice na dentální hygienu Alexandra Kala.
RS viry: Nejčastější příčina infekcí dýchacích cest u dětí, které nelze cíleně léčit
Nejčastější příčina infekcí dýchacích cest u dětí? Respirační syncyciální nebo také syncytiální virus. Především v zimních měsících se šíří rychle a leckdy působí vážné zdravotní obtíže a nemoci, například zápal plic. Jak viry, které kromě těch nejmenších ohrožují také seniory a chronicky nemocné, včas rozpoznat a jak se jim bránit? O tom byla řeč v pořadu Co na to vaše zdraví, kde padla i zmínka o důležitosti včasného rozpoznání, zda nemoc způsobily viry či bakterie.
Nejúčinnější ochrana před RS viry? Prevence a podání monoklonálních protilátek, o nichž ale ví málokdo
Začíná jako běžné nachlazení, během několika hodin se ale dokáže změnit v postrach všech rodičů. Nákaza RS viry, tedy respiračními viry, za život nemine snad nikoho. Ovšem právě pro nejmladší z nás bývá nejnebezpečnější a leckdy si vyžádá i hospitalizaci dítěte v nemocnici. Záludnost onemocnění tkví především v nemožnosti jej léčit. Současný medicínský postup zahrnuje pouze tlumení příznaků. Méně či více nepříjemné zkušenosti zazněly v pořadu Co na to vaše zdraví.