reklama
CNN Prima News Nigérie

Nigérie

Výpis příspěvků ke štítku „Nigérie“

Útok na vězení v Nigérii: Zeď odpálili dynamitem, stovky trestanců utekly na svobodu

23. října 2021 18:49

Ozbrojenci v jihozápadním nigerijském státě Oyo v pátek večer zaútočili na věznici a osvobodili přes 800 zadržovaných. Podle agentury Reuters to v sobotu oznámila vězeňská služba. Dopadeno podle ní zatím bylo 262 vězňů, po dalších 575 se stále pátrá. Útočníci měli podle vězeňské služby „sofistikované zbraně“ a po přestřelce s ostrahou odpálili zeď do dvora věznice dynamitem.

Na tržišti v Nigérii zabili ozbrojenci 43 lidí. Loni v oblasti zemřely stovky místních

19. října 2021 00:08

Neznámí ozbrojenci v severonigerijském státě Sokoto zabili nejméně 43 lidí. Podle agentury Reuters to v pondělí oznámila kancelář místního guvernéra. Dřívější informace hovořily o 30 mrtvých. Střelba začala na tržišti ve městě Goronyo v neděli večer a pokračovala do pondělního rána, uvedl v prohlášení guvernér Aminu Waziri Tambuwal.

Pili alkohol, tak je surově bili rákoskami. Záběry trestaných studentů šokovaly Nigérii

12. října 2021 23:44

Sociálními sítěmi se začalo šířit znepokojivé video z Nigérie, na kterém mladí muži bijí rákoskami studentku muslimské školy. Měl to být trest za údajné pití alkoholu, které není v souladu s náboženskými předpisy. Pobouření nevyvolaly jen záběry násilí, ale také vyjádření rodičů, kteří trest schválili, informoval britský web BBC. Ředitel byl dle místních médií odvolán, o případ se zajímají státní orgány.

Adenubi: K moderování jsem se dostal jako slepý k houslím. Z kamery jsem měl strach

13. září 2021 10:22

Tým moderátorů lifestylového pořadu Showtime na CNN Prima NEWS má novou posilu – mladíka s exotickými kořeny – Immanuela Adenubiho. Jedná se o známou tvář české tiktokové a youtubové scény, která se věnuje natáčení videí zejména o fitness sportech. V minulosti uspěl i v soutěži Muž roku, v níž obsadil třetí místo. Jak prozradil v pořadu Nový den, k práci moderátora se dostal úplně náhodou.

Sloní kly a šupiny luskounů za miliardy. Celníci v Nigérii rozkryli pašerácký gang

7. srpna 2021 06:52

V centru nelegálního obchodu s volně žijícími živočichy – Nigérii – úředníci z celní správy zabavili rekordní množství sloních klů a různých částí kriticky ohroženého luskouna. K nálezu více než sta kilogramů zboží dospěli celníci díky organizovanému boji proti černému trhu. Zadržení cizinci stanou před soudem, slibuje generální inspektor úřadu.

Unesené školačky jsou na svobodě. Tři stovky dívek odvezli přímo ze školy v Nigérii

2. března 2021 20:01

Všech 279 v pátek unesených školaček v nigerijském státě Zamfara mělo být propuštěno. Potvrdil to pro CNN vysoce postavený vládní představitel se znalostí incidentu. V úterý o bezpečném návratu všech mladých děvčátek informoval mluvčí tamního regionálního správce Yusuf Idris. Zda bylo za dívky zaplaceno výkupné, úřady nechtěly blíže komentovat.

reklama