CNN Prima News Olomoucký kraj

Olomoucký kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Olomoucký kraj“

Muž pobodal členy rodiny, chtěl z nich „vyhnat ďábla“. Olomoucký soud přihlédl k jeho nemoci

Pět let za tři pobodané členy rodiny. Tak zní rozsudek, který v úterý potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Podle obžaloby hrozila napadeným smrt, kdyby se nebránili. Trest je nízký kvůli psychické nemoci mladého muže. Ten věřil, že do příbuzných vstoupil ďábel. Nejprve hrál počítačovou hru, pak pod vlivem marihuany rozbodal boxovací pytel a zaútočil na své nejbližší.

Prudké bouře řádily na Moravě: Velká voda ničila sklepy a garáže, silnice zaplavilo bahno

Hasiči na Moravě a ve Slezsku hlásí rozsáhlé škody způsobené silnými dešti ze středečního odpoledne a noci. Voda se dostala do některých rodinných domů, sklepů a garáží a poškodila také pozemní komunikace. Hasiči v tamních krajích vyjížděli k desítkám případů. V Moravskoslezském kraji bude zřejmě pokračovat odčerpávání vody i ve čtvrtek, uvedl mluvčí Jakub Kozák.

Na Šumpersku cizinka loni zavraždila své pětitýdenní dítě. Soud jí potvrdil 18 let

Za vraždu pětitýdenního syna v Klepáčově na Šumpersku si sedmadvacetiletá žena odpyká pravomocně 18 let ve vězení. Trest uložený krajským soudem jí ve středu potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Zamítl tak odvolání obžalované, která se odvolávala proti vině i trestu. Matka podle rozsudku plačícího syna napadla několika způsoby, příčinou jeho smrti byl otok mozku. Čin se odehrál v ubytovacím zařízení vyčleněném pro ukrajinské uprchlíky. Cizinka, která má další dvě nezletilé děti, do Česka přijela s manželem pracovat v době před ruskou invazí. Svou vinu ve středu u soudu znovu popřela.

PŘEHLEDNĚ: Když teploty lákají k vodě. Která koupaliště mají otevřeno a na kolik vyjde vstup?

Ačkoliv to vypadalo, že se podzim hlásí o slovo, počasí udělalo zásadní obrat a opět si užíváme sluníčka. O víkendu na řadě míst v Česku vystoupají teploty až k 30 °C, mnozí se proto vydají k vodě. Kde se ještě můžete ve svém kraji zchladit a kolik stojí vstup na koupaliště? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila stručný přehled míst, kam i s rodinou nejen o víkendu můžete vyrazit.

Faráři zasekl Kazda do hlavy sekeru a lovil taxikáře. Později prosil o odpuštění

V jednu chvíli s vámi může mluvit jako nejbližší přítel, za okamžik na vás brutálně zaútočí. Tak popisoval Dušana Kazdu soudce, který rozhodl o jeho doživotním trestu. Porucha osobnosti, na kterou je údajně medicína krátká, dovedla tohoto mladíka až k faře v Dubu nad Moravou. Právě tam si po předchozím pokusu o vraždu nechal ošetřit krvácivé zranění a následně brutálně zavraždil pětasedmdesátiletého faráře. Ten přitom svému vrahovi sám otevřel uprostřed noci dveře. Redakce CNN Prima NEWS přináší děsivý příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Blesk zapálil dům, voda zatopila dodávku v podjezdu. Bouřky připravily hasičům pernou noc

Aktualizováno

Hasiči měli v noci na úterý kvůli bouřkám plné ruce práce. Například na Zlínsku likvidovali požár podkroví rodinného domu, do kterého udeřil blesk. Na Olomoucku zajišťovali poškozené střechy a vytahovali dodávku ze zatopeného podjezdu. A na Královéhradecku nebývale často vyjížděli ke spadlým stromům, které zatarasily silnice. Ve Středočeském kraji dokonce jeden strom spadl na dům. Společnost ČEZ Distribuce měla v 6:00 v celé ČR hlášeno 12 tisíc odběrných míst bez elektřiny, po 10:00 jich bylo 1 730.