CNN Prima News náboženství

náboženství

Výpis příspěvků ke štítku „náboženství“

Jak vypadá Ježíšek? A jak unese všechny dárky? Na dětské otázky odpovídá arcibiskup Graubner

Každý rodič malých dětí čelí o Vánocích otázkám, na které se těžko odpovídá. Jak vypadá Ježíšek? Proč ho nikdy nespatříme? Umí snad létat, když se ke stromečku dostává oknem? CNN Prima NEWS položila podobné dotazy jednomu z nejpovolanějších – pražskému arcibiskupovi Janu Graubnerovi. Primasu českému nedávno vyšla kniha nazvaná Jan Graubner: Bůh má smysl pro humor (aneb Rozhovory s Markem Šmídem). Ve svých odpovědích pro nejmenší prokazuje, že i on dokáže o vážných věcech mluvit s nadsázkou.

Senior v USA brutálně ubodal šestiletého chlapce palestinského původu. Motivem byla víra

Podle všeho kvůli jejich islámské víře ubodal v sobotu 71letý Američan nedaleko Chicaga šestiletého chlapce a vážně zranil jeho 32letou matku. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na policii, podle níž zločin souvisí s boji mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás. Krvavý čin odsoudil prezident Joe Biden. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zase upozornil na nárůst počtu výhrůžek jak vůči muslimům, tak židům související s boji na Blízkém východě.

PŘEHLEDNĚ: Izrael versus Palestina. V čem spočívá stoletý mocenský konflikt?

Už přes sto let bují u pobřeží Středozemního moře mocenské, válečné a náboženské spory mezi Araby a Židy. Dvě frakce, Izrael a Palestina, se navzájem považují za okupanty a agresory. Nyní již došlo na jeden z nejostřejších střetů za posledních několik let. Na Izrael dopadly stovky raket, ve městech jsou palestinská komanda a střílejí po civilistech. Co všechno vedlo k tak vyhrocené situaci?

Paralela s holokaustem i Ukrajinou: Dukova slova o stejnopohlavních sňatcích budí vášně

Na kardinála Dominika Duku se snesla vlna kritiky kvůli vyjádření, ve kterém připodobnil „ohrožení“ dětí bez matky a otce k tomu, jemuž jsou vystaveni ukrajinští vojáci ve válce. Křesťané a židé jsou podle něj zároveň kvůli názorům na stejnopohlavní sňatky „opět jako za nacismu a komunismu pod tlakem“. Proti slovům bývalého pražského arcibiskupa se vymezila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) či kandidátka do europarlamentu Danuše Nerudová. Ostrými slovy nešetřili ani představitelé židovské komunity.

GLOSA: Guru Jára Dušek se povýšil nad rakovinu. Jeho mysl sžírá nemoc zvaná pýcha

Jaroslav Dušek dávno překročil hranice herectví a pro mnoho lidí se stal rádcem na jejich duchovní cestě. Dušek o sobě tvrdí, že dosáhl jisté úrovně osvícení a má právo vyjadřovat názory, které většinovou společnost dráždí či šokují. Ať už jsou to názory na koronavirus, očkování, nebo rakovinu. Guru Jára Dušek se plete ve svém přesvědčení, že on se splést nemůže. To není spiritualita, to je pýcha.