CNN Prima News ohňostroj

ohňostroj

Výpis příspěvků ke štítku „ohňostroj“

Ochrana přírody dostala novou zbraň proti ohňostrojům. Bude dost účinná?

11. ledna 2022 14:00

Správy chráněných krajinných oblastí (CHKO) mohou od letošního roku omezit nebo zcela zakázat odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky na jejich územích. Krok dobrým směrem pro zvířata i životní prostředí však pokulhává. Správy CHKO totiž nemají dostatek zaměstnanců, kteří by dodržování případných zákazů mohli kontrolovat.

Česko přivítalo rok 2022. Záchranáři hlásili klid. Petardy však bouchaly i přes zákaz

1. ledna 2022 00:00

Svět se rozloučil s rokem 2021, druhým rokem koronavirové pandemie. Ta zejména v Evropě a Severní Americe opět zesílila a oslavy příchodu nového roku jsou tak podobně jako loni upravené nebo zrušené od japonského Tokia až po kalifornské Los Angeles. Jako první přivítali rok 2022 obyvatelé tichomořských ostrovů. Nastal už i v České republice.

Jiný kraj, jiný mrav. Kde na silvestra nosí puntíky a na Nový rok červené kalhotky?

31. prosince 2021 07:07

Oslavy příchodu Nového roku jsou tu. Každý silvestra prožívá jinak – někteří s přáteli vyrazí do ruchu velkoměsta, další ho raději stráví u televize s jednohubkami. Také každý národ má své specifické silvestrovské a novoroční tradice. Kde o štěstí v následujícím roce rozhoduje barva spodního prádla? A proč silvestra slavíme zrovna 31. prosince? Tyto a další odpovědi se dozvíte v článku.

Morava se stále vzpamatovává z tornáda. Tradiční silvestrovské oslavy musí lidé oželet

30. prosince 2021 06:40

Hodonínsko i Břeclavsko se stále snaží vzpamatovat z ničivého tornáda, které se prohnalo Moravou letos v červnu. Místní stále opravují škody a oželet budou muset i klasické silvestrovské oslavy. Střechy pod plachtami by totiž mohly od světlic snadno chytnout. Například Moravské Nová Ves zrušila oblíbený ohňostroj i tradiční rozlévání svařáku. Většina lidí žádné speciální zakončení roku nechystá, proto oslaví příchod toho nového skromně v okruhu svých nejbližších.

Slintání, štěkání, útěky: Jak pomoci mazlíčkovi zvládnout silvestrovské petardy?

26. prosince 2021 09:00

S Vánoci a koncem roku jsou vždy spojené problémy. Kromě nechtěných vánočních dárků v podobě pejsků se útulky plní ještě z jednoho důvodu. A tím jsou pejsci, kteří utečou majitelům leknutím. Někteří psi a kočky jsou prostě extrémně citliví na hluk a nadměrné zvuky u nich mohou způsobit poruchy chování. Klasicky se to projevuje na silvestra, kdy neohleduplní lidé pouštějí petardy.