CNN Prima News Nepál

Nepál

Výpis příspěvků ke štítku „Nepál“

Bojoval za Rusy u Bachmutu. Chtělo se mi brečet, popsal Nepálec pro CNN hrůzy „mlýnku na maso“

Ve válce, kterou proti Ukrajině rozpoutalo Rusko, zdaleka nebojují jen Slované. Moskva hojně rekrutuje i v zahraničí, mimo jiné v Nepálu. Americké CNN se podařilo získat svědectví muže, který kvůli vidině bohatého žoldu na Ukrajině nasazoval za okupanty život. Na frontu jej prý Rusové poslali jen s minimálním vybavením a po absolvování krátkého výcviku. Podle neoficiálních údajů bojuje v ruských řadách na Ukrajině až 15 tisíc Nepálců.

Dobyvatelům Mount Everestu dláždí cestu na vrchol mrtvoly. Nejznámější má zelené boty

O dobytí nejvyšší hory světa, Mount Everestu, se pokouší řada horolezců, mnozí za svůj sen zaplatili životem. Od roku 1924 zemřelo během expedic na jeho vrchol 327 horolezců. Smrt si pro ně přišla kvůli vyčerpání, dostali infarkt, nebo nezvládli nedostatek kyslíku. Jeden z nešťastníků se zelenými botami se stal pro všechny ostatní symbolem, i když jeho ostatky záhadně na několik let zmizely z cesty.

Nepál zasáhlo ničivé zemětřesení. Zemřelo nejméně 128 lidí, řada domů šla k zemi

Aktualizováno

Počet obětí pátečního silného zemětřesení v Nepálu dál roste, otřesy si vyžádaly nejméně 128 mrtvých. Informovaly o tom agentury Reuters a DPA s odvoláním na policii. Zraněných je podle agentury AFP více než stovka. Živel udeřil zejména v okresech Džadžarkot a Rukum, kde se zřítil neupřesněný počet domů. Podle svědků bylo zemětřesení citelné i v indickém hlavním městě Dillí, kde se roztřásly budovy. České ministerstvo zahraničních věcí nemá informace, že by zemětřesení postihlo české občany pobývající v Nepálu.

Letadlo se dostalo do vývrtky. Expert popsal dvě možné příčiny tragédie v Nepálu

Záběry svědků, které zaznamenaly letadlo v Nepálu jen chvíli před katastrofou, zachycují stroj ve spirále. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl letecký expert Ladislav Keller. Následně přidal několik možných důvodů, proč k takovému jevu u letadla došlo. Popsal také význam černých skříněk a datum, kdy bude známá příčina tragického neštěstí.

Jeďte do Nepálu, psala z letadla ruská blogerka chvíli před katastrofou. Nikdo asi nepřežil

Pravděpodobnost, že se na místě nedělní nehody dopravního letadla v Nepálu najdou přeživší, je nízká, řekl stanici BBC mluvčí nepálské policie Tek Prasád Rai. Asi 300 záchranářů v pondělí však pokračuje v pátrání po možných přeživších v ohořelých troskách zříceného stroje. Zatím byly identifikovány první oběti, mezi nimiž byli i cizinci. Jedním z nich je ruská cestovatelská blogerka, která svůj poslední vzkaz poslala jen chvíli před nehodou. Nepálské letecké úřady oznámily, že byly nalezeny černé skříňky z letadla.