CNN Prima News Ondřej Dostál

Ondřej Dostál

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Dostál“

Noční můra, hodnotí chybu Bulovky Šťastný. Dostál vysvětlil výpočet „ceny“ ztraceného života

V případu záměny pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka šlo o chaos a řetězec nešťastných událostí, které už nikdo nevezme zpět a je potřeba zajistit, aby se nikdy neopakovaly. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to konstatoval lékař Boris Šťastný. Podobné případy označil za „noční můru“. Expert na zdravotní právo a kandidát do Evropského parlamentu Ondřej Dostál (Stačilo!) dodal, že jedinou možností, jak riziko minimalizovat, je dobrá organizace. Zároveň ve vysvětlení popsal faktory rozhodující o výpočtu odškodného pro poškozenou.

Ministerstvo po zátahu v nemocnicích zmrazilo dotace. Rozkrade se třetina peněz, míní expert

Ministerstvo pro místní rozvoj zmrazilo dotace určené pro nemocnice. Je to suma ve výši téměř jedné miliardy korun. Resort tímto způsobem reaguje na pondělní zátah Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v nemocnicích napříč republikou. Během akce týkající se manipulace s veřejnými zakázkami policisté zadrželi desítku lidí. Škody mají dosahovat do výše desítek milionů korun.

Ostrý spor KSČM a PRO. Rajchlovi poroučejí sponzoři, míní Konečná. Absolutní dno, reagoval

Ještě loni v říjnu spolu jednali o případné volební spolupráci. Nyní se předsedkyně KSČM Kateřina Konečná a šéf strany PRO Jindřich Rajchl proti sobě ostře vymezují a vzájemně se obviňují ze lži. Komunistická europoslankyně také na sociálních sítích zveřejnila soukromou konverzaci, z níž vyplývá, že Rajchlova strana dělá politická rozhodnutí i na základě přání vlastních sponzorů. Rajchl tvrzení Konečné důrazně odmítá, informace ve sdílených screenech jsou podle něj vytrženy z kontextu.

Nejdřív Piráti, pak Rajchl a nyní KSČM. Dostál se spojil s Konečnou, chce do europarlamentu

Ještě v září 2021 o něm Piráti uvažovali jako o stínovém ministrovi zdravotnictví. Kvůli odlišným názorům na covid ale nakonec Ondřej Dostál Piráty opustil. Později se objevil jako řečník na několika protivládních demonstracích, které organizoval lídr PRO Jindřich Rajchl. Odborník na zdravotnické právo začátkem tohoto týdne předvedl další překvapivý politický manévr. Společně s komunisty bude kandidovat do Evropského parlamentu za uskupení s názvem STAČILO!. Dostálovo rozhodnutí vyvolalo posměch na sociálních sítích.

Fiala nejlépe jedná pod tlakem. Lékaři dohodu stejně možná nepodepíšou, vysvětluje Dostál

Mladým lékařům se z pohledu pacientů podařilo přimět vládu k ústupkům, čímž padlo několik důležitých tabu, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál. Podle něj se ukázalo, že premiér Petr Fiala (ODS) nejlépe jedná pod tlakem. Zdůraznil také, že stále ještě není úplně jisté, zda lékaři dohodu skutečně podepíšou.

Další spory Šípové o pohlaví. Senátorka za Piráty narazila při prosazování „povinné otcovské“

Senátorka Adéla Šípová (za Piráty) čelí na sociálních sítích ostré kritice kvůli prosazování „povinné otcovské“. Podle političky by byl dobrý nápad, kdyby část rodičovské mohl čerpat jedině tatínek, což by prý zajistilo, že se do péče o dítě zapojí oba rodičové. Vlna nesouhlasných komentářů Šípovou viní z toho, že chce ostatním diktovat, jak mají žít. Další kritici hovoří také o salonní progresivní levici či o sociálním inženýrství.

Počty nakažených covidem rostou. Primář Dlouhý poradil, kdo by se měl nechat jít testovat

Počty nakažených covidem v Česku rostou – podle odborníků již odstartovala podzimní vlna. Denně přibývají stovky infikovaných a v nemocnicích se plní lůžka. Podle přednosty Kliniky infekčních chorob FN Brno Petra Husy stojí za zvýšeným počtem nakažených především návrat dětí do škol. Senioři, lidé dlouhodobě nemocní či s podlomenou imunitou by se v případě potíží měli nechat testovat, aby se rychle dostali k antivirovým lékům, podotkl ve vysílání pořadu 360° primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý.

Šikanózní zdravotnictví odrazuje mladé, tvrdí Dostál. Popsal větší problém, než je výše platů

Česko trápí nedostatek lékařů, spousta z nich totiž odchází raději do zahraničí. Podle některých hlasů je jejich hlavní motivací vyšší plat. To si však nemyslí expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál, který důvod spatřuje i v „šikanóznosti“ českého zdravotnictví, které klade vysoké nároky na atestace. Dostál to zdůraznil v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Odškodnění za covidové očkování: Lidé žádají až 100 milionů korun. Dokazování bude složité

Ministerstvo zdravotnictví už dostalo 115 žádostí o odškodnění kvůli zdravotním potížím po očkování proti covidu. Částky se pohybují od 18 tisíc po 100 milionů korun. Objevily se už také žaloby na výrobce vakcín. Třeba v Německu začal první proces s firmou BioNTech. A soudní tahanice jsou i v dalších evropských zemích. Podle experta na zdravotnické právo Ondřeje Dostála je ale velice složité prokazovat příčinné souvislosti.