reklama

Zdravotnictví

Nejnovější příspěvky k tématu

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

24. ledna 2022 06:32

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

V neděli přibylo 13 tisíc nově nakažených covidem. Počet hospitalizovaných se ale snižuje

24. ledna 2022 05:38
Aktualizováno

V neděli přibylo 12 889 případů covidu, nejvíce za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl o čtyři pětiny. Hospitalizovaných s covidem dál ubývá. V neděli jich bylo 1 448, nejméně od loňského října. Proti předchozímu týdnu hospitalizovaných ubylo o 13 procent. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Válek: Vrchol epidemie nastane příští týden. Pokud bude 80 tisíc denně, budu spokojen

23. ledna 2022 12:31

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce ve středu vládě navrhnout, aby člověk, který prodělá nemoc COVID-19, nemusel 30 dní poté do karantény. Tuto povinnost by dokonce neměl ani v případě, že mu vyjde pozitivní test, řekl Válek v ČT. Šéf resortu zdravotnictví rovněž zmínil, že vrchol omikronové vlny pravděpodobně nastane už ve středu.

Plácalové a zasévači neklidu. Kubek varuje před lékaři, kteří dezinformují o covidu

23. ledna 2022 07:40

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se tvrdě opřel do lékařů, kteří ve veřejném prostoru šíří dezinformace týkající se covidu či očkování. Mají podle něj různé motivy a způsoby, podle nichž je třídí. Ačkoliv považuje názory takových lékařů za škodlivé, není zastáncem disciplinárních postihů vůči těmto lidem.

Je načase zrušit opatření proti covidu. Následujme Británii, vyzývají někteří experti

22. ledna 2022 20:53

Jen za pátek přibylo v Česku téměř 30 tisíc nakažených koronavirem. Počty hospitalizovaných ale zatím nijak zvlášť nerostou. Není pochyb, že tento trend způsobuje nová varianta omikron, která je sice mnohonásobně nakažlivější než předešlé mutace, ale také výrazně méně patogenní. Někteří odborníci dokonce vyzývají vládu, aby zrušila veškerá opatření, podobně jako to udělala Velká Británie.

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

reklama

Zdravotnictví

Zprávy z oblasti zdravotnictví a medicíny. Rozhovory s odborníky.