CNN Prima News Montreal Canadiens

Montreal Canadiens

Výpis příspěvků ke štítku „Montreal Canadiens“

Hvězdám NHL zalil kytky i uspořádal rozlučku. Slafkovskému radí český emigrant pokoru

26. července 2022 07:16

Říká, že kdyby si to štrádoval ulicemi Prahy a proti němu náhodou šel jakýkoliv hráč NHL, je šedesátiprocentní šance, že ho hokejista nejslavnější soutěže pozná. Takové jméno si v zámoří svým neortodoxním přístupem k práci udělal český novinář Zdeněk Matějovský. Muž, který do Kanady utekl v roce 1980, je pro hvězdy z ledu často spíš parťákem. Teď bude utužovat vztah s historicky první slovenskou jedničkou draftu Jurajem Slafkovským. „Když ho Montreal Canadiens vybrali, skákal jsem na tribuně a křičel yes, yes, yes,“ směje se Matějovský v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Plekanec o Slafkovském: Přesvědčil Montreal, že se z tlaku nepodělá. Ale až praxe ukáže

22. července 2022 06:28

Působit v NHL coby hráč Montrealu Canadiens je nesmírná čest. Angažmá možná ve vůbec nejtradičnějším týmu celé soutěže ale ruku v ruce s tím přináší obrovský tlak. Moc dobře ho zná nynější útočník Rytířů Kladno Tomáš Plekanec, který dres „Habs“ oblékal 15 let. A teď si na místo, kde je hokej náboženstvím, bude zvykat i Juraj Slafkovský, jednička nedávného draftu.

Co ukázal draft NHL? Slovenské překvapení, úspěch Čechů i smrtelně vážný pohled

10. července 2022 07:24

Slováci na prvním (a druhém) místě, poměrně solidní zastoupení Čechů a mnoho dalšího. To nabídl letošní ročník draftu hokejové NHL, kde si kluby z nejlepší ligy světa zamlouvaly talentované mladíky – rovněž z celého světa. Akce se po dvou letech omezení kvůli pandemii koronaviru konala za účasti hráčů, jejich rodin i fanoušků.

Jiříček se stal šestkou draftu, míří za Voráčkem do Columbusu. Po Kulichovi sáhlo Buffalo

8. července 2022 06:01

Českého hokejového obránce Davida Jiříčka si při draftu zámořské NHL vybral ze šestého místa Columbus. V prvním kole se dočkal ještě útočník Jiří Kulich po volbě Buffala na 28. pozici. První slovenskou jedničkou v historii se díky volbě Montrealu, kde se letošní výběr talentů koná, stal útočník Juraj Slafkovský. Pořádající klub přitom volil jako první poprvé od roku 1985.

Hokejisté musí být srdcaři, má jasno Vondráčková. K čemu kdysi přesvědčovala Plekance?

29. května 2022 15:16

Zpěvačka Lucie Vondráčková prožila po boku hokejisty Tomáše Plekance několik let v kanadském Montrealu, kde měl její bývalý manžel angažmá. Chodila téměř na všechny zápasy a když se Plekanec rozhodoval, zda pojede reprezentovat Česko na mistrovství, byla u toho. „Často jsem ho musela přemlouvat,“ přiznala ve vysílání CNN Prima NEWS Vondráčková.

Odešla další legenda. Ve věku 70 let zemřel pětinásobný vítěz Stanley Cupu Guy Lafleur

22. dubna 2022 14:42
Aktualizováno

Po dlouhém boji s rakovinou plic zemřel legendární kanadský hokejista Guy Lafleur. Pětinásobnému vítězi Stanleyova poháru s Montrealem, který v roce 1976 rovněž s národním týmem triumfoval na Kanadském poháru, bylo 70 let. Jedna ikona odešla jen krátce po jiné. Přesně před týdnem se svět dozvěděl o smrti Mikea Bossyho, bývalého vynikajícího útočníka z NHL.

Hokejové legendě volalo neznámé číslo. Ozval se čerstvý šampion NHL, křičel a děkoval

9. července 2021 15:58

Právě skončená sezona NHL byla v podání ruského hokejisty Nikity Kučerova vskutku specifická. Na konci loňského roku musel na operaci kyčle. Už dopředu bylo jasné, že v celé základní části Tampě Bay Lightning nepomůže. Play-off? To bylo ve hvězdách. Ale nakonec 28letý hráč do vyřazovacích bojů naskočil. Po dlouhé absenci udělal neuvěřitelných 32 bodů a hlavně díky němu to floridský klub dotáhl až k zisku Stanley Cupu. Z magické stříbrné trofeje měl obrovskou radost a rozhodl se zavolat svému idolu.

Neuvěřitelná série Jágra v NHL stále pokračuje. Třeba se tam ještě vrátím, reaguje legenda

7. července 2021 22:42

Už více než 40 let finále NHL, kde se nejlepší týmy kanadsko-americké hokejové soutěže utkávají o Stanley Cup, provázel jeden společný jmenovatel. Vždy v něm hrál hokejista, který dříve či později působil v jednom mužstvu s legendárním Jaromírem Jágrem. Až neuvěřitelný výčet právě zveřejnila nejlepší hokejová soutěž světa. A sám Jágr se k ní ozval.