reklama
CNN Prima News Pákistán

Pákistán

Výpis příspěvků ke štítku „Pákistán“

Tragická kalamita v Pákistánu. Přes dvacet lidí umrzlo v koloně, někteří se dusili

8. ledna 2022 16:21

Na 21 turistů umrzlo v autech cestou do oblíbeného sportovního střediska na severu Pákistánu, kde napadlo nezvyklé množství sněhu. Podle agentury DPA to uvedly tamní úřady, které oblast prohlásily za zasaženou kalamitou a další cesty do ní zakázaly. Středisko Marrí leží 64 kilometrů severovýchodně od hlavního města Islámábád v nadmořské výšce 2 300 metrů.

Zdechovský o Tereze H.: Trochu zhubla, ale je o ni postaráno. Komunikuje jen s rodinou

22. prosince 2021 00:22

Po propuštění 25leté Češky Terezy H. z pákistánského vězení panovala řada nejasností o tom, kde se dívka nachází. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) CNN Prima NEWS sdělil, že jihoasijskou zemi stále neopustila a je na bezpečném místě. „Tereza je v dobrém stavu a je o ni velmi dobře postaráno. Trochu zhubla, ale myslím, že jí fyzicky, psychicky ani materiálně nic nechybí,“ sdělil v pořadu 360°.

Kde je propuštěná Tereza? Z Pákistánu se domů nevrátila, tvrdí její babička

21. prosince 2021 18:53

Kam 25letá Tereza H. po propuštění z vězení v Pákistánu odcestovala? Do Česka ne, popřela některá tvrzení její rodina. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora mohou její příbuzní mluvit pravdu a Tereza se může nacházet v schengenském prostoru nebo i v jiné zemi. Její nejbližší však prozradili, kdy by se Češka, která čelila obvinění z pašování heroinu, měla do vlasti vrátit.

Terezu H. stále drží v Pákistánu. Celníkům se propuštění nelíbí, slibují nové důkazy

6. prosince 2021 12:13

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, po nedávném propuštění z vězení zatím nemůže odcestovat do České republiky. Podle webu iDNES.cz čeká v Islámábádu na vydání pasu, které se zkomplikovalo, a zároveň celníci v pondělí podají k soudu odvolání proti jejímu propuštění. Do rozhodnutí nebude moci Hlůšková zemi opustit.

Zdechovský: Za propuštěním Terezy jsou i tajné služby. Ukrývá se na bezpečném místě

20. listopadu 2021 17:50

Za případem Terezy Hlůškové byla napsána tečka. Češka, kterou věznil Pákistán poté, co ji celníci zadrželi v lednu 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s necelými devíti kilogramy heroinu, byla v sobotu propuštěna a může se vrátit domů. „Je to obrovský úspěch,“ poznamenal pro CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), jenž se v případu angažoval.

reklama