opera

Výpis příspěvků ke štítku „opera“

Zemřel světově uznávaný barytonista Dalibor Tolaš. Hostoval i v Japonsku

Ve věku 63 let zemřel v pátek 19. dubna barytonista a bývalý člen opery Divadla Josefa Kajetána Tyla (DJKT) v Plzni Dalibor Tolaš. Hostoval na většině českých operních scén, ale i po Evropě a také v Japonsku. Tolaš byl také držitelem řady ocenění, mimo jiné Ceny Českého literárního fondu, Ceny Svazu českých dramatických umělců, laureátem soutěže Mozartova Praha, dvakrát byl nominován na Cenu Thálie. O úmrtí informovalo plzeňské divadlo na webových stránkách.

Operu jsem nikdy nepřestal milovat, líčí Hůlka. Popsal přípravu na roli v Prodané nevěstě

Prodaná nevěsta od Bedřicha Smetany je absolutní klasika v českém operním repertoáru. Její obnovená premiéra v budově Pražského Hlaholu se uskuteční 6. března. Tentokrát ale s trochu překvapivým obsazením.
 Roli dohazovače Kecala totiž ztvární muzikálová zpěvák Daniel Hůlka. Ten ve vysílání CNN Prima NEWS popsal, jak se učil starou italskou pěveckou metodu.

V Praze se koncert zrušil, v Berlíně ruská pěvkyně vystoupí. Ukrajinci s nátlakem neuspěli

Jedna z největších hvězd současné operní scény, sopranistka Anna Nětrebková, vystoupí v pátek večer v berlínské opeře, kde se představí v titulní roli Lady Macbeth skladatele Giuseppa Verdiho. Páteční i nedělní představení jsou zcela vyprodaná, poslední zbývající vstupenky jsou volné ještě na 21. a 23. září, píše web Tagesspiegel. Vedení opery i města se připravují na demonstrace, kterými vyhrožují různé organizace.

Tančila tu Rusalka? Kvapila k libretu inspirovala dcera polesného, říká se o jezírkách u Klatov

Cesta nemusí mít jen jediný cíl. Pořad Prima Česko nás při svých dalších toulkách zavedl na Klatovsko, a to hned na tři místa, která stojí za vidění: k jezírkům, jež svého času silně inspirovala známého skladatele a režiséra Jaroslava Kvapila k napsání libreta ke slavné opeře Rusalka, dále naše kroky vedly k lokalitě zvané Kuchyňka, kde kdysi šlechta pořádala pikniky, a nakonec jsme se vydali s kamerou k rozhledně Bolfánek, což je mimochodem předělaný barokní kostel.

Trpěla jsem depresemi a úzkostí, tvrdí pěvkyně Nětrebková. Po Metropolitní opeře žádá miliony

Ruská operní pěvkyně Anna Nětrebková žaluje newyorskou Metropolitní operu a jejího generálního ředitele Petera Gelba kvůli zrušeným představením. Operní dům s divou přerušil vztahy po ruské invazi na Ukrajinu, zpěvačka je na ukrajinském sankčním seznamu. Nětrebková si v žalobě podané na Manhattanu stěžuje na duševní újmu i ponížení a žádá odškodné nejméně 360 tisíc dolarů (7,9 milionu Kč), informovala v pátek agentura AP.

Margita koncem roku chystá velkou vzpomínku na Hanku. Na podzim vydá nové album

Pokud se někdo fotí u Lenky Hatašové, je to předzvěst toho, že chystá něco velkého. A není tomu jinak ani u slavného operního pěvce Štefana Margity, který připravuje nové album. Vyjít má na podzim letošního roku, jak sám potvrdil v ShowTime magazínu na CNN Prima NEWS. Slavný pěvec také oznámil, že v prosinci se chystá velká vzpomínka na jeho zesnulou manželku a zpěvačku Hanu Zagorovou.