reklama

Komunální volby 2022

Nejnovější příspěvky k tématu

Dopravní peklo v Praze jen tak neskončí. Podle náměstka je kapacita silnic o pětinu nižší
Rozhovor

Dopravní peklo v Praze jen tak neskončí. Podle náměstka je kapacita silnic o pětinu nižší

Ucpané a rozkopané silnice, hodinové popojíždění a naštvaní řidiči. Zlepšení dopravní situace se Pražané zřejmě jen tak nedočkají. Podle pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) silnice v hlavním městě nemohou všechna auta pojmout, protože kapacita komunikací je až o pětinu nižší, než by bylo třeba. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Dále mluvil o tom, kdy se musí obyvatelé Prahy připravit na komplikace spojené s opravou Barrandovského mostu.

Během voleb vyrostly v Praze Čižinského petiční stánky. Zákon podle policie neporušil
Volby 2021

Během voleb vyrostly v Praze Čižinského petiční stánky. Zákon podle policie neporušil

 • Aktualizováno
 • Přestože volební zákon jasně zakazuje agitaci před volebními místnostmi v den voleb, rozjel starosta Prahy 7 Jan Čižinský se svou stranou Praha Sobě akci na sběr podpisů pro komunální volby. Zatímco opozice běsní a píše o pokrytectví starosty Prahy 7, ten tvrdí, že o žádnou kampaň nejde. Vše prověřovala také policie a potvrdila, že Čižinský zákon neporušil.

  Koho volíte, když nevolíte? Příklad ukazuje, jak pomáháte nejsilnější straně

  25. září 2021 05:46

  Už víš, koho budeš volit? To je v současnosti zřejmě nejčastější otázka v Německu. V neděli se v sousední zemi uskuteční volby do Spolkového sněmu, jejich výsledek rozhodne o budoucí vládnoucí koalici. Nejčtenější německý deník Bild v této souvislosti poznamenal, že žádná z kandidujících stran nemá v současnosti vysoký podíl hlasů a kdyby existoval seznam nevoličů, byl by nejsilnější politickou silou v Německu. Ale i nevoliči ve skutečnosti rozhodují o vítězi.

  V čele pražské TOP 09 zůstává Pospíšil. Chce ji připravit na komunální volby

  19. června 2021 13:44

  Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil v sobotu obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. V tiskové zprávě o tom informovala TOP 09. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebyla.

  PŘEHLEDNĚ: Jak se stát členem volební komise a jak vysoká je finanční odměna

  11. června 2021 23:43

  V následujících dvou letech budou Češi svými hlasy rozhodovat ve třech volbách – v roce 2022 v senátních a komunálních, v roce 2023 v prezidentských. Mimo kandidátů a voličů mají důležitou roli i členové volebních komisí. Kromě sčítání hlasů mohou dostat volno v práci a finanční odměnu. Jak se do volební komise dostat a jak vysokou částku můžete získat? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled základních povinností.

  Valachová: Korespondenční volba je nebezpečná, hrozí u ní infekce koronavirem

  5. srpna 2020 00:05

  Ani v nadcházejících senátních a krajských volbách nebude možné volit korespondenčně. Poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na televizi CNN Prima NEWS zmínila, že realizovat volbu pomocí pošty není do října časové možné. Podle Valachové by se navíc mohl koronavirus přenášet pomocí volebních lístků. S tím nesouhlasili další dva hosté debaty, 1. místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin a místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti).

  Z karantény volit půjde. Vláda se s opozicí shodla na třech možnostech

  4. srpna 2020 22:15

  Kvůli koronaviru budou moci voliči v nadcházejících senátních a krajských volbách volit třemi novými způsoby. Jedním z nich je drive-in, tedy možnost volit z auta. Budou také zavedeny zvláštní volební okrsky a výjezdní volební komise. Podle ministerstva vnitra se na těchto výjimečných opatřeních shodly všechny parlamentní strany.

  Hlavní zprávy

  Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář
  360°

  Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář

  Ukrajina usiluje o vstup do NATO a podle bývalého českého velvyslance v Rusku Petra Koláře by se členem stát měla. „Pokud splní daná kritéria a parametry, tak ano. Stala by se příkladem pro běžné Rusy, kteří Ukrajinou opovrhují. Kdyby to dokázali společně, měli bychom něco jako Marshallův plán, tak by to Rusům ukázalo, že i oni se mohou stát prosperujícím demokratickým státem,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

  Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda
  360°

  Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

  Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

  reklama

  Komunální volby

  Volby do zastupitelstev obcí se budou konat začátkem podzimu 2022. Obvykle se konají s prvním nebo druhým kolem senátních voleb, přesný termín ale určí prezident.

  Volí se zastupitelé ve všech obcích, městech a městských částech České republiky, včetně hlavního města Prahy. Výjimkou mohou být obce, kde se nepodařilo sestavit žádnou kandidátní listinu.

  CNN Prima NEWS bude o průběhu předvolební kampaně i samotných volbách podrobně informovat. Sledujte se námi průběžné i celkové výsledky komunálních voleb 2022 i následné sestavování rad důležitých měst.