reklama
CNN Prima News Nigérie

Nigérie

Výpis příspěvků ke štítku „Nigérie“

Jak houby po dešti. Nové mutace koronaviru děsí vlády po celém světě

Japonsko od pondělí do konce ledna zavřelo své hranice všem cizincům, kteří nemají na území registrovaný pobyt. Tamní vláda rozhodla o tomto opatření kvůli obavám ze šíření nových a údajně nakažlivějších mutací koronaviru. Několik dalších je hlášeno z Velké Británie, Jihoafrické republiky, Spojených arabských emirátů, Nigérie a Itálie. „Britskou“ mutaci hlásí i naši sousedé v Německu, kde se měla objevit už v listopadu.

Islamisté v Nigérii propustili 300 unesených dětí. Další stovky drží jako rukojmí

Aktualizováno

Více než 340 chlapců unesených ze školy na severu Nigérie při útoku, k němuž se přihlásilo islamistické uskupení Boko Haram, bylo předáno vládním složkám. Další školáci ale dál zůstávají v rukách únosců. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek v rozhovoru s nigerijskou televizní stanicí oznámil guvernér nigerijského státu Katsina, kde k incidentu došlo.

Islámští radikálové ze skupiny Boko Haram povraždili v Nigérii 43 zemědělců

Islámští radikálové ze skupiny Boko Haram zabili na severu Nigérie 43 místních farmářů. Oznámila to dnes agentura AFP s tím, že dnes se v této oblasti konaly místní volby, které byly první od zahájení boje islámských radikálů v roce 2009. „Našli jsme těla 43 lidí, všichni byli uškrceni. Bylo tam také šest těžce raněných,“ sdělil Babakura Kolo z místní domobrany.

reklama