reklama
CNN Prima News Ondřej Dostál

Ondřej Dostál

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Dostál“

Sledujte Partii: Je omikron hrozba, nebo spása? Diskutovat budou Vašáková i Prymula

3. prosince 2021 12:05

Je nová varianta koronaviru omikron hrozba, nebo spása? Diskutovat o tom budou náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková, epidemiolog Roman Prymula, předseda Asociace hejtmanů Martin Kuba a biochemik Zdeněk Hostomský. Sledujte pořad Partie Terezie Tománkové v neděli 5. prosince od 11 hodin na stanici CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Piráti opět šijí do Dostála. Občas informuje neadekvátním způsobem, říká senátor z ODS

1. prosince 2021 14:58

Neshody mezi expertem Pirátů na zdravotní právo Ondřejem Dostálem a zbytkem strany pokračují. Po kauze, kdy „zatajoval“ informaci, zda se nechal očkovat, kolegům vadí jeho příspěvky na Twiteru, kde sdílí data o pacientech s covidem. A to se nelíbí ani senátorovi Romanu Krausovi z ODS. „Občas data interpretuje neadekvátním způsobem,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Za Dostála se naopak postavila Starostka Alena Dernerová.

Jmenování premiéra není pasování na rytíře, glosuje Dostál. Zeman se s Fialou setkat nemusí

26. listopadu 2021 14:22

Právník Ondřej Dostál (Piráti) považuje plánované nedělní setkání prezidenta Miloše Zemana s předsedou ODS Petrem Fialou za zbytečné. „Myslím, že osobní kontakt nutný není. I vzhledem k tomu, co teď nařizujeme ostatním občanům," řekl ve vysílání CNN Prima NEWS. I přesto, že se Zeman ve čtvrtek vrátil do ÚVN kvůli pozitivnímu výsledku testu na covid, už v sobotu by ho měli z nemocnice propustit. V neděli pak hlava státu hodlá jmenovat Fialu premiérem.

Naprostý nesmysl, nová opatření nezastaví šíření koronaviru, pustil se do vlády Dostál

25. listopadu 2021 21:17

Nouzovým stavem získala aktuální vláda imunitu, protože napadnout ji lze pouze před Ústavním soudem, uvedl v Hlavních zprávách expert na zdravotnické právo z Pirátské strany Ondřej Dostál. Nová opatření podle něj nepomohou zastavit šíření koronaviru a pozornost by měla směřovat k seniorům, zdůraznil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Viroložka Zelená: Lockdownek nedokáže zastavit epidemii. Nouzový stav je jen politika

22. listopadu 2021 19:37

Viroložka Hana Zelená ve vysílání CNN Prima NEWS řekla, že i když je diskutované vyhlášení nouzového stavu čistě politické rozhodnutí, sama by pro jeho zavedení nebyla. Případný lockdown prý už ničemu nepomůže. Vláda by na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) měla o vyhlášení nouzového stavu jednat, Ústřední krizový štáb ale k takovému kroku zatím důvod nevidí.

Dostál o covidu: Lidé by si měli určit, komu se i v rámci rodiny vyhýbat

19. listopadu 2021 22:42

Právník a expert Pirátů na zdravotnictví Ondřej Dostál se znovu pustil do vlády kvůli protiepidemickým opatřením, která mají limitovat především nevakcinovanou část populace. Sám by byl pro povinné očkování, což by se ale prý mělo týkat jen určitých rizikových skupin. „Lidé by si měli určit, komu se i v rámci rodiny vyhýbat. Takto musíme přimět domácnosti, aby se chovaly spontánně. To nelze vynutit vládní intervencí,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Dostál: Bavorský model je diskriminační. Čekám vlnu žalob, jedna z nich bude moje

17. listopadu 2021 14:39

Od pondělí by v Česku měl platit takzvaný bavorský model, který ruší uznávání testů jako covidového certifikátu, uvedl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Do služeb a na hromadné akce by se tak dostali jen ti, kdo jsou očkovaní nebo prodělali nemoc v uplynulých 180 dnech. Právník Ondřej Dostál (Piráti) však míní, že se jedná o diskriminační a nepřijatelné opatření.

reklama