ZOH 2022

Nejnovější příspěvky k tématu

Zpověď stříbrného olympionika. V Kyjevě se s malým synkem ukrýval před raketami v garážích
Ukrajina

Zpověď stříbrného olympionika. V Kyjevě se s malým synkem ukrýval před raketami v garážích

Viditelnějšího olympionika na hrách v Pekingu Ukrajina neměla. Akrobatický skokan Oleksandr Abramenko nesl na zahajovacím ceremoniálu vlajku, pak získal jedinou medaili výpravy. To bylo 16. února. Jen o necelé tři týdny později zažívá nejtěžší chvíle svého života. V Kyjevě se ženou a malým synkem sedm dní přespával kvůli zuřící válce v garážích na matraci.

Spor o Johaugovou: Megastar olympiády v Pekingu, nebo podvodnice s balzámem na rty?

23. února 2022 11:59

Zejména biatlonisté Johannes Thingnes Bö a Marte Olsbuová Röiselandová se spolu s běžkyní na lyžích Therese Johaugovou postarali o to, že norská výprava byla na olympiádě v Pekingu tou vůbec nejúspěšnější. Posledně jmenovaná vybojovala tři individuální zlata, přesto se někteří fanoušci zdráhají její úspěchy oslavovat. Má totiž dopingový škraloup.

Už se těšíme do práce, říkají manželé Paulovi. Vyhradili si den, kdy si od sebe odfrknou

23. února 2022 10:54

Po vystoupení na curlingovém turnaji na Zimních olympijských hrách v Pekingu 2022 se zařadili mezi nejpopulárnější české sportovce. Manželé Zuzana a Tomáš Paulovi ale v Novém dni na CNN Prima NEWS prozradili, že se už těší zpět do práce. O podepisování kartiček totiž nemají po návratu z Číny nouzi a mezi kolegy se snad vše srovná.

Vítková: Biatlonový fanoušek je namlsaný. Když není medaile, tak je to neúspěch

23. února 2022 09:20

Český biatlonový fanoušek je hodně namlsaný úspěchy předešlé generace a výsledky současných reprezentantů vnímá tak, že pokud ze závodu není medaile, tak je to neúspěch. Bývalá biatlonistka Veronika Vítková jen nahlas shrnula to, co si lidé z okolí současných závodníků spíše šeptají. Dvojnásobná olympijská medailistka pro CNN Prima NEWS také zhodnotila působení českých biatlonistů na právě skončené olympiádě v Pekingu.

Bratislava vítala bronzové hrdiny z Pekingu. Slafkovský a spol. juchali v kabrioautobusu

22. února 2022 18:51

Nepotřebovali vyhrát zlaté medaile, aby se jim dostalo velkolepého přivítání hodného šampionů. Slovenští hokejisté se po senzačním zisku bronzu na olympijských hrách vrátili do své vlasti jako absolutní hrdinové – vítězové. Ulicemi Bratislavy projížděli speciálně upravenou Karosou a oslavy zakončili na náměstí Slovenského národního povstání.

Za stav českého hokeje jsme zodpovědní všichni. Trenéři, kluby i rodiče, hodnotí Pacina

21. února 2022 14:38

Zatímco čeští hokejisté na zimní olympiádě v Pekingu propadli, ženy zanechaly velmi slušný dojem. Celkově se ale opět rozvířila debata ohledně úpadku „národního sportu“. Podle trenéra ženské reprezentace Tomáše Paciny jsme ale za stav českého hokeje zodpovědní všichni. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS navíc podotkl, že situaci rychle nezmění ani výměna trenéra.

Hnilička se zastal českých hokejistů: Kluci se snažili, špička je ale vyrovnaná

21. února 2022 08:52

Zimní olympijské hry v Pekingu skončily pro české hokejisty historickým neúspěchem – vyřazením už před branami čtvrtfinále. Bývalý reprezentační brankář a dvojnásobný olympijský medailista Milan Hnilička se přesto v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS reprezentantů kolem kapitána Romana Červenky zastal. Mužstvo prý bylo kvalitní a hráči se snažili.

Hlavní zprávy

Děsivé video ze střelby v Kodani. Útočník si oběti vybíral náhodně, o terorismus prý nejde
Zahraničí

Děsivé video ze střelby v Kodani. Útočník si oběti vybíral náhodně, o terorismus prý nejde

Muž, který v neděli odpoledne spustil střelbu v obchodním centru v dánské Kodani, si své oběti vybíral náhodně. V pondělí ráno s tímto oznámením přišla tamní policie. Podle ní navíc vše nasvědčuje tomu, že nešlo o terorismus. Střelec, kterým je mladý Dán, byl již zadržen. Při svém řádění zavraždil tři lidi a další zranil. Na sociálních sítích se už objevila i videa zachycující jeho násilný útok.

České stíhačky můžou Slovensko chránit až dva roky. Bráníme tím i sami sebe, říká Fiala
Petr Fiala

České stíhačky můžou Slovensko chránit až dva roky. Bráníme tím i sami sebe, říká Fiala

Slovenský vzdušný prostor by české stíhačky mohly chránit až dva roky. Na tiskovém brífinku před odletem do Švýcarska to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Obrana našich východních sousedů a bývalých federálních partnerů by měla trvat do doby, než si Slováci pořídí nové stroje. Fiala nyní míří na mezinárodní konferenci, která se zabývá obnovou Ukrajiny po válce.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
12:00

Peklo na zemi, říkají o východní frontě ukrajinští vojáci

11:27

Bělorusko se nepřipravuje na invazi, říká ukrajinská výzvědná služba

11:03

EU se musí sjednotit proti Rusku napsal Fiala pro Politico

10:41

Fiala: K obnově Ukrajiny musí přispět státy, společnosti i banky

Zimní olympijské hry roku 2022 v Pekingu začínají v pátek 4. února, kdy proběhne i slavnostní zahájení, a končí v neděli 20. února. Kromě Pekingu se o pořádání olympiády ucházela i hlavní města Norska a Švédska, Oslo a Stockholm, Krakov v Polsku nebo Lvov na Ukrajině. Poledním konkurentem, kterého muselo čínské hlavní město porazit, bylo kazachstánské Almaty.

V Pekingu se bude soutěžit celkem v 15 sportovních disciplínách. Pro Čechy bude tradičně atraktivní hokejový turnaj a biatlon, boj o medaile svede Martina Sáblíková v rychlobruslení. Těšit se můžeme i na fenomén předchozí zimní olympiády, Ester Ledeckou. Bohužel Eva Samková na olympiádu kvůli vážnému zranění nakonec ani neodletí, a nebude tak obhajovat broznovou medaili.

Web CNN Prima News vám přinese podrobné denní zpravodajství, program her i jednotlivých soutěží a také výsledky a informace nejen o českých sportovcích.