reklama
CNN Prima News otevírací doba

otevírací doba

Výpis příspěvků ke štítku „otevírací doba“

Jak jsou otevřené obchody o svátcích: Kdy si můžete nakoupit a kdy bude zavřeno?

27. září 2021 14:08

Zákon o prodejní době v maloobchodě v České republice nařizuje, aby obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních měly o státních svátcích zavřeno. Pravidlo zní jednoduše, přesto při řadě svátku lidé neví, jestli si můžou jít nakoupit, nebo ne. Připravili jsme proto pro vás přehled, ve kterém se dozvíte, kdy mají obchody otevřeno a kdy zavřeno.

Až vyhrajeme Euro, chceme státní svátek. Petici podepsaly statisíce Angličanů

10. července 2021 21:48

Angličané už plánují, jak půjdou po nedělním finále Eura proti Itálii slavit. Sepsali dokonce petici, v níž žádají premiéra Borise Johnsona, aby v případě vítězství jejich fotbalových miláčků vyhlásil na pondělí státní svátek. Samotný duel budou moci sledovat prakticky všichni, obchody totiž výjimečně zavírají o několik hodin dříve. Naopak hospodští se radují z výjimky, že v případě prodloužení či penaltového rozstřelu nebudou muset vyhazovat hosty.

Ignorace vládních nařízení: Dvě pražské restaurace plánují mít otevřeno i po 20. hodině

10. prosince 2020 18:03

Restaurace Šeberák a smíchovská Tankovna U Zlatého jelena plánují mít ve čtvrtek znovu otevřeno i po 20:00, poruší tak vládní opatření. Provozní tankovny Oldřich Tlustý řekl, že věří, že je v právu. Restaurace měly otevřeno i ve středu, kdy se změnilo vládní opatření a podniky musely zavřít místo ve 22:00 o dvě hodiny dříve. Do obou přišli policisté.

Hospodu v osm večer nezavřeme. Vláda je neschopná, vzkazuje pivovar

8. prosince 2020 10:12

I když vláda rozhodla, že hospody a restaurace od středy budou muset zavřít v osm večer, ne každý podnik to bude dodržovat. Restaurační pivovar Malý Janek už avizoval, že nařízení dodržovat nebude. Zavírat ve 20 hodin je stejné jako zavřít úplně, a tudíž budou pivo rozlévat až do deseti večer. Vláda je podle majitele Jiřího Janečka neschopná situaci ohledně koronaviru řešit.

reklama