CNN Prima News NBC News

NBC News

Výpis příspěvků ke štítku „NBC News“

Rána pro rodinu „taktického Ježíše“. Jeho ostatky zůstávají kvůli vyšetřování na Ukrajině

4. listopadu 2022 23:54

Ostatky čtyřiadvacetiletého Američana přezdívaného „taktický Ježíš“, který byl zabit během bojů na Ukrajině, stále nedoputovaly k jeho rodině. Podle pozůstalých je jeho tělo zadržováno v rámci vyšetřování válečných zločinů, informují zahraniční weby. Přestože jeho ostatky Ukrajinci vyměnili s Ruskem, které se původně těla amerického vojáka zmocnilo.

Pilot zemřel při nehodě letounu československé výroby. Záběry se objevily na internetu

19. září 2022 06:26

Na leteckých závodech na západě USA zemřel v neděli odpoledne při nehodě vojenského proudového letounu československé výroby pilot. Letadlo se zřítilo ve vysoké rychlosti během letecké show v Renu v Nevadě a začalo hořet, informovala stanice NBC News. Stejné závody se v roce 2011 staly dějištěm obrovského neštěstí, při němž zahynulo 11 osob a desítky dalších lidí utrpěly zranění.

Sledování ruských jednotek i předvídání útoků. Američané prozradili, jak pomáhají Ukrajině

28. dubna 2022 12:51

Díky spolupráci s americkou rozvědkou se Ukrajincům daří mnohem lépe bránit ruským útokům. Prohlásili to nejmenovaní američtí představitelé v rozhovoru pro televizi NBC News. USA poskytuje Ukrajincům komerční satelitní snímky a další informace o pohybu ruských sil. Spekuluje se, že přispěly i ke smrti řady ruských generálů během války.

Policisté nastříkali devítileté dívce pepřový sprej do obličeje. Americké město je v šoku

1. února 2021 22:14

Rodinné problémy byly příčinou zásahu policie v americkém městě Rochester. Devítiletá dívka tam hrozila sebevraždou, v nebezpečí prý byla i její matka. Místo odborné pomoci se ale dívka dočkala spoutání, členové policejní hlídky na ni použili i pepřový sprej. Město chování policistů odsuzuje. Policie zveřejnila videozáznam z celého incidentu.