CNN Prima News nákladní loď

nákladní loď

Výpis příspěvků ke štítku „nákladní loď“

Raketa zasáhla americkou nákladní loď u Jemenu. Na plavidlo podle USA zaútočili Hútíové

Britská vojenská služba UKMTO podle agentur obdržela zprávu, že nákladní loď plující v Adenském zálivu 170 kilometrů od jemenského pobřeží zasáhla raketa. Podle vojenského velitelství USA v oblasti patří zasažené plavidlo jejich straně, píše BBC NEWS. Tři rakety, z nichž pouze jedna dorazila k cíli, měli vypálit jemenští povstalci Hútíové. Velitelství rovněž potvrdilo, že loď nebyla zásahem výrazně poškozena a pokračuje na své trase.

Rusko se chlubí dobytím obce Pisky. Líté boje pokračují, reaguje Kyjev

Rusové v noci na pátek znovu ostřelovali Charkov a okolní vsi. Na jihu Ukrajiny zatýkali místní občany a probíhaly zde domovní prohlídky. Pod palbou byly také dva okresy v Dněpropetrovské oblasti. Poblíž Nikipolu dopadlo 40 raket, tři lidé včetně dvanáctiletého chlapce byli zraněni. Ruské ministerstvo obrany vzkázalo, že armáda získala kontrolu nad ukrajinskou obcí Pisky. Kyjev však informaci popřel, líté boje prý nadále pokračují.

Ruiny a žádné lodě. Podívejte se do přístavu Koźle, kam chce vláda prokopat průplav

V přístavu na Odře v polském městě Kędzierzyn-Koźle nekotví žádná loď, jen dva nefunkční vraky. Nechce se věřit, že právě tohle má být vstupní brána pro spojení českého loďstva s Baltským mořem, jemuž v pondělí „požehnala“ česká vláda. V troskách jsou i správní budovy přístavu a sklady, vše je obehnáno plotem, aby ruiny nikoho nezasypaly.