reklama
CNN Prima News New York

New York

Výpis příspěvků ke štítku „New York“

Chapadla kazašského exprezidenta sahají až do Česka. Co všechno jeho blízcí vlastní?

9. ledna 2022 00:21

Kazachstán patří mezi nejbohatší země středoasijského regionu, a to díky velkým nalezištím ropy či plynu. Problém je, že z těchto výhod těží zejména hrstka mocných kolem exprezidenta a „vůdce národa“ Nursultana Nazarbajeva. Ta vlastní například rezidence v Dubaji, dům Sherlocka Holmese v Londýně, ale i hotely v Karlových Varech.

Po každé vakcíně jiné příznaky. Lékař popsal, jak se liší průběh covidu podle očkování

3. ledna 2022 05:43

Omikron se šíří světem a zdá se, že ho žádná ze současných vakcín nedokáže zastavit. Podle studií je člověk i po třetí dávce očkování chráněn proti této variantě jen přibližně ze 70 procent. Onemocnět tak mohou i lidé s třemi vakcínami. Newyorský doktor Craig Spencer na základě vlastních zkušeností popsal, jak rozdílně onemocnění probíhá u různě naočkovaných pacientů.

Rasismus při rozdělování léků na covid? Nebílí jsou rizikovější, stojí v newyorské příručce

1. ledna 2022 10:28

Velké pozdvižení vyvolaly pokyny ministerstva zdravotnictví amerického státu New York ohledně priorit pro přidělování léků proti covidu. Těch je totiž nedostatek a nárok na ně mají přednostně pacienti s vysokým rizikem závažného průběhu a úmrtí. Vášnivé debaty ale vzbudila poznámka, která doporučuje považovat za rizikový faktor i to, že člověk není bílé barvy pleti. Někteří odborníci to považují za diskriminaci a rasismus, jiní na tom naopak nevidí nic špatného.

Meghan jako svědek v kauze sexuálních útoků prince Andrewa? Určitě něco ví, tvrdí právník

23. prosince 2021 23:25

Pokud půjde před soud případ sexuálního obtěžování s princem Andrewem, mohli by jako svědci být předvoláni i jeho bratr princ Charles, bývalá manželka vévodkyně z Yorku Sarah a také Meghan Markleová. Občanskoprávní žalobu podala Virginia Giuffreová, která tvrdí, že byla v roce 2001 Andrewem třikrát nucena k sexu.

Bezdomovec zapálil vánoční strom na Times Square. New York děsí stoupající kriminalita

8. prosince 2021 19:51

Devětačtyřicetiletý bezdomovec byl zatčen poté, co v úterý krátce po půlnoci zapálil ikonický 50metrový vánoční strom před sídlem společnosti News Corp na náměstí Times Square. Podle newyorských policistů šlo o zcela náhodný čin. Stoupající kriminalita ve městě by však mohla odradit zahraniční návštěvníky, kteří mohou po dvou letech navštívit New York o svátcích.

reklama