opera

Výpis příspěvků ke štítku „opera“

Na Češích se mi líbí černý humor, říká umělecký ředitel Opery Národního divadla Hansen

8. května 2022 23:14

Jeho nástup do funkce uměleckého ředitele Opery Národního divadla a Státní opery v roce 2019 vzbudil velké emoce. Umělci i zaměstnanci hrozili stávkou, 300 z nich se podepsalo pod protestní dopis. A to i přesto, že řediteloval Norské národní opeře, vedl Komische Oper v Berlíně nebo festival v norském Bergenu. Jak se se situací vypořádal a co si myslí o Češích, objasňuje Per Boye Hansen v otevřeném rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Michal Picek: Zámečník je všechno

28. května 2021 16:55

„Když se chcete někam dostat, musíte se odrazit,“ říká zámečník Michal Picek. Michal se odrazil, a to tak, že pořád ještě jede. Zámečnictví ho táhlo odmalička a jeho originální výrobky dnes najdou lidé třeba v pražské státní opeře. Práce se železem má svoje kouzlo a nabízí neomezené možnosti v kreativním myšlení.

Němci vládě důvěřují. Nehrozí, že by se někdo na úkor občanů obohacoval, tvrdí pěvkyně

26. února 2021 20:32

Smutné, tragické a truchlivé. Přesně těmito slovy popsala operní pěvkyně Dagmar Pecková situaci v Česku. „Moc bych si přála, aby lidé měli rozum a chránili aspoň sebe a rodinu. I v Německu jsou roušky i respirátory povinné, ale všichni opatření dodržují. Lidé poslouchají a vědí, že současná nařízení mají smysl," řekla v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS Pecková, která žije v německém Heuweileru.

Ani v Německu většina umělců na pomoc od státu nedosáhla, říká operní pěvkyně

22. listopadu 2020 19:28

Vzbudit dojem intimity mezi hlavními postavami, které v milostném duetu oddělují čtyři metry, je výzvou, popisuje česká pěvkyně Ivana Rusko protiepidemickou praxi před uzavřením divadel v Německu. Od 2. listopadu jsou u našich západních sousedů zrušeny všechny kulturní akce. Členka sólistického ansámblu opery v Kolíně nad Rýnem zdůrazňuje, že finanční situace je hlavně pro umělce na volné noze velmi vážná.