reklama
CNN Prima News náboženství

náboženství

Výpis příspěvků ke štítku „náboženství“

Skandál na náboženském festivalu: Pár při vášnivém sexu viděly z ulice stovky lidí

Tradiční náboženský festival, kdy se stovky lidí sejdou u příležitosti výročí založení paláce Čching-šan v tchajwanském hlavním městě Tchaj-pej, nechtěně narušila dvojice z hotelového pokoje. Zatímco kolem budovy procházely stovky věřících, pár se bezstarostně oddával sexu. Překvapení však nastalo v momentě, kdy procházející zvedli hlavy – v desátém patře spatřili pár zabraný do milostných her. Stál totiž přímo u okna a nechal rozsvíceno.

Zoufalí Indové se před covidem chrání kravským trusem. Nefunguje to, varují vědci

Indie aktuálně patří mezi koronavirem nejpostiženější státy světa. Denně zde přibývají statisíce nakažených a roste také množství obětí. Část Indů tak zkouší velmi kuriózní způsob, jak se před nákazou ochránit. Svá těla pokrývají kravským trusem a močí. Krávy totiž mnoho Indů považuje za posvátné, a tudíž věří, že jejich výměšky je před koronavirem zachrání.

Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov

„Boha nepotřebujeme,“ prohlašuje 37letá Andrea Pavlíková za celou rodinu. „Do rubriky náboženství jsem napsala: bez víry,“ dodává. „Já to vůbec nevyplňoval,“ skočí jí do řeči 44letý manžel Aleš. Rodina žije v někdejším sudetském Budišově nad Budišovkou, kde se víra téměř vypařila. Česká republika patří k nejateističtějším zemím na světě.

Andělé Trumpovi na pomoc nepřišli. Náboženská víra ovlivnila i americké volby

Ačkoliv úřadující prezident USA Donald Trump nepřestává tvrdit, že ve volbách zvítězil, výsledek tomu příliš neodpovídá. Šéfovi Bílého domu nebyly nic platné ani dobré vztahy s některými evangelickými kazateli, kteří veřejně vzývali Boha, aby dosavadní hlavě státu pomohl. Víra v tomto případě nepomohla ani jeho příznivcům, přestože se někteří z nich za Trumpovo vítězství modlili i před volebními místnostmi.

Trumpova kazatelka: Slyším zvuky vítězství, prezidentovi letí na pomoc andělé z Afriky

„Slyším zvuky vítězství, Pán říká, že již je dokonáno,“ tvrdí ve svém kázání televizní pastorka Paula Whiteová-Cainová, která je zároveň duchovní poradkyní amerického úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa. Krátce po zahájení sčítání hlasů zorganizovala na jeho podporu mši, jejíž průběh vysílala živě přes Facebook. Záznam se stal na internetu hitem.

reklama