CNN Prima News Pákistán

Pákistán

Výpis příspěvků ke štítku „Pákistán“

Pumový útok u pákistánské mešity má 59 obětí. Pod troskami mohou být uvězněni další lidé

30. ledna 2023 11:11
Aktualizováno

Nejméně 59 mrtvých si vyžádal pondělní sebevražedný pumový útok v mešitě ve městě Péšávar na severozápadě Pákistánu. Zraněných je podle posledních údajů 170, většina z nich je ve vážném stavu. K odpovědnosti za útok se původně přihlásil jeden z velitelů pákistánské odnože islamistického hnutí Tálibán, organizace to ale následně popřela. Podle agentury Reuters je 27 obětí z řad policie, a jedná se tak o jeden z nejtragičtějších útoků na bezpečnostní síly Pákistánu za poslední roky.

Horolezec Lukáš nečekaně zemřel. Před smrtí prožil tragédii, kamarády mu zabili islamisté

7. prosince 2022 14:48

Šokující zpráva zasáhla horolezeckou komunitu začátkem tohoto týdne. V pouhých 45 letech zemřel dobrodruh a jejich kamarád Josef „José“ Lukáš. Nejen o svých expedicích fanoušky a známé informoval na sociálních sítích. Právě tam se s nimi před lety podělil o smutnou zprávu týkající se osudu dvou jeho kamarádů. V pákistánských horách je měli zabít radikální islamisté.

Tereza H.: Zdechovský mi nepomohl, jen machruje. Jste naivní, radši mlčte, vzkázal politik

22. září 2022 17:42

O případ Terezy H., kterou pákistánský soud v roce 2019 odsoudil za pašování drog, se europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) intenzivně zajímal a často k němu vystupoval v médiích. Také uvedl, že společně s českými diplomaty zajišťoval bezpečný návrat mladé ženy zpět do Česka poté, co byla zproštěna obžaloby. Tereza H. se nyní do politika ostře pustila s tím, že prý nic z toho není pravda. Zdechovský ji v rozhovoru pro CNN Prima NEWS označil za naivní osobu. Rovněž Češce vzkázal, ať radši mlčí.

Tereza H. ukázala přítele. Budu si na něj muset pořídit zbrojní pas, přiznala

13. září 2022 18:41

Tereza Hlůšková na sociálních sítích odhalila několik zajímavých detailů ze soukromí. Své sledující informovala například o tom, že se přestěhovala a také, že má přítele. „Budu si na něj brzy muset pořídit zbrojní pas,“ napsala k fotografii, na které ukázala partnera, ovšem bez obličeje. V červenci přitom měla Hlůšková tvořit pár se zápasníkem MMA Michalem Kotalíkem. Už v srpnu ovšem média informovala, že se partneři zřejmě rozešli.