CNN Prima News Petr Arenberger

Petr Arenberger

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Arenberger“

Mění se covidová vlna v tsunami? Podle dřívějších systémů už bychom byli v lockdownu

28. července 2022 05:43

Aktuální letní covidová vlna začíná být opravdu vážná. V českých nemocnicích s koronavirem leží už více než tisíc hospitalizovaných, přesto lze při pohledu na nynější protiepidemická opatření nabýt dojmu, že nás žádný covid netrápí. Během minulých vln se přitom při podobných číslech již zaváděly přísné restrikce. Jak by tedy na současná čísla reagoval například systém PES exministra Jana Blatného či „balíčky“ jeho nástupce Petra Arenbergera?

Fakta a mýty o opalovacím krému: Dermatologové ho doporučují, třetina Čechů jej nepoužívá

17. července 2022 10:53

Spálená kůže, zvětšující se znaménka a citlivá pokožka. To všechno jsou faktory, které ukazují, že to lidé na sluníčku přehnali. Podle některých průzkumů více než 30 % Čechů během léta opalovací krémy nepoužívá. Experti oslovení reportéry CNN Prima NEWS však mazání důrazně doporučují. Zároveň vyvracejí několik mýtů, které odpůrci v souvislosti s opalováním často zmiňují.

Kdo nahradí Arenbergera? Do čela vinohradské nemocnice se možná vrátí její exředitel

13. března 2022 06:31

V úterý 15. března vyprší termín pro přihlášky do výběrového řízení na uvolněnou pozici ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Na post po bývalém ministru zdravotnictví Petru Arenbergerovi se hlásí několik kandidátů, mezi nimiž jsou i lidé, kteří zkušenosti s vedením velké nemocnice mají. Dokonce i té vinohradské.

Někteří lékaři i studenti brojí proti očkování. Snažíme se chránit ohrožené, říká Válek

8. ledna 2022 09:43

Někteří lékaři, zdravotní sestry, policisté, hasiči i studenti hlasitě protestují proti omezením, která se dotýkají neočkovaných. Kritika se snáší i na vakcíny, které podle odpůrců mohou poškodit zdraví. Další z řad lékařů a odborníků naopak vakcíny doporučují. Stojí si za tím, že mohou populaci chránit a případnou nákazu výrazně zmírnit.

Zákaz chodit do práce nebo v noci do hospody. Experti navrhují opatření proti omikronu

28. prosince 2021 05:49

Infekčnější varianta koronaviru – omikron – děsí celý svět. Řada zemí se již nyní potýká se stovkami tisíc nakažených a podle odborníků můžeme obdobnou situaci očekávat i v Česku. V plné síle by nás vlna mohla zasáhnout v polovině ledna. Jak může vláda dopady nové hrozby zmírnit a co mohou udělat občané? Experti představili své scénáře.