CNN Prima News Oktagon MMA

Oktagon MMA

Výpis příspěvků ke štítku „Oktagon MMA“

Jako bychom koukali na Titanic. Dojalo nás to k slzám, vzpomíná Martínek na nástup Vémoly

Patří mezi nejvýraznější české MMA bojovníky. V roce 2018 v organizaci Oktagon vybojoval titul těžké váhy, v současnosti zápasí pod polskou značkou KSW. Na obřím turnaji v Edenu ale nemohl Michal Martínek chybět. Měl navíc důležitou pozici, byl posledním sparingpartnerem Karlose Vémoly před jeho bitvou s Attilou Véghem. „Šli jsme za Karlosem, všichni chlapáci, a byli jsme, jako když koukáme na Titanic,“ přiznává dojetí Martínek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS během unikátního večera.

Budu jíst jako Vémola a pak pokoušu sousedku, vtipkoval Kraus. A zavzpomínal na Gotta

Karlos Vémola se dočkal trilogie. A to v Show Jana Krause, kde byl potřetí hostem. Tentokrát hned po velkém triumfu nad Attilou Véghem. Bojovníkovi se navíc ve slavném pořadu dostalo mimořádného přijetí, jeho příchod totiž doprovázela melodie písně C’est La Vie, kterou proslavil Karel Gott. Stejný song Vémolu doprovodil do posledního zápasu. Moderátor dostal od bijce dva dárky – sportovní výživu a zápasnické šortky. „To vás osvalí, zhubnete a budete v těch trenkách nějak vypadat,“ vtipkoval Vémola.

Vémolova první slova po výhře: Něco takového už dlouho neuvidíte. S Véghem se potřebujeme

Byla to historická událost. Taková, kterou už dlouho v České republice neuvidíte, vzkázal bojovník Karlos Vémola po své „Odvetě století“, v níž porazil Attilu Végha. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS hned po zápase prozradil, co pro něj sobotní oktagonový kotel znamenal. „Na to do smrti nezapomenu. Jestli jsem pro něco umíral 30 let v gymu, tak pro tento moment,“ řekl. A jak hodnotí svého protivníka Végha? „Znamená pro mě víc, než si lidi myslí. Možná se v ringu nenávidíme, ale jeden druhého potřebujeme,“ dodal Vémola a prozradil, že si pořídil nové zvíře, a to orlici.

Vémolova vítězná rozlučka. Ve šlágru Oktagonu ukončil rivala Végha ve druhém kole

Oktagon 58 na stadionu v Edenu má za sebou velkolepý vrchol. Zápasník Karlos Vémola se dočkal své vysněné odvety a ve druhém kole porazil svého oponenta Attilu Végha tzv. arm trianglem, což promotér Ondřej Novotný nazval „neuvěřitelnou věcí“. Pro Vémolu jde také o symbolickou derniéru, třebaže po souboji prohlásil, že možná nejde o konec jeho kariéry. Na pražském stadionu deseti zápasům přihlíželo téměř 27 tisíc diváků, na místě byl také nejlepší český bojovník Jiří Procházka.

Konec kariéry přišel dřív, než jsem čekal, přiznal Vémola. Překvapil vyjádřením o dopingu

A je to tady! Už v sobotu se Karlos Vémola postaví znovu tváří v tvář Attilu Véghovi, slovenskému rivalovi, který ho před pěti lety jako vůbec první soupeř dokázal knockoutovat, navíc už v prvním kole. „Motivace. Dlouhé roky. Moje motivace je hon za odvetou století. Myslím, že jsme vzájemně posouvali svoje hranice,“ odpovídá Karlos Vémola v rozhovoru pro CNN Prima NEWS na otázku, co pro něj právě Végh znamená. Řeč byla také o konci kariéry nebo dopingových testech.

Konec kariéry? Až si budu slintat na košili, vtipkuje Kozma. Řekl, komu fandí ve velké odvetě

Patří mezi nejpopulárnější MMA bijce v Česku. Největší základnu podporovatelů má přitom David Kozma v Ostravě, do pražského Edenu se i kvůli tomu na sobotní turnaj Oktagon 58 určitě sjede mnoho fanoušků Baníku. Jejich oblíbenec se totiž vrací do klece po devíti měsících. Soupeřem mu bude Moldavan Ion Surdu. Půjde o mimořádně zajímavou bitvu. „Když jsem si představil, že i ta plocha bude plná diváků… Bude to opravdu masakr,“ těší se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS na unikátní atmosféru na stadionu rodák z Karviné.

Bývalý hokejista Brož vyzve v Německu v kleci populárního milionáře, který hrál Bundesligu

Už si naplánoval konec kariéry. Pokud Miroslav Brož dodrží slovo, nastoupí v sobotu večer ve Frankfurtu do svého předposledního zápasu. A rozhodně si nevybral snadného soupeře. V kleci Oktagonu totiž stane proti Christianu Eckerlinovi, který je známý svou tvrdostí a také se těší v Německu nebývalé popularitě. Je totiž úspěšným a bohatým influencerem, který se zviditelnil už jako junior ve fotbale. Pokud Brož uspěje, připíše si mimořádně cenný triumf.

Já jsem skutečný lev, Karlos je nosorožec, nebo co, vtipkuje Végh. Odhalil i nová tetování

Už se to blíží. Attila Végh 8. června znovu vstoupí do klece, aby se střetl v odvetě s Karlosem Vémolou, jehož v listopadu 2019 knockoutoval v prvním kole a prohlásil: „Lvi dožrali!“ Do boje bude ale nastupovat jiný Pumukli, jak zní přezdívka slovenského bijce. Nyní je otcem dvou dětí, což má samozřejmě vliv i na přípravu do zápasu. „Když přijdu domů unavený z tréninků, skáčou mi na hlavu,“ řekl Végh s úsměvem pro CNN Prima NEWS. Navíc vysvětlil význam vytetovaných šelem.

Emoce stranou, jsem vyběhaný vlčák, říká Kincl. Bude se rozhodovat o pokračování v Oktagonu

Turnaj Oktagon 54 nabídl hned několik pekelných střetů. Největším dramatem ale byla finální bitva krále střední váhy Patrika Kincla s polským rivalem Piotrem Wawrzyniakem. Český bijec nakonec vyhrál za nadšeného hřmění publika ve třetím kole škrcením. Brzy mu však vyprší s Oktagonem smlouva a bude zvažovat, co dál. Pocit z posledního vítězství se ale přitom pokusí potlačit. „Už jsem trochu vyběhanej vlčák, takže vím, co emoce dokážou dělat,“ říká šampion pro CNN Prima NEWS, který se chce rozhodovat s chladnou hlavou.

Kincl se vrací do boje po zranění. Promotér prozradil, zda může dojít na trilogii s Vémolou

V Ostravě odstartoval turnaj Oktagon 54. Dojde na něm k prvním zápasům v rámci evropské pyramidy Tipsport Gamechanger, navíc se po zranění v obličeji do boje vrací i šampion střední divize Patrik Kincl, jehož soupeřem bude polský tvrďák Piotr Wawrzyniak. Promotér Ondřej Novotný pro CNN Prima NEWS okomentoval nejen sobotní galavečer, ale i to, zda může dojít na třetí souboj Kincla s Karlosem Vémolou.