CNN Prima News otevírací doba

otevírací doba

Výpis příspěvků ke štítku „otevírací doba“

PŘEHLEDNĚ: Otevírací doba obchodů se během květnových svátků liší. Kdy si můžete nakoupit?

30. dubna 2023 05:11

Svátek práce, který letos připadá na pondělí, se blíží. Většina Čechů si tak bude moci užít volna a oslavit 1. květen odpočinkem. Bude v tento den možné nakupovat v supermarketech a dalších obchodech? Odpověď zní „ano“. Opačná situace však nastane hned o týden později, tedy během státního svátku v pondělí 8. května. V tento den má být dle zákona zavřeno.

Kalousek volá po otevření Pražského hradu veřejnosti. Není tam teď koho chránit, říká

22. prosince 2021 12:11

Část veřejnosti usiluje o to, aby se prostory Pražského hradu znovu více otevřely návštěvníkům. K prosbě se přidal mimo jiné i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Lidé, kteří by chtěli v současnosti do hradního komplexu zavítat, jsou limitováni přísnými bezpečnostními kontrolami, striktní otevírací dobou některých objektů i omezenými možnostmi, jak si místo projít. Redakce CNN Prima NEWS oslovila ohledně tohoto tématu Kancelář prezidenta republiky, ta však nereagovala.

Válek navrhne omezení otevírací doby na Vánoce. Kdy mají zůstat obchody zavřené?

18. prosince 2021 13:06

Nový ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) navrhne na jednání vlády omezení otevírací doby na Štědrý den do 12:00 a uzavření obchodů 25. prosince. Řekl to v sobotu Radiožurnálu, o omezení diskutoval s Hospodářskou komorou ČR. Vzhledem k nouzovému stavu, který platí do 25. prosince, se obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních nemusejí řídit zákonem o prodejní době. Mohly by tak být bez omezení otevřené 24. i 25. prosince.

Až vyhrajeme Euro, chceme státní svátek. Petici podepsaly statisíce Angličanů

10. července 2021 21:48

Angličané už plánují, jak půjdou po nedělním finále Eura proti Itálii slavit. Sepsali dokonce petici, v níž žádají premiéra Borise Johnsona, aby v případě vítězství jejich fotbalových miláčků vyhlásil na pondělí státní svátek. Samotný duel budou moci sledovat prakticky všichni, obchody totiž výjimečně zavírají o několik hodin dříve. Naopak hospodští se radují z výjimky, že v případě prodloužení či penaltového rozstřelu nebudou muset vyhazovat hosty.

Ignorace vládních nařízení: Dvě pražské restaurace plánují mít otevřeno i po 20. hodině

10. prosince 2020 18:03

Restaurace Šeberák a smíchovská Tankovna U Zlatého jelena plánují mít ve čtvrtek znovu otevřeno i po 20:00, poruší tak vládní opatření. Provozní tankovny Oldřich Tlustý řekl, že věří, že je v právu. Restaurace měly otevřeno i ve středu, kdy se změnilo vládní opatření a podniky musely zavřít místo ve 22:00 o dvě hodiny dříve. Do obou přišli policisté.