360°

Nejnovější příspěvky k tématu

Blažek je důstojník pro komunikaci s Hradem. Vláda by bez něj nebyla, míní analytici
360°

Blažek je důstojník pro komunikaci s Hradem. Vláda by bez něj nebyla, míní analytici

Jedním z nejdůležitějších členů vlády premiéra Petra Fialy (ODS) je jeho spolustraník a ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli političtí analytici Petros Michopulos a Lenka Zlámalová. Podle nich je Blažek pro kabinet přínosem hned z několika důvodů. Mimo jiné díky vysoké sociální inteligenci i nadstandardním vztahům s Pražským hradem.

Mrtví v Itálii a Egyptě? Takové události lidé neovlivní, budou cestovat dál, míní Papež
360°

Mrtví v Itálii a Egyptě? Takové události lidé neovlivní, budou cestovat dál, míní Papež

Letní lavina v italských Dolomitech a útoky žraloka v Egyptě. Jen co se naplno rozběhla hlavní sezona letních dovolených, přicházejí ze zahraničí tragické zprávy. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže ale nemají tyto události na zájem Čechů cestovat žádný vliv. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS poznamenal, že počet mrtvých lidí v horách se v posledních letech zvyšuje.

Svoboda: Obnova Ukrajiny? Musí zaručit, že si za naše peníze někdo nekoupí nové Bentley

2. července 2022 12:08

Je na čase tlačit na Ukrajince, aby představili svůj plán obnovy. Nemůžeme jim posílat peníze bez záruk, že finance neskončí v kapsách oligarchů. Prohlásil to exministr zahraničí Cyril Svoboda v pátečním vysílání 360° na CNN Prima NEWS. Společně s bývalým velvyslancem ve Francii Petrem Drulákem se shodli na tom, že v prioritách předsednictví ČR v čele Rady Evropské unie chybí vyloženě česká priorita.

Prouza: Babiš měl předsednictví za pojídání chlebíčků. Česko ale může rozdělovat plyn v EU

2. července 2022 00:34

Předsednictví v Radě Evropské unie je pro Česko svátek, což ovšem nevnímal expremiér Andrej Babiš (ANO), který to pokládal za pojídání chlebíčků, protože cítil politické body. Takto na adresu bývalého předsedy vlády promluvil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. Podle něj zanechal Babiš Česko na předsednictví hůře připravené. Prouza kromě toho zmínil, že česká role by mohla být velmi důležitá, protože v nadcházejících měsících se může tuzemsko dostat i do pozice, kdy povede debatu o rozdělování plynu mezi státy EU.

Z předsednictví mám obavu. Vláda se odtrhne od problémů českých lidí, varuje Topolánek

1. července 2022 22:55

Od českého předsednictví v Radě Evropské unie bych neměl přehnaná očekávání, prohlásil v pořadu 360° bývalý předseda vlády Mirek Topolánek (ODS). Podle něj naopak hrozí, že čeští voliči tyto aktivity neocení. Ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že vrcholným zástupcům mohou kvůli půlroční štafetě „utéct problémy republiky“.

Kubek: Covid je ruská ruleta, spoustě lidí zhatí dovolenou. Radši respirátory než lockdown

1. července 2022 07:20

Covid je něco jako ruská ruleta. Spoustě lidem zkomplikuje dovolenou. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Reagoval tím na počty nově odhalených případů koronaviru, které se třetí den za sebou drží nad tisícovkou. „Nečekali jsme to, jsme na úpatí nové vlny,“ prohlásil odborník.

Zajíček upozornil na podivný krok Scheinherra. Od ODS se útokům nedivím, reagoval Čižinský

30. června 2022 23:45

Kvůli kauze Dozimetr se v politické sféře neřeší pouze hnutí STAN, ale také jméno náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (za Praha sobě). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se kvůli jeho krokům pohádali zastupitelé Prahy Jan Čižinský (Praha sobě) a Zdeněk Zajíček (ODS). Právě Zajíčkovi se některé Scheinherrovy kroky nepozdávají.

Středula se ostře obul do vlády: Je nezodpovědná. Minimální mzda je pod hranicí chudoby

30. června 2022 09:23

Vláda zvažuje, že by nepedagogičtí pracovníci ve školství či lidé, kteří pracují v resortech jako je kultura, měli dostat od září o deset procent přidáno. S tímto návrhem však nesouhlasí odborář Josef Středula. „Není to žádná dohoda, jestli chce vláda podepsat dohodu, tak musí být jiná. Vláda se nechová zodpovědně,“ zdůraznil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Dodal, že minimální mzda je v Česku pod hranicí chudoby.

Vystrčil: Sabotáž během Zemanovy nemoci? Absurdní, leda ze strany prezidentské kanceláře

29. června 2022 23:26

Plnili jsme ústavní povinnost. Tak odůvodnil své loňské pochybnosti o zdraví hlavy státu Miloš Vystrčil (ODS). Prezident totiž ve středu předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) podnět k prověření toho, že se v souvislosti s jeho onemocněním mohl stát trestný čin sabotáže. Podle šéfa Senátu k tomu však mohlo dojít leda v prezidentské kanceláři. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se pozastavil nad tím, kolik takové konspirace asi stojí peněz.

Papež: Uvíznutí na letišti? Bude se to stávat často. Kompenzace jsou řehole na delší dobu

29. června 2022 00:53

Cestovní kanceláře po dvou „covidových“ létech hlásí enormní zájem lidí o dovolenou v zahraničí. Větší vytížení evropských letišť a nedostatek personálu může mít za následek i několikadenní nedobrovolný odklad návratu domů. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež ve vysílání CNN Prima NEWS varoval, že k podobným komplikacím bude v letecké dopravě docházet i nadále.

Havlíček: Panoptikum, Piráti si z nás dělají srandu. ANO má co říkat, vpálil mu Ferjenčík

28. června 2022 22:55

Piráti nesou svůj díl odpovědnosti za kauzu Dozimetr okolo hnutí STAN. Uvedl to stínový ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Piráti se hájí tím, že v kauze není nikdo z jejich strany obviněný ani obžalovaný. „Hnutí ANO buduje korupční chobotnici, nemáte nás co poučovat,“ ohradil se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík.

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?

Subvarianty omikronu nastartovaly další vlnu nákaz nejen v Česku, ale také v oblíbených turistických destinacích. Prudký nárůst pozitivních případů se dotkl například Itálie či Řecka, v Portugalsku je zase počet pozitivit na ústupu. V některých zemích stále platí koronavirová opatření, jako je povinnost nosit respirátory v hromadné dopravě či nutnost předkládat doklad o prodělaném očkování či negativní test. Kde by si měli čeští turisté dávat pozor? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled covidové situace ve vybraných zemích.

Kyji kosti roztloukali, aby se obrátily v popel. Z popisu upálení Husa mrazí i po staletích
Historie

Kyji kosti roztloukali, aby se obrátily v popel. Z popisu upálení Husa mrazí i po staletích

Ani dva vozy dříví nestačily, aby se mistr Jan Hus 6. července 1415 proměnil v popel. Přesně tak popisují Husovo upálení v Kostnici doboví svědci. I 607 let po vykonání rozsudku nad českým „kacířem“ jsou historické kroniky mrazivým čtením. Když totiž shořelo nachystané klestí, seno a polena, na místě hranice se znovu objevilo Husovo tělo. Byť ohořelé a pokroucené, stále se opíralo uvázané řetězem o sloup.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:03

Obyvatelé zničeného Mariupolu, který okupuje ruská armáda, dostávají pouze pět litrů pitné vody týdně, tvrdí televize Nexta

23:09

Jak se nabíjí americké salvové raketomety HIMARS?

22:35

Ukrajina podala přihlášku do Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj

22:12

Rozhodnutí armády o omezení pohybu osob v branném věku padlo bez mého vědomí, řekl Zelenskyj a žádá vysvětlení

360°

Nejdůležitější události dne analyzované ze všech úhlů pohledu, to je pořad 360° Pavlíny Wolfové. Pokud o nich mluvíte, my taky. Pavlína Wolfová si zve do studia zajímavé osobnosti, které mají co říct k aktuálnímu dění ve společnosti. Pořad je vysílán na CNN Prima NEWS každý všední den ve 20:15 hodin.