CNN Prima News Petr Arenberger

Petr Arenberger

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Arenberger“

Situace ve zdravotnictví je tristní. Odmítání přesčasů nic neřeší, mladí odejdou, tvrdí experti

Vypovědět v prosinci s dalšími zdravotníky přesčasovou práci zvažuje i předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Personální situace ve zdravotnictví je podle ní tristní. Odmítání sloužit přesčasy povede podle bývalého ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petra Arenbergera pouze k úpravám směnného provozu. Řešením by mohlo být nabídnout zdravotníkům podmínky jako v zahraničí, shodli se oba ve vysílání CNN Prima NEWS.

Vyrážka i otoky. Koupání v přírodě má svá úskalí, potíže ale může způsobit i voda v bazénu

Češi znovuobjevují kouzlo přírodních koupališť a vodních nádrží. Nejspíš za tím není touha po romantice, ale fakt, že koupání v nich, na rozdíl od plováren a aquaparků, nic nestojí. Živá voda má ale i svá rizika. Může vás například ohrozit nebezpečný parazit. I když vás přírodní koupaliště nelákají, přesto zpozorněte. Zdravotní komplikace si můžete přinést i z bazénu, který máte třeba na zahradě.

Dermatoložka MUDr. Olga Bahníková radí jak ke kráse: Jednorázové zákroky mohou ublížit

Mladistvý a příjemný vzhled je dnes žádanější než kdy dřív a díky pokroku a moderním technologiím také dostupnější. Uchovat si krásu tváře či těla už navíc dávno není jen přáním žen. Služby v oboru fyzické estetiky vyhledávají i muži. A jak potvrzuje i Olga Bahníková, vedoucí lékařka specializované kliniky Aesthetology v Praze, vypadat co nejlépe chtějí lidé v každém věku. Důležité podle ní je ale také sebepřijetí.

Mění se covidová vlna v tsunami? Podle dřívějších systémů už bychom byli v lockdownu

Aktuální letní covidová vlna začíná být opravdu vážná. V českých nemocnicích s koronavirem leží už více než tisíc hospitalizovaných, přesto lze při pohledu na nynější protiepidemická opatření nabýt dojmu, že nás žádný covid netrápí. Během minulých vln se přitom při podobných číslech již zaváděly přísné restrikce. Jak by tedy na současná čísla reagoval například systém PES exministra Jana Blatného či „balíčky“ jeho nástupce Petra Arenbergera?

Fakta a mýty o opalovacím krému: Dermatologové ho doporučují, třetina Čechů jej nepoužívá

Spálená kůže, zvětšující se znaménka a citlivá pokožka. To všechno jsou faktory, které ukazují, že to lidé na sluníčku přehnali. Podle některých průzkumů více než 30 % Čechů během léta opalovací krémy nepoužívá. Experti oslovení reportéry CNN Prima NEWS však mazání důrazně doporučují. Zároveň vyvracejí několik mýtů, které odpůrci v souvislosti s opalováním často zmiňují.

Někteří lékaři i studenti brojí proti očkování. Snažíme se chránit ohrožené, říká Válek

Někteří lékaři, zdravotní sestry, policisté, hasiči i studenti hlasitě protestují proti omezením, která se dotýkají neočkovaných. Kritika se snáší i na vakcíny, které podle odpůrců mohou poškodit zdraví. Další z řad lékařů a odborníků naopak vakcíny doporučují. Stojí si za tím, že mohou populaci chránit a případnou nákazu výrazně zmírnit.