CNN Prima News otevírací doba

otevírací doba

Výpis příspěvků ke štítku „otevírací doba“

Kalousek volá po otevření Pražského hradu veřejnosti. Není tam teď koho chránit, říká

22. prosince 2021 12:11

Část veřejnosti usiluje o to, aby se prostory Pražského hradu znovu více otevřely návštěvníkům. K prosbě se přidal mimo jiné i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Lidé, kteří by chtěli v současnosti do hradního komplexu zavítat, jsou limitováni přísnými bezpečnostními kontrolami, striktní otevírací dobou některých objektů i omezenými možnostmi, jak si místo projít. Redakce CNN Prima NEWS oslovila ohledně tohoto tématu Kancelář prezidenta republiky, ta však nereagovala.

Válek navrhne omezení otevírací doby na Vánoce. Kdy mají zůstat obchody zavřené?

18. prosince 2021 13:06

Nový ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) navrhne na jednání vlády omezení otevírací doby na Štědrý den do 12:00 a uzavření obchodů 25. prosince. Řekl to v sobotu Radiožurnálu, o omezení diskutoval s Hospodářskou komorou ČR. Vzhledem k nouzovému stavu, který platí do 25. prosince, se obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních nemusejí řídit zákonem o prodejní době. Mohly by tak být bez omezení otevřené 24. i 25. prosince.

Až vyhrajeme Euro, chceme státní svátek. Petici podepsaly statisíce Angličanů

10. července 2021 21:48

Angličané už plánují, jak půjdou po nedělním finále Eura proti Itálii slavit. Sepsali dokonce petici, v níž žádají premiéra Borise Johnsona, aby v případě vítězství jejich fotbalových miláčků vyhlásil na pondělí státní svátek. Samotný duel budou moci sledovat prakticky všichni, obchody totiž výjimečně zavírají o několik hodin dříve. Naopak hospodští se radují z výjimky, že v případě prodloužení či penaltového rozstřelu nebudou muset vyhazovat hosty.

Ignorace vládních nařízení: Dvě pražské restaurace plánují mít otevřeno i po 20. hodině

10. prosince 2020 18:03

Restaurace Šeberák a smíchovská Tankovna U Zlatého jelena plánují mít ve čtvrtek znovu otevřeno i po 20:00, poruší tak vládní opatření. Provozní tankovny Oldřich Tlustý řekl, že věří, že je v právu. Restaurace měly otevřeno i ve středu, kdy se změnilo vládní opatření a podniky musely zavřít místo ve 22:00 o dvě hodiny dříve. Do obou přišli policisté.

Hospodu v osm večer nezavřeme. Vláda je neschopná, vzkazuje pivovar

8. prosince 2020 10:12

I když vláda rozhodla, že hospody a restaurace od středy budou muset zavřít v osm večer, ne každý podnik to bude dodržovat. Restaurační pivovar Malý Janek už avizoval, že nařízení dodržovat nebude. Zavírat ve 20 hodin je stejné jako zavřít úplně, a tudíž budou pivo rozlévat až do deseti večer. Vláda je podle majitele Jiřího Janečka neschopná situaci ohledně koronaviru řešit.