Komunální volby 2022

Nejnovější příspěvky k tématu

Pospíšil se diví kritice od Pekarové za Dozimetr. Myslel jsem, že hledáme řešení
Komunální volby 2022

Pospíšil se diví kritice od Pekarové za Dozimetr. Myslel jsem, že hledáme řešení

Kvůli kauze Dozimetr se otřásá židle i pod pražským zastupitelem Jiřím Pospíšilem (TOP 09). Předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová ho nepřímo vyzvala, aby v nadcházejících komunálních volbách nekandidoval. Koaliční Praha sobě i Piráti dokonce žádají Pospíšilovu rezignaci. Někdejší šéf TOP 09 a europoslanec však jakoukoliv vinu popírá. V kauze bude vypovídat jako svědek.

Spolu zvažuje na prezidenta tři jména. Odstřihneme se od STAN a Pirátů, říká Zdechovský

2. července 2022 08:18

Nebude žádná vládní pětikoalice, odstřiháváme se od STAN a Pirátů. Tak mluvil v souvislosti s lednovými prezidentskými volbami v rozhovoru pro CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle něj některého z kandidátů podpoří nebo přímo navrhne koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) samostatně. Možnosti má podle Zdechovského tři a vybere po senátních volbách podle nálady lidí. Volba prezidenta začne 13. ledna 2023.

Gazdík jako ministr končí. Kvůli spojení s pražskou korupční kauzou rezignuje

19. června 2022 09:58

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) rezignuje na svůj post ve vládě k 30. červnu. Skončí i jako místopředseda hnutí. Důvodem je napojení na podnikatele Michala Redla zadrženého v korupční kauze kolem pražského dopravního podniku. S podnikatelem podezřelým z korupce měl Gazdík běžně komunikovat, Redl ho navštěvoval v jeho bydlišti, používat měli šifrované telefony. Spekuluje se také o společné dovolené, tu ale Gazdík popírá. Redl měl společně s tehdejším náměstkem primátora Petrem Hlubučkem (STAN) požadovat úplatky a plánovat vyvádění peněz z několika podniků.

Praha prožívá největší skandál posledních let. O co v kauzách kolem Hlubučka jde?

17. června 2022 11:11

Vedení Prahy je od středečního rána na nohou. Může za to zásah kriminalistů na desítkách míst v Praze, který skončil mimo jiné obviněním nyní již bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN). Kauza se týká zakázek dopravního podniku a nemalou roli v ní sehráli také Hlubučkovi koaliční partneři, kteří na náměstka již před lety podali trestní oznámení. Kvůli čemu?

Spor o uprchlíky v Praze: Hřib a Kuba se hádali o řešení. Neshodli se ani na číslech

16. června 2022 14:11

V Praze je čtyřikrát více uprchlíků z Ukrajiny než v jiných městech. Ideálním nástrojem, jak je přesunout i do jiných částí republiky, je podle primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti) zrušit asistenční centrum, které vyřizuje jejich žádosti. Řekl to ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) je ale takové řešení neadekvátní a chybí mu politická odpovědnost.

Kauzy Starostů? Slavit může hlavně ODS. Gazdík je v pitomé situaci, říká politolog

16. června 2022 06:55

Z kauz kolem hnutí STAN mohou mít radost zejména ODS a Piráti. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS na to upozornil politolog Jan Kubáček. Na druhou stranu předesílá, že Starostové se možná kvůli aférám stanou ve vládě aktivnější a budou chtít více ukázat práci svých ministrů. Jenže například ministra školství Petra Gazdíka spekulace o napojení na policejní razii v Praze spíše blokují.

STAN je organizovaný zločin, tepe opozice Starosty. Podle Fialy hnutí ve vládě zůstane

15. června 2022 20:23

Politická scéna se otřásá v základech. Rozbuškou se stala policejní razie na pražském magistrátu a v dopravním podniku. Obviněno bylo celkem jedenáct lidí, mezi nimi i náměstek primátora Petr Hlubuček z hnutí STAN, který je členem dozorčí rady dopravního podniku. Politici volají po vyvození odpovědnosti nebo dokonce konci hnutí STAN ve vládě.

Krajské uprchlické centrum v Praze definitivně zavře. Hřibova volební kampaň, štve Fialu

15. června 2022 14:22

Krajské uprchlické centrum v Praze se ve středu definitivně zavírá. Rozhodl o tom primátor hlavního města Zdeněk Hřib. Podle něj je Praha přetížená a vládní pomoc není dostatečná. Premiér Petr Fiala a část hejtmanů to nepovažují za příliš rozumný krok a označují ho za součást Hřibovy kampaně před zářijovými komunálními volbami.

Pražská koalice si chystá předvolební trumfy. Dvorecký most či okruh se pohnou v září

14. června 2022 20:29

Pražská vládnoucí koalice (Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu) si na poslední týdny před volbami připravuje několik zásadních triumfů. Začít by se měl stavět dlouho očekávaný Dvorecký most a radnice slibuje také zásadní posun v přípravě vnitřního městského okruhu. Podle Jiřího Pospíšila (TOP 09), který je součástí koalice, je standardní že se aktivita politiků před volbami stupňuje.

Spor uvnitř koalice: Svoboda se vedení Prahy nebude moci věnovat naplno, vzkázal Peksa

9. června 2022 20:51

Ani společná účast ve vládě nezabraňuje rivalitě mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráty v případě blížících se komunálních voleb. Například europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) upozornil, že kandidát na pražského primátora Bohuslav Svoboda (ODS) je zároveň poslancem, což z oficiální kandidátní listiny trojkoalice není na první pohled patrné. Podle Peksy přitom nemůže pozici primátora vykonávat naplno někdo, kdo je zároveň zákonodárcem.

Dva kohouti na jednom smetišti: Okamura kopíruje Babiše, může ho ohrozit v boji o Hrad?

9. června 2022 05:11

Hnutí SPD se v poslední době začalo přiživovat na kampani svých kolegů z opozičních lavic. Nejprve si Tomio Okamura udělal stejné billboardy jako hnutí ANO, pak přišel s „deseti body proti Fialově drahotě“. Už před pár měsíci se přitom Andrej Babiš oháněl svými „dvanácti body proti drahotě“. Obě partaje tak bojují stejným způsobem o stejnou skupinu voličů. Mohl by Okamura v prezidentské volbě ohrozit Babiše?

Hlavní zprávy

Stovky oklamaných radnic vyvěšují 5. července falešnou moravskou vlajku. Expert nechápe
Historie

Stovky oklamaných radnic vyvěšují 5. července falešnou moravskou vlajku. Expert nechápe

Spolek Moravská národní obec dokázal obalamutit většinu moravských radnic emotivní výzvou: Chcu, aby na mojí radnici vlála moravská vlajka. Údajná moravská vlajka teď nad Moravou plápolá vždy ve svátek sv. Cyrila a Metoděje, letos ji mělo vyvěsit 1 588 obcí a měst. „Bohužel, tenhle spolek dokázal radnicím vsugerovat úplný nesmysl. To, co radnice vyvěšují, není moravská vlajka, jak se domnívají starostové. Nikdy nebyla, a ani nebude,“ říká přední český heraldik a ředitel Zemského archivu v Opavě Karel Müller.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
19:58

Organizace pro zákaz chemických zbraní: Rusko bezdůvodně obviňuje Ukrajinu z úmyslu použít chemické zbraně

19:44

Ukrajinská 63. mechanizovaná brigáda ostřeluje ruské pozice a vybavení

19:29

Ministerstvo: 44 dětí unesených Ruskem se vrací na území kontrolované Ukrajinou

18:39

V Černihovské oblasti bylo hlášeno 40 explozí, uvedl gubernátor

Komunální volby

Volby do zastupitelstev obcí se budou konat začátkem podzimu 2022. Obvykle se konají s prvním nebo druhým kolem senátních voleb, přesný termín ale určí prezident.

Volí se zastupitelé ve všech obcích, městech a městských částech České republiky, včetně hlavního města Prahy. Výjimkou mohou být obce, kde se nepodařilo sestavit žádnou kandidátní listinu.

CNN Prima NEWS bude o průběhu předvolební kampaně i samotných volbách podrobně informovat. Sledujte se námi průběžné i celkové výsledky komunálních voleb 2022 i následné sestavování rad důležitých měst.