reklama
CNN Prima News ohňostroj

ohňostroj

Výpis příspěvků ke štítku „ohňostroj“

Odpálili ohňostroj a spustili alarm v hotelu. Fanoušci PSG trápili hráče Barcelony

Fanoušci fotbalového klubu Paris Saint-Germain pořádně znepříjemnili hráčům španělské Barcelony noc před středečním odvetným utkáním osmifinále Ligy mistrů. Tým okolo Argentince Lionela Messiho přijel do Francie odčinit domácí prohru 1:4 a pokusit se postoupit do čtvrtfinále. Jenže skalní příznivci pařížského velkoklubu nenechali hráče Barcelony pořádně vyspat.

KLDR slavila: Ať žije Kim a rok 2021! Navzdory pandemii, popravám i hladu

Na mnoha místech světa měli lidé na silvestra nakázáno zůstat doma, v KLDR se však příchod roku 2021 slavil s velkou pompou. Značná část Kimovy říše sice hladoví, popravuje se za absurdní přečiny, brutální lágr hrozí nejen za projevení odlišného názoru, ale i za porušení karantény. Přesto režim předstírá, že země vzkvétá. A že se jí pandemie netýká. Nový letopočet tak Severokorejci vítali na zaplněném náměstí, burácel k tomu okázalý ohňostroj.

Svět vítá rok 2021. Jaký byl silvestr v době pandemie koronaviru?

Aktualizováno

Jako první oslavili v 11:00 našeho času příchod roku 2021 obyvatelé tichomořského státu Samoa a Vánočního ostrova, který je součástí Kiribati. Letošní vítání nového roku je většinou poklidnější než jindy kvůli restrikcím vyvolaným současnou pandemií. Mnohé vlády zavedly zákaz nočního vycházení, omezily větší shromažďování lidí a zrušily tradiční ohňostroje.

Petardy z oken, alkohol na veřejnosti. Čeho se máme o letošním silvestru vyvarovat?

Silvestrovské oslavy by se letos v Česku na veřejných místech neměly vůbec konat kvůli pandemii koronaviru. Porušení večerního a nočního zákazu vycházení hodlají policisté posuzovat individuálně. Nejodbojnější hříšníky může čekat až několikatisícová pokuta. I přes tuto hrozbu se chystá na poslední den roku 2020 na pražském Václavském náměstí demonstrace ohlášená až do půlnoci.

KOMENTÁŘ: Rána z marnosti? Ohňostroje stojí každoročně zvířecí životy

Fenka, která někdy k ránu naposledy vydechne po noci plné strachu v náruči svého majitele na selhání slabého srdce. Zraněný vrabec, který v panice narazil do oken kancelářské budovy. Labuť, ke které po půlnoci vyrazí auto záchranné stanice. Srna, která skončí pod koly projíždějícího vozu a řidič, kterého čekají velmi těžké chvíle s umírajícím zvířetem, jehož život nakonec ukončí kulka. Desítky psů, kteří se v panice vytrhnou svým majitelům a už nikdy nenajdou cestu domů. Ti a stovky dalších vyděšených, zraněných a mrtvých tady za pár dní budou. Stejně jako tu byli v loni a budou tu i na přes rok. A nelze tomu zabránit.

Nový rok bez ohňostrojů. Města po celém Česku ruší kvůli covidu tradiční oslavy

Při oslavách Nového roku lidé ve většině měst České republiky budou muset oželet tradiční ohňostroje. Většina starostů a primátorů je zrušila kvůli pandemii koronaviru. Zrušení tradičních oslav už oznámily mimo jiné Olomouc, Hradec Králové a Liberec. K oslavám Silvestra i Nového roku bez zábavní pyrotechniky vyzvali i zástupci všech čtyř národních parků v Česku.

reklama