reklama
CNN Prima News oteplení

oteplení

Výpis příspěvků ke štítku „oteplení“

Podzim je tady, vytáhněte deštníky. O víkendu se ale teploty vyšplhají až ke 23 °C

21. září 2021 08:12

I když vychází podzimní rovnodennost až na středu, tedy 22. září, zdá se, že podzim už je tady. Odpovídá tomu počasí tohoto týdne, většina ho totiž proprší. Výjimkou nebudou mlhy a přízemní mrazíky. O víkendu se ale oteplí. Například v neděli se teploty vyšplhají až na 23 °C. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Růst teploty na Zemi způsobí nezvratné změny. Můžeme si za to sami, zní z OSN

9. srpna 2021 11:24

Lidská činnost jednoznačně způsobila růst teploty na Zemi, stojí za nedávnými zásadními výkyvy klimatu, vlnou veder či záplavami a vedla k menší stabilitě celé planety, uvedl ve své pondělní zveřejněné zprávě Mezivládní panel pro změny klimatu (IPCC), který působí při OSN. Podle vědců se planeta v každém případě ohřeje o 1,5 stupně Celsia oproti předindustriální úrovni. Otázkou zůstává, jak rychle.

Deštivé počasí si dává na chvíli pauzu. Pondělí bude jasné, pršet začne od úterý

7. června 2021 07:51

Deště a bouřky, které zasáhly o víkendu Českou republiku, alespoň na pár dnů odezní. Během pondělí bude v Česku většinou polojasno až jasno, teploty vyšplhají až na 28 °C, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu. Po vydatných deštích je ale zejména na západě republiky stále mlha. Pršet by mělo opět od úterý.

reklama