CNN Prima News New York

New York

Výpis příspěvků ke štítku „New York“

Procházkův trenér před UFC 300: Než brutální čísla, raději osvědčená dřina a odříkání

Nejúspěšnější česká MMA trojice už je v Las Vegas. Jiří Procházka se svými trenéry Martinem Karaivanovem a Jaroslavem Hovězákem nyní pouze drilují, co si během přípravy na soupeře Aleksandara Rakiče připravili. „Zapracovali jsme i na speciálních kombinacích, které by v zápase mohly fungovat,“ prozrazuje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Karaivanov, který pomáhá ve sportovní cestě českému samurajovi od samého začátku. Ke střetu Procházka vs. Rakič dojde v Las Vegas na akci UFC 300. Duel bude v Česku vysílán živě okolo třetí hodiny ranní ze soboty na neděli.

Selhání umělé inteligence. Podnikatele v USA místo pomoci nabádá ke krádežím a diskriminaci

Podnikatelé v New Yorku mají chytrého pomocníka. Obyvatelé amerického města, kteří se vrhli do podnikání nebo teprve chtějí rozjet vlastní živnost, se od loňského října mohou obrátit na umělou inteligenci. Specializovaný chatbot jim má pomoci zorientovat se v předpisech a pravidlech. Jenže moderní technologie, kterou město spustilo v říjnu minulého roku, dává dost neobvyklé rady. Chatbot radí podnikům, aby porušovaly zákony, a majitele nemovitostí navádí k diskriminaci nájemníků, zjistil investigativní web The Markup.

New York zasáhlo vzácné zemětřesení, ukazují videa. Záchvěvy v USA pocítilo 42 milionů lidí

Americký stát New Jersey v pátek dopoledne místního času zasáhlo zemětřesení. Podle údajů tamních úřadů mělo sílu 4,8 stupně Richterovy škály, napsal web americké CNN. Otřesy byly cítit v New Yorku i ve Filadelfii. Newyorská policie uvedla, že nebyly hlášeny žádné škody ani zranění. Web britské BBC dodal, že zemětřesení se v dané oblasti vyskytuje jen vzácně.

Děsivé chvíle seriálové hvězdy u parku. Herce Stuhlbarga napadl bezdomovec kamenem

Nepříjemný incident zažil v neděli známý americký herec Michael Stuhlbarg. Pětapadesátiletý umělec se večer v blízkosti Central Parku střetl s bezdomovcem, který ho bez varování udeřil kamenem do zadní části krku. Stuhlbarg naštěstí nebyl vážně zraněn, takže ho přivolaní záchranáři ošetřili přímo na místě. Útočník měl několik problémů se zákonem již dříve. Píše o tom web Daily Mail.

Vařila v Londýně i New Yorku. Gastro svět je hodně soupeřivý, tvrdí Bára Šimůnková

Bára Šimůnková je majitelkou a šéfkuchařkou restaurace LEAF v pražských Strašnicích, kterou otevřela před dvěma lety s přítelem Michalem. Cesta k úspěchu ale nebyla jednoduchá. Ze základní školy přešla na osmileté gymnázium a v půlce studií zjistila, že žádnou právničkou ani ničím jiným být nechce a že jí učení vlastně ani nebaví. Z televizních pořadů okoukala, jak rodiny stolují u večeře a schází se u teplého jídla po celém dni, a hrozně se jí to líbilo, a tak začala po škole doma péct a vařit. O jejích dovednostech svědčí i to, že je jednou z vyvolených projektu společnosti MAKRO ČR – NADĚJE ČESKÉ GASTRO SCÉNY.

Soud vyloučil Trumpa z primárek v Illinois. Podle žaloby není způsobilý zastávat úřad

Soudkyně z Illinois rozhodla o vyloučení amerického exprezidenta Donalda Trumpa z republikánských primárek v tomto státě. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AP, podle které je verdikt pozastavený do pátku, aby soud umožnil odvolání. K podobnému rozhodnutí dříve přistoupily orgány ve státech Colorado a Maine, a to kvůli Trumpově zapojení do útoku na sídlo amerického Kongresu z 6. ledna 2021. Nejvyšší soud USA už dříve oznámil, že se bude Trumpovou účastí v primárkách zabývat, podle analytiků zřejmě jeho diskvalifikaci zvrátí.