CNN Prima News Ondřej Dostál

Ondřej Dostál

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Dostál“

Ukrajinští lékaři musí splnit české podmínky. Nejsou to prodejci housek, říká Engel

28. března 2022 09:24

Není správné, aby se uprchlickým zdravotníkům ulehčovaly podmínky účasti v českém zdravotnictví tím, že by se zmírnily požadavky jak na jazykovou i odbornou znalost, uvedl předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel v nedělním vysílání CNN Prima NEWS. Podle experta na zdravotnické právo Ondřeje Dostála (Piráti) by však zapojení lékařů z řad ukrajinských utečenců mohlo tuzemskému zdravotnictví značně pomoci.

Bartoš: Mrzí mě vídat Dostála na protestech. Jeho pravdu používají ti, co hrozí šibenicí

10. února 2022 16:51

Když něco jako politik plácnu, tak nesu zodpovědnost. Těmito slovy zhodnotil šéf Pirátů Ivan Bartoš postoje svého spolustraníka Ondřeje Dostála, který se objevuje na protestních akcích proti vládním nařízením. „Ví, jak jsou jeho výroky interpretovány a používány. Jeho pravdu používají lidé, kteří hrozí, že ostatní pověsí. Je to asi problém integrity Ondřeje Dostála,“ podotkl Bartoš v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Počet reinfekcí s omikronem stoupá. Jaká je pravděpodobnost, že covid chytíte vícekrát?

3. února 2022 05:41

Vlna varianty omikron, která nejen v České republice přináší rekordní počty nově nakažených, mění dosavadní představy o šíření viru. Zatímco ještě před příchodem omikronu platilo, že počet osob, které prodělají nemoc COVID-19 vícekrát, byl minimální, s omikronem je situace odlišná. Tato mutace snadněji překonává imunitu vytvořenou proděláním nemoci. Vyplývá to z českých i zahraničních dat.

Náhrady škod za covidová opatření? Stát bude kvůli žalobám krvácet, míní právník Sokol

1. února 2022 20:51

Právník a bývalý ministr vnitra Tomáš Sokol se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal o novele pandemického zákona, kterou chce prosadit vládní pětikoalice. Podle něj je zásadní, aby poslanci a senátoři vylepšili pandemický zákon, jak jen to jde. „Nejsem si jist, jestli demonstrující vůbec ten zákon četli,“ řekl Sokol v pořadu Co Čech, to politik.

Netolický: Plošná pomoc není na místě. Určeme pravidla, aby ji dostali nejpotřebnější

1. února 2022 14:17

Vláda Petra Fialy (ODS) chce prosadit novelu pandemického zákona. Ten však podle odborníků skrývá řadu problémů, jedním z nich je i kompenzace škod. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) zdůraznil, že z jeho zkušeností plošná pomoc není na místě. „Bylo by dobré určit pravidla, abychom pomohli nejpotřebnějším,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS.

V Praze demonstrovaly tisíce odpůrců covidových opatření. Z Václaváku pak táhli na Hrad

30. ledna 2022 14:55

V Praze proběhla demonstrace za svobodu a občanská práva. Na Václavské náměstí dorazili zástupci SPD, iniciativa Chcípl PES, zpěvák Daniel Landa, ale i právník Ondřej Dostál (Piráti) či senátorka Alena Dernerová (za STAN). Účastníci protestu se začali scházet krátce před 15. hodinou. Zhruba o tři hodiny později vyrazili na Pražský hrad, kde po zpěvu české i slovenské hymny akce před 19:30 oficiálně skončila. Na celý průběh se můžete podívat v naší on-line reportáži.

Izolaci nelze nařídit přes SMS. Na tento přístup doplatila i zpěvačka Horká, varuje Dostál

25. ledna 2022 16:53

Odborník na zdravotnické právo Ondřej Dostál (Piráti) kritizuje vládní novelu pandemického zákona, kterou předkládá kabinet Petra Fialy (ODS). Vadí mu v ní například možnost nařizovat karantény a izolace přes SMS zprávy. Takový postup označuje za strojový, přičemž na podobný podle něj doplatila i nedávno zemřelá zpěvačka Hana Horká, která se cíleně nakazila koronavirem. Dostál zákon kritizuje, přestože Piráti jsou členem vládní koalice.

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

25. ledna 2022 14:19

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.