ZOH 2022

Nejnovější příspěvky k tématu

Sport

Zpověď ruského týmu krasobruslařek: Olympiáda? Jako vězení. Valijevová zestárla o 20 let

Tým kontroverzní krasobruslařské trenérky Eteri Tutberidzeové se vrátil ze zimních olympijských her zničený, řekl v rozhovoru pro web Sports.ru choreograf této skupiny Alexej Železnjakov. Vystoupení favorizovaných ruských krasobruslařek pod pěti kruhy výrazně poznamenal skandál kvůli pozitivnímu dopingovému testu největší favoritky Kamily Valijevové. Ta podle choreografa kvůli obvinění mentálně zestárla o desítky let. Olympijská šampionka Anna Ščerbakovová si nemohla úspěch užít i kvůli událostem, které krátce po olympiádě následovaly po ruském vpádu na Ukrajinu.

Zpověď stříbrného olympionika. V Kyjevě se s malým synkem ukrýval před raketami v garážích

Viditelnějšího olympionika na hrách v Pekingu Ukrajina neměla. Akrobatický skokan Oleksandr Abramenko nesl na zahajovacím ceremoniálu vlajku, pak získal jedinou medaili výpravy. To bylo 16. února. Jen o necelé tři týdny později zažívá nejtěžší chvíle svého života. V Kyjevě se ženou a malým synkem sedm dní přespával kvůli zuřící válce v garážích na matraci.

Spor o Johaugovou: Megastar olympiády v Pekingu, nebo podvodnice s balzámem na rty?

Zejména biatlonisté Johannes Thingnes Bö a Marte Olsbuová Röiselandová se spolu s běžkyní na lyžích Therese Johaugovou postarali o to, že norská výprava byla na olympiádě v Pekingu tou vůbec nejúspěšnější. Posledně jmenovaná vybojovala tři individuální zlata, přesto se někteří fanoušci zdráhají její úspěchy oslavovat. Má totiž dopingový škraloup.

Vítková: Biatlonový fanoušek je namlsaný. Když není medaile, tak je to neúspěch

Český biatlonový fanoušek je hodně namlsaný úspěchy předešlé generace a výsledky současných reprezentantů vnímá tak, že pokud ze závodu není medaile, tak je to neúspěch. Bývalá biatlonistka Veronika Vítková jen nahlas shrnula to, co si lidé z okolí současných závodníků spíše šeptají. Dvojnásobná olympijská medailistka pro CNN Prima NEWS také zhodnotila působení českých biatlonistů na právě skončené olympiádě v Pekingu.

Bratislava vítala bronzové hrdiny z Pekingu. Slafkovský a spol. juchali v kabrioautobusu

Nepotřebovali vyhrát zlaté medaile, aby se jim dostalo velkolepého přivítání hodného šampionů. Slovenští hokejisté se po senzačním zisku bronzu na olympijských hrách vrátili do své vlasti jako absolutní hrdinové – vítězové. Ulicemi Bratislavy projížděli speciálně upravenou Karosou a oslavy zakončili na náměstí Slovenského národního povstání.

Za stav českého hokeje jsme zodpovědní všichni. Trenéři, kluby i rodiče, hodnotí Pacina

Zatímco čeští hokejisté na zimní olympiádě v Pekingu propadli, ženy zanechaly velmi slušný dojem. Celkově se ale opět rozvířila debata ohledně úpadku „národního sportu“. Podle trenéra ženské reprezentace Tomáše Paciny jsme ale za stav českého hokeje zodpovědní všichni. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS navíc podotkl, že situaci rychle nezmění ani výměna trenéra.

Zimní olympijské hry roku 2022 v Pekingu viděly soutěže v celkem 15 sportovních disciplínách. Českým barvám přinesly hry dvě medaile. Zlatou ze snowboardingu vybojovala Ester Ledecká, bronz pak rychlobruslařka Martina Sáblíková. CNN Prima News vás v on-line přenosech podrobně informovala o všem dění.