Penta

Výpis příspěvků ke štítku „Penta“

OBRAZEM: Praha sází na koleje. Podívejte se, jak bude vypadat nádraží Bubny a další stavby

Aktuálně v Praze vzniká řada dopravních staveb, město proto brzy čeká zásadní rozvoj kolejové dopravy. Institut plánování a rozvoje (IPR) zveřejnil nové vizualizace například velmi očekávaného nádraží v Bubnech, které bude jednou ze zastávek tratě na letiště. Městská rada navíc odsouhlasila prodloužení tramvajové tratě z Dědiny na Dlouhou Míli. Podívejte se na aktuálně nejzásadnější kolejové projekty Prahy.

Zvrat v kauze Gorila: Prokurátor zrušil stíhání spolumajitele Penty Jaroslava Haščáka

Slovenský generální prokurátor zrušil stíhání spoluzakladatele československé finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka. Toho policie loni v prosinci obvinila z korupce a z praní špinavých peněz v souvislosti se zhruba 15 let starou korupční aférou zvanou Gorila. Vyplývá to z úterního oznámení prokuratury. Kromě Haščáka bylo zrušeno i stíhání dalších dvou obviněných.

Haščák je na svobodě. Slovenský nejvyšší soud nevidí pro vazbu důvod

Slovenský nejvyšší soud ve čtvrtek propustil z vazby stíhaného spolumajitele česko-slovenské finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka. Policie ho na začátku prosince obvinila z korupce a z praní špinavých peněz, soud první instance ho následně poslal do vazby z obavy, že by mohl ovlivňovat svědky či jinak mařit vyšetřování. Nejvyšší soud, na který se se stížností proti Haščákově vazebnímu stíhání obrátila obhajoba, ale důvody pro vazbu finančníka neshledal.

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Soud na Slovensku poslal v pátek večer do vazby spolumajitele finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka, kterého policie v úterý zadržela a obvinila z korupce a praní špinavých peněz. Novinářům to řekl prokurátor. Obhajoba podala proti rozhodnutí soudkyně Specializovaného trestního soudu stížnost, na verdikt odvolacího soudu bude Haščák čekat ve vazbě.