CNN Prima News Pákistán

Pákistán

Výpis příspěvků ke štítku „Pákistán“

Holub podezřelý ze špionáže ve prospěch Číny může letět. Šlo o závodníka z Tchaj-wanu

Indie pustila na svobodu holuba, kterého osm měsíců držela v zajetí pro podezření, že je čínským špehem. Pták, který byl chycen v květnu nedaleko Bombaje, měl na na nohách kroužky s písmem připomínajícím čínštinu, což vyvolalo obavy. Nakonec se ukázalo, že jde o závodního holuba z Tchaj-wanu, který unikl a dostal se až do Indie, informovala v pátek agentura AP.

Šlo o odvetu? Pákistán tvrdě udeřil v Íránu. Na místě jsou mrtví, mezi nimi i děti

Pákistán v noci na čtvrtek zaútočil na cíle v íránské provincii Sístán a Balúčestán, která leží na hranicích obou zemí. Informují o tom agentury AFP a Reuters, podle nichž při úderech zahynulo nejméně devět lidí, včetně čtyř dětí a tří žen. Írán předtím v týdnu podnikl vzdušné údery na území Pákistánu, což Islámábád tvrdě kritizoval a varoval před vážnými následky. Pákistánský premiér Anvar Hakk Kakar v souvislosti s útoky zkrátil návštěvu Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu, oznámilo pákistánské ministerstvo zahraničí.

Fiala: Záchrana českých dětí v Gaze? Prostředí je brutální, zde už není veřejné řešení

Jak zachránit české děti, které byly uneseny do Pásma Gazy? Zde už se nenabízí „veřejné řešení“, přiznal předseda vlády Petr Fiala (ODS) v pořadu Co na to premiér. Poznamenal, že se nachází v brutálním prostředí. Podle něj Česká republika dala jasně najevo, že stojí na straně Izraele. „Je také jedinou demokracií na Blízkém východě. Musíme jasně vidět, na čí straně je zlo a na čí straně máme stát,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Drama na lanovce. V Pákistánu uvázly děti 274 metrů nad zemí, záchrana trvala 15 hodin

Aktualizováno

Pákistánským vojenským záchranářům se po patnácti hodinách podařilo zachránit osm cestujících, kteří v úterý ráno uvázli v kabině lanovky ve výšce 274 metrů poté, co prasklo jedno ze dvou nosných lan. Podle médií to uvedlo pákistánské ministerstvo vnitra. Poslední vyjádření úřadů uvádí, že v kabině bylo šest dětí a dva dospělí. Ze svízelné situace se dostali díky vrtulníku i improvizované „sedačce“, píše agentura AP.