CNN Prima News New Jersey

New Jersey

Výpis příspěvků ke štítku „New Jersey“

Děsivý zážitek na horské dráze. Ke konci jízdy došlo k poruše, pět lidí odvezli do nemocnice

26. srpna 2022 20:53

Pět lidí skončilo ve čtvrtek v nemocnici poté, co se porouchala jedna z nejrychlejších a nejvyšších dřevěných horských drah na světě v zábavním parku Six Flags v New Jersey. Nikdo naštěstí neutrpěl vážná zranění, tamním záchranářům si stěžovali hlavně na bolesti zad. Příčina nehody je zatím neznámá. Dráha je nyní uzavřena. O incidentu informoval zábavní park.

Brutální útok na Rushdieho: Útočníka obvinili z pokusu o vraždu, motiv zatím není jasný

13. srpna 2022 18:44

Muže podezřelého z pátečního útoku na spisovatele Salmana Rushdieho americká prokuratura obvinila z napadení a pokusu o vraždu. Rushdieho pobodal čtyřiadvacetiletý muž identifikovaný jako Hadi Matar narozený ve Spojených státech poté, co jeho rodiče emigrovali z Libanonu, napsala agentura AP. Byl zatčen na místě činu v neziskovém vzdělávacím centru Chautauqua Institution, kde měl britský spisovatel indického původu promluvit.

Rushdieho měl pobodat 24letý sympatizant íránského režimu. Narodil se libanonským emigrantům

12. srpna 2022 23:59
Aktualizováno

Útočníkem, který v New Yorku pobodal britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho, má být čtyřiadvacetiletý Hadi Matar z New Jersey. Podle agentury AP se narodil ve Spojených státech libanonským emigrantům. Příznivci íránské vlády na sociálních sítích čin oslavují a varují, že podobný osud čeká i další nepřátele islámu. Podle médií Matar sympatizuje s íránským režimem a Islámskými revolučními gardami.

Harry s Meghan dostanou prestižní cenu za svou štědrost. Roli v tom sehrál i Tálibán

11. srpna 2022 21:59

V souvislosti s princem Harrym a jeho ženou Meghan se v poslední době na veřejnosti hovoří hlavně o jejich skandálech, bývá opomíjeno, že se také neustále intenzivně věnují charitě. Nyní převezmou prestižní cenu organizace Human First Coalition a dostane se jim veřejného poděkování za štědrý sponzorský dar. V roce 2020 pár založil nadaci Archwell Foundation, která si klade za cíl bojovat proti současným světovým problémům.

Transgender kriminálnice oplodňovala ve vězení ženy. Úřady ji poslaly zpátky mezi muže

18. července 2022 14:11

Vězenkyně Demi Minorová využila možnosti, že v nápravném zařízení Edna Mahan v americkém New Jersey mohou kromě žen pobývat i osoby, které se jako ženy identifikují. Minorová se cítí být příslušníci něžného pohlaví, třebaže je biologicky stále mužem. V ženské věznici navíc oplodnila dvě spoluvězeňkyně, úřady ji proto poslaly zpátky mezi muže.

Zemřela hvězda kapely Bon Jovi. Bez něj bychom nevznikli, truchlí kolegové

5. června 2022 23:02

Hudební scénu v neděli obletěla smutná zpráva. V 70 letech zemřel Alec John Such, první baskytarista a zakládající člen skupiny Bon Jovi. O smrti přítele a bývalého kolegy informoval na sociálních sítích frontman skupiny Jon Bon Jovi. „Cestu k sobě jsme si našli díky němu,“ zavzpomínal zdrcený umělec. Příčina smrti nebyla zveřejněna.

Lékařská záhada ve škole: Sto lidí trpí vzácnou rakovinou. Nemoc mohla způsobit radiace

18. dubna 2022 19:09

Americká střední škola Colonia ve městě Woodbridge je pod drobnohledem. Více než sto pracovníků a absolventů této instituce postihla v posledních letech vzácná forma zhoubného nádoru na mozku. Podle lékařů by mohla za vyšší incidencí rakoviny stát radiace. Starosta města John McCormac považuje situaci za „alarmující“. Město proto nařídilo měření radiace na celém pozemku školy, která zatím zůstává otevřená.

Při couvání ťuknul do auta ženy za sebou. Místo omluvy ji pak třikrát přejel

15. dubna 2022 08:39

Pokusem o vraždu skončil čtvrteční spor mezi postarším mužem a mladou ženou v New Jersey. Agresivní řidič narazil při couvání do automobilu za sebou. Jeho řidička se ale omluvy nedočkala a když se snažila vyfotit poznávací značku mužova vozu, obrátil svůj hněv přímo proti ní. Pronásledoval ji svým SUV po zahradě obytné čtvrti a třikrát ji přejel. Celý incident zachytila bezpečnostní kamera.