reklama

opera

Výpis příspěvků ke štítku „opera“

Němci vládě důvěřují. Nehrozí, že by se někdo na úkor občanů obohacoval, tvrdí pěvkyně

26. února 2021 20:32

Smutné, tragické a truchlivé. Přesně těmito slovy popsala operní pěvkyně Dagmar Pecková situaci v Česku. „Moc bych si přála, aby lidé měli rozum a chránili aspoň sebe a rodinu. I v Německu jsou roušky i respirátory povinné, ale všichni opatření dodržují. Lidé poslouchají a vědí, že současná nařízení mají smysl," řekla v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS Pecková, která žije v německém Heuweileru.

Ani v Německu většina umělců na pomoc od státu nedosáhla, říká operní pěvkyně

22. listopadu 2020 19:28

Vzbudit dojem intimity mezi hlavními postavami, které v milostném duetu oddělují čtyři metry, je výzvou, popisuje česká pěvkyně Ivana Rusko protiepidemickou praxi před uzavřením divadel v Německu. Od 2. listopadu jsou u našich západních sousedů zrušeny všechny kulturní akce. Členka sólistického ansámblu opery v Kolíně nad Rýnem zdůrazňuje, že finanční situace je hlavně pro umělce na volné noze velmi vážná.

Thálii za činohru získali Groszmannová a Štěpán. V muzikálu zaujala Stárková

14. listopadu 2020 23:12

Ceny Thálie za mimořádné výkony v činohře v sobotu získali Tereza Groszmannová a Petr Štěpán. Groszmannovou ocenili za titulní roli Mirandolíny v inscenaci Národního divadla Brno. Štěpán si odnesl skleněnou plastiku se stylizovanou hereckou maskou za roli Satana v inscenaci Ztracený ráj (Zpráva o člověku) Městského divadla Brno. Pro Štěpána, už je držitelem muzikálové Thálie za rok 2007, to je druhé ocenění.

reklama