CNN Prima News oteplení

oteplení

Výpis příspěvků ke štítku „oteplení“

Zima se ještě nevzdává. Meteorologové varují před sněhem a mrazem, změnu přinese pátek

Během středy by mělo do Česka dorazit další sněžení, upozornili odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Rovněž varovali před mrazem, který může poškodit vegetaci. Na většině území se ve středu objeví trvalejší déšť, který však bude k večeru ustávat. Teploty se mají pohybovat okolo 7 až 11 stupňů Celsia. Mírné oteplení přinese až pátek.

Chladné počasí a noční mrazy zůstávají. O víkendu se teploty vyšplhají nad 20 °C

V pondělí můžeme očekávat teploty do 10 stupňů Celsia a déšť přecházející ve vyšších polohách ve sněžení, vyplývá z předpovědí odborníků z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V noci na úterý Česko potrápí mráz. Chladné počasí však o víkendu vystřídá polojasno doprovázené teplotami, které se mohou vyšplhat i nad 20 stupňů Celsia.

Teploty překročí 20° C. Velikonoce přinesou jaro, hrozí však bouřky i vichr, jak bude u vás?

Česko čeká příliv teplého vzduchu. Teploty se během týdne vyšplhají i přes 20 stupňů. Pocitovou teplotu ovlivní silné nárazy větru, hlavně na východě území, kde až do středečního večera platí výstraha proti silnému větru. Od čtvrtka se na většině území vyskytnou přeháňky. V sobotu by se ale mělo vyjasnit až na 23 stupňů, v neděli pak hrozí ojediněle i bouřky.

Děsivá předpověď vědců. Oceánské proudy kolabují, Evropě hrozí ochlazení o 30 stupňů, píše CNN

Vědci bijí na poplach. Již léta se domnívali, že zcela zásadní systém oceánských proudů zpomaluje, podle jejich nového zjištění ale dokonce již kolabuje, informuje americká CNN. Pokud by se tak skutečně stalo, mělo by to nedozírné důsledky na klima na Zemi. Teploty v Evropě by se podle odhadů vědců mohly během sta let propadnout až o 30 stupňů Celsia, zatímco jinde by měly rapidně stoupnout.

Sledujte RADAR: Přichází déšť, sníh i nebezpečná ledovka. Česko čeká i prudké oteplení

Česko čekají zatažené a deštivé dny se sněžením v polohách nad 500 metrů nad mořem. Ve čtvrtek ráno platí v části Česka kvůli mrznoucím srážkám varování před ledovkou, která může způsobit problémy v dopravě i úrazy při uklouznutí. Vedle pošmourného počasí přichází také nadprůměrné oteplení, alespoň začátek února tak bude mít až jarní nádech s teplotami nad 10 °C.