CNN Prima News Olomoucký kraj

Olomoucký kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Olomoucký kraj“

Záhadný nález v Hranické propasti. Policie objevila mrtvého muže. Netuší, o koho jde

4. srpna 2022 12:03

Na hladině Hranické propasti bylo ve středu nalezeno tělo muže bez známek života. Po jeho totožnosti policie pátrá, uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Tělo vytáhli z útrob propasti policejní potápěči ve spolupráci s hasiči a za asistence hranického výzkumného týmu Hranický kras, kteří na místě prováděli uplynulý týden mezinárodní výzkum.

Hoří další velký les. Hasiči zasahují ve vojenském prostoru Libavá, pomáhá i armáda

25. července 2022 17:17

Již patnáct jednotek hasičů zasahuje u rozsáhlého požáru lesa ve vojenském prostoru Libavá. Dým je viditelný z velké dálky, místo požáru je u Kozlova na Olomoucku. Požár se podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka šíří kvůli silnému větru. Požár se podařilo po 19. hodině lokalizovat, část jednotek však zůstane na místě zřejmě až do úterního rána.

Za výbuch v Olšanech mohl plyn, potvrdili hasiči. Exploze byla možná způsobena úmyslně

20. července 2022 10:57

V řadovém rodinném domě v Olšanech u Prostějova v pondělí vybuchl zemní plyn, řekla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Příčinu exploze vyšetřovatelé hasičů ve spolupráci s kriminalisty stále zjišťují, pomoci by jim k tomu měla expertiza nalezených částí plynového potrubí a spotřebičů, doplnila Balážová. V troskách domu zahynul sedmapadesátiletý muž. Výbuch poničil i sousední dva domy a poškodil další dvě desítky objektů. Hasiči na místě stále pracují, velká část sutin je již odstraněna. Práce by měly být ve středu dokončeny.

Výbuch v Olšanech nepřežil 57letý muž. Policejní šetření odhalilo detaily smrtící exploze

19. července 2022 09:17
Aktualizováno

Policie zjistila totožnost muže nalezeného v troskách domu zničeného výbuchem v Olšanech u Prostějova – jde o sedmapadesátiletého obyvatele domu. Policie to v úterý uvedla na Twitteru. Mrtvého muže nalezli za pomoci kynologů po osmi hodinách náročného rozebírání sutin v pondělí večer. Řadový patrový dům detonace zbořila, zasáhla i další dva domy v sousedství. Další dvě desítky nemovitostí poškodila. Předběžná škoda byla vyčíslena na deset milionů korun.

Svědectví k výbuchu domu v Olšanech: Byla to strašná rána. Myslel jsem, že přišla válka

18. července 2022 16:44

Ohlušující rána, po které se sesunul jeden z domů v bytové zástavbě, zastavila v pondělí před polednem dosud poklidný život v Olšanech u Prostějova. Devětaosmdesátiletý Alois Růžička z nedalekého sousedství si v tu chvíli myslel, že přišla válka. Kávu, kterou pil, vylil na sebe, jak se lekl. Jeho dům je po detonaci bez újmy, řadě dalších ve stejné ulici se však tlakovou vlnou vysypalo sklo z oken. Manévry sledují zdejší obyvatelé ještě několik hodin po výbuchu, hasiči stále prohledávají sutiny.