reklama
CNN Prima News Petr Arenberger

Petr Arenberger

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Arenberger“

I na dovolené jsme kůží posedlí, říká dermatoložka Arenbergerová. Poradila, jak se chránit

Dermatoložka Monika Arenbergerová přiznává, že i na dovolené má společně s manželem, exministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem, až obsesi s kožními znaménky. Uvedla to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS, kde byla hostem. Mimo jiné také radila, jaký faktor ochranného krému používat či v jakém případě by lidé měli vyhledat odbornou pomoc dermatologů.

Babiš chce u exministra Arenbergera postavit nové onkocentrum

Premiér Andrej Babiš (ANO) navštívil vinohradskou nemocnici, které šéfuje exministr zdravotnictví Petr Arenberger. Tématem byla prevence rakoviny a výstavba onkologického centra. Sledujte tiskovou konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO), ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), předsedy Evropské společnosti gynekologické onkologie Davida Cibuly a ředitele Masarykova onkologického ústavu Marka Svobody od 12 hodin.

První tiskovka staronového ministra: Babiš za Vojtěcha zaskakoval, hned řešili roušky

Adam Vojtěch (za ANO) se po téměř tři čtvrtě roce znovu ujal resortu zdravotnictví. Staronový ministr na své první tiskové konferenci po návratu informoval, že mezi jeho hlavní priority bude patřit dokončení procesu očkování či zajištění dostatečného testování do budoucna, aby se epidemie znovu nerozmohla. Často za něj před novináři zaskakoval premiér Andrej Babiš (ANO). Ten sebe i Vojtěcha hájil kvůli chybám, které vláda loni na přelomu léta a podzimu učinila.

Babiš chce, aby lidé zapomněli na oběti pandemie. Proto povolal Vojtěcha, míní Kubek

Znovujmenování Adama Vojtěcha (za ANO) ministrem zdravotnictví je jen snahou premiéra Andreje Babiše (ANO) zakrýt více než 30 tisíc obětí a pandemií zdevastovanou ekonomiku Česka. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Podle Romana Šmuclera, prezidenta České stomatologické komory, je výběr Vojtěcha „nejlepší ze špatných variant“.

Česko patří v očkování mezi nejhorší v Evropě. Svůj díl viny na tom nese i Vojtěch

Z úst nejvyšších vládních představitelů pravidelně slyšíme, jak se v Česku daří neustále navyšovat tempo očkování. Při pohledu na statistiky je však vidět, že v rámci Evropské unie patříme nadále mezi nejhorší země v procentu proočkované populace alespoň jednou dávkou vakcíny. Svůj podíl na tom nese také staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), jenž v rozhodující době neobjednal všechny vakcíny, které mohl.

Návrat Kena, Kill Vir i ministr na inzerát. Lidé si střílí z návratu Adama Vojtěcha

Vojtěchu, přestaňte simulovat, jste odpočatý a chcete být ministrem. Češi se opět baví úterním návratem Adama Vojtěcha na post ministra zdravotnictví. Staronového šéfa resortu tak ukazují jako muže, který mate známou smrtku, nebo zabijáka koronaviru „Kill Vir“. Post samotného ministra se poté objevil jako koláž na Slevomatu, fórky narážejí také na nezapomenutelnou scénku s premiérem Babišem z minulého jara začínající slovy: „Nebuďte slušnej“.

Adam Vojtěch je zpátky na scéně. Návrat na ministerstvo přitom dlouhodobě odmítal

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger na postu končí a jeho nástupcem se stane staronový šéf resortu Adam Vojtěch (oba za ANO). Ten se tak vrací na ministerstvo, v jehož čele stál až do loňského září, kdy před rozjetím druhé vlny pandemie koronaviru na funkci rezignoval. V následujících týdnech a měsících pak tvrdil, že se mu po postu ministra nestýská a znovu by se na něj nevrátil. Nyní změnil názor.

reklama