CNN Prima News Nigérie

Nigérie

Výpis příspěvků ke štítku „Nigérie“

Česko může pro Afriku udělat hodně, říká Fiala. Upozornil také na možný problém pro Evropu

Pokud Afrika nebude svým obyvatelům dávat alespoň nějakou naději, bude to problém pro Evropu, varoval premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Konkrétně Česká republika podle něj může pro kontinent „udělat hodně“. Zlepšit svůj přístup k tamním státům by však prý měly všechny země Evropské unie. Předseda vlády je na oficiální cestě po afrických státech od 3. do 11. listopadu.

Fiala do Nigérie nepoletí, není pro něj program. Diplomaté naznačili souvislost s Izraelem

Návštěva premiéra Petra Fialy (ODS) v Nigérii byla zrušena. Podle mluvčího české vlády Václava Smolky Abuja v pondělí oznámila, že není schopna zajistit odpovídající přijetí a program, včetně podnikatelského fóra. Podle diplomatických zdrojů nigerijský krok může souviset s českou podporou Izraele v OSN. To si myslí i opozičního členové sněmovního zahraničního výboru české Sněmovny.

Vláda: Ukrajinské vojáky budeme cvičit v Česku i příští rok. Má jich být stejně jako letos

Vláda ve středu schválila prodloužení mandátu na výcvik ukrajinských vojáků na území Česka do konce roku 2024, jednat o tom následně bude Poslanecká sněmovna. Aktuální mandát vyprší koncem letošního roku. Návrh umožňuje pobyt v Česku nejen vojákům z Ukrajiny, ale také z členských států Evropské unie a NATO. Informovalo o tom ministerstvo obrany.

Velký šok v UFC! Outsider porazil šampiona Adesanyu. Překvapení i pro Procházku

Senzační Israel Adesanya přišel o pás. Očekávalo se přitom, že UFC šampion z Nigérie nebude mít v souboji s Američanem Seanem Stricklandem problém uhájit svou pozici, byl proto výrazným favoritem hlavního duelu turnaje UFC 293 v Sydney. V jeho triumf věřil i Jiří Procházka. Už v prvním kole ale Adesanya inkasoval úder pravačkou, který jej poslal k zemi. Dokázal se z toho zmátořit, už však nenašel vítězný rytmus. Střední váha tak má nového krále.

Profesor Smil: Evropa mě nezajímá, protože vymírá. Nechápu strach z migrantů

Evropa vymírá a ve světě přestává mít svůj význam. Důvodem je zbytečný strach z migrantů, které například Amerika dokáže absorbovat. Na přednášce v Cevro Institutu to uvedl emeritní profesor University of Manitoba Václav Smil, který patří k nejvýznamnějším světovým akademikům současnosti. Pondělní přednáška byla jeho prvním veřejným vystoupením v rodné zemi.

Novorozenec nepřežil ilegální zákrok. Matka ho nechala doma obřezat, roli měl hrát čas i peníze

Rodina jej nechala v domácích podmínkách neodborně obřezat, krátce nato vykrvácel. Případ úmrtí dvacetidenního chlapečka pobouřil italské občany. Tamní policie v souvislosti s tragickou událostí zatkla dvě ženy nigerijského původu. Obě nyní čelí obvinění ze zabití a neoprávněného vykonávání profese. O smutném případu informoval britský deník Daily Mail.

Islámští radikálové zmasakrovali manželky bojovníků ISIS. Válka teroristů budí nové obavy

K neobvyklému a hodně brutálnímu počinu došlo v Nigérii. Islámští radikálové ze skupiny Boko Haram měli zmasakrovat 33 manželek teroristů z Islámského státu (ISIS). Podle médií šlo o odvetu za akci ISIS, při které byl zabit jeden z velitelů Boko Haram. Vrůstající soupeření dvou skupin islámských radikálů tak může ještě více zhoršit bezpečnostní situaci v nejlidnatější africké zemi, kde žije na 220 milionů lidí.