CNN Prima News Patrik Kaizr

Patrik Kaizr

reportér FTV Prima, CNN Prima NEWS

patrik.kaizr@iprima.cz

Nejnovější příspěvky autora

Válečný akt, zlobí se Itálie. Ostrov Lampedusa zaplnily desetitisíce migrantů
Migrace

Válečný akt, zlobí se Itálie. Ostrov Lampedusa zaplnily desetitisíce migrantů

Úřady na italském ostrově Lampedusa vyhlásily výjimečný stav. Za posledních 24 hodin tam připlulo deset tisíc migrantů. Ostrov se podle místních obyvatel propadá do chaosu. Šéf tamní vlády požádal Řím o nasazení armádních plavidel a okamžitý přesun migrantů na Sicílii. V této kritické situaci pak Německo a Francie přerušily dobrovolné přijímání uprchlíků právě z Itálie. Problémy s počty migrantů má i Slovensko a Maďarsko.

Záběry zachytily drsný útok psa na dítě. Veřejnost volá po zákazu agresivního plemena
Velká Británie

Záběry zachytily drsný útok psa na dítě. Veřejnost volá po zákazu agresivního plemena

Na britských sociálních sítích se šíří hororové video z Birminghamu. Je na něm vidět, jak pes plemene American Bully XL těžce pokousal jedenáctiletou dívku a další dva muže, kteří se ji pokoušeli zachránit. Záběry šokovaly britskou veřejnost i politiky a znovu rozproudily debatu o zákazu podobných plemen. Navzdory častému přesvědčení stojí za podobnými incidenty podle odborníka na chov psů zpravidla samotná povaha zvířete, nikoliv špatná výchova.

Další příspěvky autora

Británie vzpomíná na Alžbětu II. V Londýně byl i moderátor Showtimu, přidal osobní vzpomínku

Rok bez královny Alžběty II. si připomínají lidé po celé Velké Británii. Význačné panovnici vzdávají hold nejen občané Anglie, ale i turisté. Veřejnost nosí po celý den květiny k Buckinghamskému paláci. Její syn a současný král Karel III. zveřejnil ke smutnému výročí portrét panovnice z roku 1968. Královská rodina na svého milovaného člena vzpomíná na soukromých pietních akcích. Moderátor pořadu Showtime Immanuel Adenubi byl jako dítě dokonce svědkem královnina průvodu.

Česko zažije peklo, teploty vystoupají ke 40 °C. Pomůže i zmrzlina, v ohrožení jsou senioři

Současná vlna veder zdaleka nekončí, o víkendu naměříme v Česku až 37 °C ve stínu. Horko těžko je snášejí zejména senioři, některé domovy důchodců proto zavádějí změny, včetně přepracování jídelníčku. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila několik rad, jak se vlivu počasí bránit. Horká vlna ale nesužuje jenom tuzemsko, padnout by mohl i absolutní teplotní rekord v Evropě.

Rusové útočí na mé muže, zuří Prigožin. Vzpoura, tvrdí Kreml a poslal na něj tajnou službu

Šéf Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin obvinil ruskou armádu ze lží a útoku na „své“ žoldnéře. Ukrajinci podle něj dobyli „značná území“ a mohou zvrátit dosavadní úspěchy Rusů. Zároveň prohlásil, že údajná genocida ruských obyvatel v Donbasu a Luhansku je mýtem. Ruská tajná služba FSB začala šéfa Vagnerovců vyšetřovat kvůli podněcování k ozbrojené vzpouře, uvedly světové agentury s odvoláním na ruská média.Web BBC uvedl, že moskevské ředitelství FSB je v pohotovosti a na silnici z Voroněže a Rostova na Donu do Moskvy vznikají kontrolní stanoviště.