CNN Prima News NBC News

NBC News

Výpis příspěvků ke štítku „NBC News“

Živá mrtvá. Ženu z Missouri úřady před 16 lety označily za zesnulou a přišla úplně o vše

Když se nyní dvaapadesátiletá Madeline-Michelle Carthenová připravovala v roce 2007 na letní stáž v Ghaně, obdržela zprávu, která jí změnila život. Dozvěděla se, že její číslo sociálního pojištění je spojeno se zemřelou osobou. Žena z města St. Louis v americkém státě Missouri kvůli tomu přišla o práci i bydlení, ale úřady její problém dodnes nevyřešily. O případu informoval web NBC News.

Kuriózní případ pašování drog. Z falešného těhotenského břicha začal vypadávat kokain

Náhoda vedla policisty v Jižní Karolíně k odhalení pašeráků drog. Jejich auto totiž zastavili v dubnu při běžné dopravní kontrole. Zaujalo je, že vůz kličkoval v dopravní zácpě. Z auta vystoupili Anthony Miller s partnerkou Cemekou Mitchemovou. Zpočátku se zdálo, že je žena těhotná, později se ale ukázalo, že její těhotenské břicho bylo falešné a sloužilo jako skrýš pro kokain. O této události informoval televizní kanál NBC News.

Jsem nevinný, prohlásil Trump před soudem. Exprezident čelí obžalobě z 34 trestných činů

Bývalý americký prezident Donald Trump dnes u soudu v New Yorku prohlásil, že se necítí být vinen, když byl obeznámen s obviněními spojenými s kauzou plateb pro údajné milenky před prezidentskými volbami roku 2016. Soud zároveň zveřejnil obžalobu, která podle deníku The New York Times čítá 34 trestných činů. Podle agentury Reuters se ve všech bodech jedná o falšování podnikatelských záznamů.

Sestřelený balón získával informace z vojenských základen, tvrdí Američané. Čína špionáž popírá

Aktualizováno

Čínský špionážní balón, který v únoru u pobřeží Spojených států sestřelila americká stíhačka, dokázal získat zpravodajské informace z několika amerických vojenských areálů, i když se tomu USA snažily zabránit. S odvoláním na dva vysoce postavené americké činitele to uvedl zpravodajský server NBC News. Bílý dům a Pentagon podle agentury Reuters uvedly, že tuto zprávu nemohou potvrdit.

Rána pro rodinu „taktického Ježíše“. Jeho ostatky zůstávají kvůli vyšetřování na Ukrajině

Ostatky čtyřiadvacetiletého Američana přezdívaného „taktický Ježíš“, který byl zabit během bojů na Ukrajině, stále nedoputovaly k jeho rodině. Podle pozůstalých je jeho tělo zadržováno v rámci vyšetřování válečných zločinů, informují zahraniční weby. Přestože jeho ostatky Ukrajinci vyměnili s Ruskem, které se původně těla amerického vojáka zmocnilo.