reklama
CNN Prima News ohňostroj

ohňostroj

Výpis příspěvků ke štítku „ohňostroj“

Odpálili ohňostroj a spustili alarm v hotelu. Fanoušci PSG trápili hráče Barcelony

10. března 2021 20:07

Fanoušci fotbalového klubu Paris Saint-Germain pořádně znepříjemnili hráčům španělské Barcelony noc před středečním odvetným utkáním osmifinále Ligy mistrů. Tým okolo Argentince Lionela Messiho přijel do Francie odčinit domácí prohru 1:4 a pokusit se postoupit do čtvrtfinále. Jenže skalní příznivci pařížského velkoklubu nenechali hráče Barcelony pořádně vyspat.

KLDR slavila: Ať žije Kim a rok 2021! Navzdory pandemii, popravám i hladu

1. ledna 2021 14:01

Na mnoha místech světa měli lidé na silvestra nakázáno zůstat doma, v KLDR se však příchod roku 2021 slavil s velkou pompou. Značná část Kimovy říše sice hladoví, popravuje se za absurdní přečiny, brutální lágr hrozí nejen za projevení odlišného názoru, ale i za porušení karantény. Přesto režim předstírá, že země vzkvétá. A že se jí pandemie netýká. Nový letopočet tak Severokorejci vítali na zaplněném náměstí, burácel k tomu okázalý ohňostroj.

Svět vítá rok 2021. Jaký byl silvestr v době pandemie koronaviru?

31. prosince 2020 11:21
Aktualizováno

Jako první oslavili v 11:00 našeho času příchod roku 2021 obyvatelé tichomořského státu Samoa a Vánočního ostrova, který je součástí Kiribati. Letošní vítání nového roku je většinou poklidnější než jindy kvůli restrikcím vyvolaným současnou pandemií. Mnohé vlády zavedly zákaz nočního vycházení, omezily větší shromažďování lidí a zrušily tradiční ohňostroje.

Ani ohňostroj, ani videomapping. Pražany na Nový rok tentokrát nic nečeká

31. prosince 2020 05:41

Dlouhá léta si obyvatelé Prahy mohli užívat pohled na tradiční novoroční ohňostroj pořádaný magistrátem. Loni však nastala změna, když primátor Zdeněk Hřib oznámil nahrazení pyrotechniky videomappingem neboli světelnou show. Letos se však Pražané nedočkají ani jednoho. Důvodem jsou podle primátora jak obavy ze šíření koronaviru, tak i finanční důvody.

Petardy z oken, alkohol na veřejnosti. Čeho se máme o letošním silvestru vyvarovat?

30. prosince 2020 21:19

Silvestrovské oslavy by se letos v Česku na veřejných místech neměly vůbec konat kvůli pandemii koronaviru. Porušení večerního a nočního zákazu vycházení hodlají policisté posuzovat individuálně. Nejodbojnější hříšníky může čekat až několikatisícová pokuta. I přes tuto hrozbu se chystá na poslední den roku 2020 na pražském Václavském náměstí demonstrace ohlášená až do půlnoci.

KOMENTÁŘ: Rána z marnosti? Ohňostroje stojí každoročně zvířecí životy

16. prosince 2020 15:00

Fenka, která někdy k ránu naposledy vydechne po noci plné strachu v náruči svého majitele na selhání slabého srdce. Zraněný vrabec, který v panice narazil do oken kancelářské budovy. Labuť, ke které po půlnoci vyrazí auto záchranné stanice. Srna, která skončí pod koly projíždějícího vozu a řidič, kterého čekají velmi těžké chvíle s umírajícím zvířetem, jehož život nakonec ukončí kulka. Desítky psů, kteří se v panice vytrhnou svým majitelům a už nikdy nenajdou cestu domů. Ti a stovky dalších vyděšených, zraněných a mrtvých tady za pár dní budou. Stejně jako tu byli v loni a budou tu i na přes rok. A nelze tomu zabránit.

reklama