reklama
CNN Prima News Pákistán

Pákistán

Výpis příspěvků ke štítku „Pákistán“

Záchranu horolezců v Pákistánu pojišťovna neproplatí. Porušili podle ní podmínky

Pojišťovna Uniqa neuhradí náklady na záchranu dvou českých horolezců z hory Rakapoši v Pákistánu. Už zaplacené peníze po nich může vymáhat, sdělila mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Horolezci podle ní nejméně ve dvou ohledech porušili podmínky pojištění. Horolezce, které před týdnem z hory snesl vrtulník, podle pákistánského tisku zadržují místní úřady, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci.

Jaroš: Jestli čeští horolezci lezli v Pákistánu bez povolení, udělali pr*ser

Pokud lezla dvojice českých horolezců v Pákistánu na horu Rakapoši bez povolení, udělala pr*ser, který si bude muset vyřešit. Tak komentoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zkušený horolezec Radek Jaroš počínání svých kolegů. Jakub Vlček a Petr Macek, které kvůli potížím při sestupu z pákistánské Rakapoši musel 15. září po dlouhé záchranné akci do bezpečí dopravit vrtulník pákistánské armády, zůstávají v zemi. Pákistán požaduje zaplacení celé operace.

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise

Příběh dvou českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka – kteří zdolali pákistánskou horu Rakapoši, ale při sestupu se dostali do problémů a musel pro ně přiletěl armádní vrtulník – nabírá na síle. Velitel záchranné mise Karim Šáh Nizarí pro web Hlídací pes uvádí, že Češi do médií neříkají celou pravdu, ostře je kritizuje a zbavuje titulu horolezci.

Lezli, kam neměli. Pojišťovna odmítá zaplatit záchranu českých horolezců v Pákistánu

Zdá se, že dvojice českých horolezců, kteří uvízli v pákistánských horách, jsou z nejhoršího venku. Komplikace ale zdaleka nekončí. Podle zjištění webu iDnes.cz jim pojišťovna UNIQA, u které se nechali pojistit, nechce záchranu proplatit, protože dvojice porušila podmínky smlouvy. Podle ministerstva zahraničí je totiž oblast nebezpečná, navíc podle pákistánských úřadů neměli horolezci k výstupu povolení.

Čeští horolezci jsou v bezpečí. Vrtulník pákistánské armády je přepravil do města Gilgit

Aktualizováno

Vrtulník pákistánské armády ve středu ráno dopravil do bezpečí české horolezce Jakuba Vlčka a Petra Macka, kteří s kolegou z Pákistánu v minulých dnech nedokázali dokončit sestup z hory Rakapoši. Trojice, která před pěti dny uvázla v nadmořské výšce asi 6 900 metrů, je nyní v pořádku ve městě Gilgit. Na Twitteru to uvedly místní úřady, podle nichž jsou alpinisté v dobrém zdravotním stavu.

Záchrana českých horolezců se opět nezdařila. Nestačili sestoupit do šesti tisíc metrů

Aktualizováno

Záchrana dvou českých horolezců a jejich pákistánského kolegy bude v Pákistánu pokračovat ve středu. Nestačili včas před setměním sestoupit na místo, odkud by je mohl vyzvednout vrtulník. Informoval o tom pákistánský novinář, který situaci sleduje na místě. Trojice před čtyřmi dny uvázla v nadmořské výšce asi 6 900 metrů při sestupu z hory Rakapoši.

Čeští horolezci v Pákistánu nejsou v dobré stavu. Záchranáři odložili akci na úterý

Aktualizováno

Záchranáři, kteří se snaží vyprostit dva české horolezce a jejich pákistánského kolegu z hory Rakapoši v Pákistánu, v pondělí kvůli špatnému počasí ukončili práce a pokračovat budou v úterý. Informoval o tom novinář, který situaci sleduje na místě. Trojice před třemi dny uvázla v nadmořské výšce asi 6 900 metrů při sestupu z hory a záchrannou akci vrtulníků přerušilo špatné počasí, zejména silný vítr, i v neděli. V pondělí se záchranářům podařilo určit polohu uvázlých a vysadit jednoho horolezce, který se jim vydal na pomoc.

Pákistán pomáhá Tálibánu v útoku na Pandžšír, tvrdili v Indii. Zmátlo je video z české hry

Několik indických médií přišlo se znepokojivou zprávou, že pákistánské letectvo zaútočilo na afghánské údolí Pandžšír, poslední baštu protitálibánských sil. Tamější média se odvolávala na důkaz v podobě videa, z něhož se ale posléze vyklubaly záběry z české počítačové střílečky Arma 3. Podle Pavla Křížky ze studia Bohemia Interactive, které za hrou stojí, nejde zdaleka o první případ.

Čeští horolezci uvízli na hoře v Pákistánu, záchranná mise čeká na lepší počasí

Aktualizováno

Dva čeští horolezci, Jakub Vlček s Petrem Mackem, a jejich místní průvodce uvázli v asi 6 900 metrech nad mořem při sestupu z hory Rakapoši v Pákistánu. Podle informací místní horské záchranné služby se možná vydali na cestu po nové, méně obvyklé trase, jejich přesná poloha není známá. Záchranný tým včetně nejméně dvou vrtulníků čekal v neděli v blízkosti na zlepšení povětrnostních podmínek, aby se horolezce vydal hledat. Z informací místního tisku vyplývá, že byla záchranná mise přerušena a pokračovat má v pondělí.

Tálibán mi chtěl zastřelit dceru. Hrozil jí kyselinou, říká otec nositelky Nobelovy ceny

Vyprávění Pákistánce Ziauddina Júsufzaie je odpovědí pro každého, koho by zajímalo, jaký může být život v Afghánistánu pod nadvládou Tálibánu. Teroristická organizace před jeho očima vraždila své odpůrce, usekávala jim hlavy. Zabít se v roce 2012 pokusila i Ziauddinovu 15letou dceru. Malála zázračně přežila, stala se světoznámou bojovnicí za práva dívek na vzdělání a o tři roky později obdržela Nobelovu cenu za mír.

reklama