reklama
CNN Prima News Nepál

Nepál

Výpis příspěvků ke štítku „Nepál“

Záplavy v Nepálu a Indii si od počátku týdne už vyžádaly desítky obětí. Sesuvy půdy odnáší domy

22. října 2021 06:04

Záplavy a sesuvy půdy způsobené přívalovými dešti si v Nepálu od pondělí vyžádaly nejméně 99 životů. V sousední Indii tento týden kvůli prudkým dešťům zahynulo nejméně 88 lidí, informovala s odvoláním na úřady obou zemí agentura AP. Voda zaplavila silnice, poničila mosty i úrodu a způsobila sesuvy půdy, které odnesly několik domů.

Horolezec: Holeček s Grohem předvedli úžasný výkon. Vrtulník jim ušetřil dlouhé trápení

2. června 2021 13:29

„Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh v Himálaji předvedli úžasný výkon,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS horolezec Radek Jaroš, který jako první Čech vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku. Reagoval tak na fakt, že čeští horolezci byli téměř čtyři dny uvězněni pod vrcholem sedmitisícovky Baruntse kvůli nepříznivému počasí. Nakonec se jim ale podařilo sestoupit do takové výšky, ve které je mohl vyzvednout vrtulník.

Horolezec Holeček je i s parťákem na cestě domů, přežili uvíznutí v Himálajích

30. května 2021 15:07

Česká horolezecká dvojice Marek Holeček a Radoslav Groh zvládli po uvíznutí těsně pod vrcholem himálajské sedmitisícovky Baruntse sejít z hory a jsou na cestě domů. Informoval o tom na sociálních sítích Holeček, potažmo jeho přítelkyně. Nyní by již měli být na cestě do Káthmándú, hlavního města Nepálu, odkud by se měli přesunout do Prahy.

Češka z Myanmaru: Armáda odřízla hlavní město, fungovalo jen vojenské vysílání

1. února 2021 20:03

V Myanmaru (dříve Barma) došlo v pondělí ráno k vojenskému převratu. Šéfka vlády a bývalá disidentka Su Ťij byla s prezidentem a částí vedení země zadržena. Češka žijící v Myanmaru redakci CNN Prima NEWS popsala, jak to aktuálně v jihoasijské zemi vypadá. Armáda prý kompletně odřízla hlavní město Neipyijto od světa, když k němu uzavřela cestu. V zemi navíc dlouho nefungovalo telefonní spojení ani televizní vysílání, s výjimkou armádního kanálu.

Od zdolání vrcholu jej neodradila ani smrt parťáka. Nebudeme tu věčně, říká Holeček

20. srpna 2020 17:31

Český horolezec Marek Holeček již podruhé obdrží mezinárodní horolezecké ocenění Zlatý cepín. Tentokrát za svoji unikátní cestu na vrchol hory Chamlang v Nepálu, kterou absolvoval se Zdeňkem Hákem. V čem je jeho způsob lezení specifický? Čím se při svých cestách řídí? Jak se dokázal vyrovnat se smrtí parťáka? Na tyto otázky Holeček odpovídal v pořadu Interview.

reklama