CNN Prima News Norsko

Norsko

Výpis příspěvků ke štítku „Norsko“

Držte se dál od „špionážní“ velryby, varují norské úřady. Přiblížila se nebezpečně blízko Oslu

27. května 2023 06:59

Panuje strach o zdraví „špionážní“ běluhy, která již léta brázdí norské vody. Ochočený kytovec se příliš blízko přiblížil hlavnímu městu Oslu a ze strany lidí mu hrozí nebezpečí. Slávu získala velryba před čtyřmi lety při odchycení ve speciálně vyrobeném postroji s držáky na kameru GoPro. Okamžitě se v souvislosti s tím vyrojily spekulace, že sloužila jako ruský špión.

Čeští hokejisté jdou do čtvrtfinále. Postup na MS proti Norům zajistili Kubalík a Flek

20. května 2023 13:44

Čeští hokejisté vyhráli v zápase základní skupiny mistrovství světa v Rize 2:0 proti hráčům z Norska. Oba góly padly v první třetině a vstřelili je Dominik Kubalík a Jakub Flek. Ve druhém dějství se Češi ubránili dohromady jedenáct minut dlouhému oslabení. Vítězstvím si Češi zajistili postup do čtvrtfinále šampionátu. Další zápas čeká svěřence finského trenéra Kariho Jalonena v neděli 21. května. V 19:20 vyzvou hráče ze Švýcarska.

Síkela: Do Česka letos nepřitekl ani kubík ruského plynu. V úsporách je třeba pokračovat

21. března 2023 09:22

Česko z energetického hlediska zvládlo zimu, hlavní roli přitom hrálo snížení spotřeby plynu. Zásobníky jsou nyní naplněné více než z poloviny, asi třikrát víc než loni touto dobou. Při zopakování loňské spotřeby budou na příští zimu opět plné, řekl v úterý novinářům ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Zdůraznil také, že od začátku roku do Česka nepřitekl žádný zemní plyn z Ruska.

Poruch kotlů po uzavření kohoutů z Ruska přibývá, varují technici. Někteří viní plyn z Norska

8. března 2023 09:25

Servisní firmy začaly v posledních týdnech evidovat případy častějšího zanášení plynových kotlů nečistotami. Technici zatím evidují desítky takových případů. Výrobci to podle nich přičítají zejména změně v dovozu plynu. Důsledkem zanášení může být jak horší výhřevnost kotlů, tak případně i jejich poškození. Samotná kvalita plynu by přitom měla odpovídat normám. Vyplývá to z aktuálních informací firem. Zákazníkům proto doporučují pravidelnou údržbu svých kotlů a případně i častější čištění.

Biatlonisté nakažení covidem triumfovali v Novém Městě. Zbytečně riskovali, soptí legenda

5. března 2023 16:56

Bratři Böové ovládli individuální závody Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě navzdory nákaze koronavirem. I když oba norští sourozenci měli pozitivní test na COVID-19, nastoupili do sobotního stíhacího závodu. Stejně jako ve čtvrtečním sprintu v něm triumfoval Johannes Thingnes Bö před starším bratrem Tarjeiem.

Moderátorka Soňa Porupková se bude vdávat. Partner ji požádal o ruku na neobvyklém místě

1. března 2023 18:14

Moderátorka Hlavních zpráv na CNN Prima NEWS Soňa Porupková oznámila šťastnou novinku. Její přítel Zdeněk Buček ji požádal o ruku. A žádost to nebyla ledajaká. Známý režisér před ní poklekl pod polární září v Norsku. Porupková se o romantickou chvíl podělila se svými fanoušky na sociálních sítích a sdílela i fotku.

Výbuch Nord Streamu nařídil Bílý dům, napsal novinář. Analytik vysvětlil trhliny v teorii

16. února 2023 16:33

Tvrzení, že výbuchy plynovodu Nord Stream nařídil Bílý dům, má podle analytika Olivera Alexandera mnoho mezer. Je například podivné, že by akci nechal provést ve spolupráci s Nory a tajil ji před vlastními zákonodárci. Zpochybnil tím tvrzení investigativního novináře Seymoura Hershe, který s touto hypotézou přišel. Nařčení razantně odmítl i Washington.