CNN Prima News náboženství

náboženství

Výpis příspěvků ke štítku „náboženství“

U operace olašského krále v Olomouci se modlí 200 Romů, včetně princezny

10. října 2022 19:31

Za úspěch vážné srdeční operace olašského krále Roberta Beneše ve Fakultní nemocnici v Olomouci se od rána modlí až 200 olašských Romů. „U těžkých operací je to náš rituál. Snažíme se být nemocnému co nejvíce na blízku a předávat mu energii. Modlitbami, ale také tím, že jsme tady s ním,“ vypráví pro CNN Prima NEWS králův bratr Josef. Dcera a princezna Sabrina Benešová dodává: „Pánbůh nás určitě vyslyší. Je to strašně těžký zákrok, který naštěstí dělají nejlepší lékaři v republice.“

Proměnit vodu ve víno či házet oheň na Satana. Nová videohra bude simulovat život Ježíše

13. srpna 2022 07:37

V oblasti videoher se těší velké pozornosti polský titul I Am Jesus Christ. Vývojáři hráčům slibují originální simulátor, v němž si zahrají na Ježíše Krista. Projdou si tak cestou, která zahrnuje Ježíšovo narození, ukřižování i vzkříšení. Poněkud netypická VR (virtuální realita) hra by měla vyjít o letošních Vánocích.

Plánuje papež František odstoupení? Jmenuje mladé kardinály pro volební konkláve

8. června 2022 22:38

Indicie k brzkému odstoupení papeže Františka sílí. Tou nejnovější je jmenování 21 kardinálů, které se má uskutečnit 27. srpna. Tedy v době, kdy se veřejný život ve Vatikánu i v Itálii téměř zastaví kvůli dovoleným. Pozorovatelé mají podezření, že papež spěchá nebo má alespoň dobrý důvod zvýšit počet členů kolegia, které bude volit jeho nástupce.

Proč pravoslaví podporuje Putinovu válku? Když kněží žehnají zbraním, jde o temnou magii

8. června 2022 20:18

Jedním z nejhlasitějších podporovatelů Putinovy agrese na Ukrajině je ruská pravoslavná církev. Jak je možné, že představitelé ušlechtilého náboženství nabádají k válce? Do jaké míry má na prokremelské chování moskevského patriarchy Kirilla vliv jeho někdejší práce u KGB? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to vysvětluje religionista Jan Sušer.

Fiala navštíví příští týden papeže Františka. Jednat má také s Macronem o energetice

1. června 2022 10:58

Premiér Petr Fiala (ODS) se příští čtvrtek setká ve Vatikánu s papežem Františkem. Hovořit budou o aktuálních mezinárodních otázkách či české pomoci Ukrajině. Předseda vlády zamíří do Vatikánu z Berlína, kde ve středu vystoupí jako čestný řečník na zasedání Východního výboru německého hospodářství. Ještě předtím v úterý bude v Paříži jednat s Macronem o předsednictví v EU či jaderné energetice.