reklama

Komunální volby 2022

Nejnovější příspěvky k tématu

Další příspěvky k tématu

Nákaza v olympijském speciálu zřejmě zůstane záhadou. Hygienikům chybí vzorky
OH 2021

Nákaza v olympijském speciálu zřejmě zůstane záhadou. Hygienikům chybí vzorky

Nákazu v letadle českých sportovců na olympijské hry z Prahy do Tokia se zřejmě nepodaří rozklíčovat. Na úterní tiskové konferenci to oznámily vedoucí pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Bez genotypizace neboli podrobného vyšetření typu viru pomocí sekvenování jeho DNA se jen těžko rozezná, jak se virus šířil. Hygieničky také potvrdily, že jeden z olympioniků se nakazil mutací delta.

Záhadná úmrtí policistů, kteří zasahovali v Kapitolu. Už čtvrtý spáchal sebevraždu
USA

Záhadná úmrtí policistů, kteří zasahovali v Kapitolu. Už čtvrtý spáchal sebevraždu

Celkem čtyři policisté, kteří zasahovali proti lednovému útoku na washingtonský Kapitol, už spáchali sebevraždu. Nejnovější obětí je důstojník Gunther Hashida, který zemřel na konci července. Zda sebevraždy přímo souvisí s nepokoji v americkém sídle zákonodárné moci, není zatím prokázáno. Úřady z ledna oficiálně evidují pět úmrtí – čtyř protestujících a jednoho policisty.

reklama

Komunální volby

Volby do zastupitelstev obcí se budou konat začátkem podzimu 2022. Obvykle se konají s prvním nebo druhým kolem senátních voleb, přesný termín ale určí prezident.

Volí se zastupitelé ve všech obcích, městech a městských částech České republiky, včetně hlavního města Prahy. Výjimkou mohou být obce, kde se nepodařilo sestavit žádnou kandidátní listinu.

CNN Prima News bude o průběhu předvolební kampaně i samotných volbách podrobně informovat. Sledujte se námi průběžné i celkové výsledky komunálních voleb 2022 i následné sestavování rad důležitých měst.