CNN Prima News Pardubický kraj

Pardubický kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Pardubický kraj“

Česko čelí vlně nákazy černého kašle. Hygienici hlásí strmé nárůsty, ohrožena jsou miminka

Roky bez významnějšího nárůstu případů černého či dávivého kašle skončily. Hygienické stanice napříč republikou hlásí jeho záchyt po desítkách případů, nejvíce ve Středočeském a Jihočeském kraji, Praze či na Vysočině. Na pozoru by se měly mít zejména rodiny, které očekávají příchod miminka, právě pro ně je onemocnění velmi rizikové. Dospělí by se měli přeočkovat, imunita nabytá v dětství může být nedostatečná.

Hromadná nehoda na Chrudimsku. Karambol pěti aut zřejmě zavinil řidič náhlým zastavením

K dopravní nehodě pěti osobních aut došlo v sobotu odpoledne na silnici I/37 na Chrudimsku mezi Rohoznou a Novou Vsí. Zdravotníci ošetřili tři lidi s lehčím zraněním, do správního řízení budou policisté oznamovat řidiče Škody Octavia, který celou situaci dle předběžných informací zavinil. Silnice byla zavřená, teď je průjezdná kyvadlově.

Za prostituci nezletilé dostali jen podmínku. Pardubičtí kuplíři od soudu odcházeli s úsměvem

Jen s podmíněnými tresty odešli od krajského soudu v Pardubicích dva muži za obchodování s lidmi, hrozily jim přitom několikaleté tresty vězení. Podle obžaloby nutili k prostituci mladistvou dívku, která často utíkala z výchovného ústavu. Ta ji nicméně dle vlastních slov provozovala dobrovolně. Okolnosti jednání pachatelů a aktivní podíl poškozené snižovaly společenskou škodlivost případu, uvedla státní zástupkyně Lucie Žabková.