360°

Nejnovější příspěvky k tématu

Vondra: Z Eura 7 vykostíme čtyři zásadní věci. Je tam i brutální zásah do osobních svobod

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) shledává v projednávané normě Euro 7 čtyři zásadní problémy, které by rád z návrhu „vykostil“. Ty se týkají samotného obsahu a motoristických regulací i lhůty implementace případných nových pravidel. Jeden z návrhů navíc prý „brutálně“ zasahuje do osobních svobod řidičů. Zároveň je potřeba, aby eurokomise Evropu příliš „nesešněrovávala“ oproti ostatním hráčům na světových trzích, protože Čína by tím pádem vycházela jako vítěz, zhodnotil Vondra v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Spolupráce V4 je trnem v oku Bruselu. Nesoulad kvůli Ukrajině ji nenaruší, říká Szijjártó

Síla Visegrádské skupiny spočívala v zaměření se na společné zájmy, nikoliv na zdůrazňování neshod. Odlišný názor na válku na Ukrajině nyní na vzájemnou spolupráci vrhá stín. Z toho důvodu je důležité, aby témata, na nichž se státy neshodnou, byla oddělena od těch, u nichž existuje soulad, řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó, který byl hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Šéf resortu také připomněl české představitele, s nimiž má Maďarsko na mezinárodní scéně dobré vztahy.

Pavlova administrativa je nejhorší v historii země. Kolář není transparentní, míní experti

Administrativa Petra Pavla je zatím nejhorší, jakou jsme od roku 1989 zažili, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Podle politologa Lukáše Valeše je otázkou, jestli Pavlův poradce Petr Kolář hájí zájmy svého korporátu, anebo českého státu. Koláře pak označil za šedou eminenci, která se proplétá světem byznysu a politiky a není vůbec transparentní.

„Schizofrenní“ Piráti do vlády s Blažkem nemuseli. Měli ale moc hladových krků, říká Valeš

Piráti svými protesty proti ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) vykazují schizofrenní chování, domnívá se politolog Lukáš Valeš. Do vlády totiž vstoupili dobrovolně již v době, kdy již panovalo podezření na Blažkovu účast v jiných kauzách. Strana však měla příliš mnoho „hladových krků“ a ty podle Valeše potřebovala dostat do státní správy. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Proč jsou muži častěji hova*a, ptala se Šípová. Istanbulská úmluva to nezmění, podotkl Jirsa

Proč jsou muži častěji hova*a? Takovou řečnickou otázku v pořadu 360° na CNN Prima NEWS položila senátorka Adéla Šípová (za Piráty). Reagovala na tvrzení senátora Zdeňka Hraby, že ženy nejsou častějším terčem domácího násilí proto, že jsou ženy, nýbrž proto, že násilník je hova*o. Senátor Tomáš Jirsa (ODS) přesto dodal, že Istanbulská úmluva je nadbytečná. S tím Šípová nesouhlasila. Podle ní je třeba se vymezit proti násilí na ženách a zvýšit prevenci.

Ekonomové: Mnoho vysokoškoláků již poplatky zvládá. Někteří chtějí jen volno po maturitě

Řada studentů nemá problém hradit si poplatky spojené se studiem na vysoké škole, řekla ekonomka Jana Matesová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS v reakci na návrhy určitých plateb v rámci veřejného školství. Ekonom Štěpán Křeček následně označil za problém na státem financovaných univerzitách vysokoškoláky, kteří jsou ke vzdělání přihlášeni pouze kvůli úlevám či zvýhodněním. Podobnou praxi označil za vysávání systému s tím, že si pouze chtějí „prodloužit volno po střední škole“.

Bartoň: Investujme do větrníků v Německu. Energie nejsou jako dovoz banánů, řekl Vondra

Kvůli rozdílu mezi cenou elektřiny u nás a v Německu je v našem zájmu energii dovážet. Obnovitelné zdroje, do nichž investujeme, nemusí být nutně na našem území. Tak se k otázce soběstačného Česka v této problematice vyjádřil ekonom Petr Bartoň, který zavítal do pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Na možné problémy v rámci dovozu poukázal europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Výpadky či jiné komplikace by podle něj mohly ohrozit budoucí stabilitu země. Hosty pořadu byli také europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) a předseda Komory obnovitelných zdrojů energie Štěpán Chalupa.

Nejdůležitější události dne analyzované ze všech úhlů pohledu, to je pořad 360° Pavlíny Wolfové a Michala Půra. Pavlína a Michal si zve do studia zajímavé osobnosti, které mají co říct k aktuálnímu dění ve společnosti. Pořad je vysílán na CNN Prima NEWS každý všední den ve 21:30 hodin.