reklama
CNN Prima News Petr Hlubuček

Petr Hlubuček

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Hlubuček“

Mýto v Praze: Kolik zaplatíte za vjezd do metropole a kde se poplatkům vyhnete?

27. května 2021 05:51

Za průjezd Prahou si od roku 2025 zaplatí každý. Alespoň s tím počítá studie schválená současným vedením Prahy, kterou má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Základní sazba má činit 120 korun, rezidenti by měli mít poplatek snížený a vůbec by se netýkal MHD a motorkářů. Více si naopak připlatí lidé s auty vyrobenými před rokem 2014, soukromé autobusy nebo velká nákladní auta.

Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta

12. května 2021 05:32

Ačkoliv vedení Prahy za dva a půl roku na radnici výrazně nepokročilo ve stavbě pražských okruhů či linky metra D, schválilo si vizi na zavedení mýtného za vjezd do centra. A to už od roku 2025. Podle současného náměstka pro životní prostředí Petra Hlubučka (STAN) je zpoplatnění nevyhnutelné a je třeba ho vnímat jako součást balíku opatření, který má v důsledku vést ke zlepšení klimatu v hlavním městě.

Vláda zaspala. Praha vzala situaci do vlastních rukou a založila web k očkování

26. ledna 2021 14:45

Hlavní město Praha spustilo informační web k očkování proti koronaviru. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vláda zaspala a na sociálních sítích se ohledně vakcíny rozšiřují nejrůznější fake news a hoaxy. Na webu ockovani.praha.eu proto uvádí nejen informace o tom, jak se k vakcinaci zaregistrovat, ale zodpovídají i otázky ohledně celého procesu. Také tam lidé najdou bezplatnou informační linku.

Restaurace Rio's, kde se sešel Prymula s Faltýnkem, dostala od magistrátu pokutu

12. ledna 2021 12:22

Restaurace Rio's na pražském Vyšehradě, kde se uskutečnila schůzka bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka a dalších lidí, dostala od pražského magistrátu pokutu. Informoval o tom v úterý web Seznam Zprávy s odkazem na vyjádření primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN). Ten informaci potvrdil, blíže však věc komentovat nechtěl s odůvodněním, že podnik se ještě může bránit, a správní řízení tak zatím není ukončeno.

Letiště Václava Havla se nerozšíří. Pražští radní odmítli stavbu další ranveje

8. prosince 2020 08:01

Rada hlavního města Prahy na svém pondělním zasedání odmítla záměr na výstavbu paralelní přistávací dráhy na Letišti Václava Havla. Jejím prostřednictvím se měla přepravní kapacita letiště zvýšit až na 35 milionů odbavených cestujících. To je asi dvojnásobek pasažérů, kteří jeho branami prošli před propuknutím koronavirové pandemie.

Hřib: Respirátory pro pražské školy řešíme. Dostat by je mělo asi 44 tisíc lidí

8. září 2020 14:15

Vedení Prahy s městskými částmi v současnosti jedná o distribuci respirátorů do škol hlavního města. Na úterní tiskové konferenci o tom hovořil primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti), jeho náměstek Petr Hlubuček (STAN) a radní pro oblast zdravotnictví Mileny Johnové (Praha Sobě). Podle Hřiba momentálně probíhá diskuze o tom, kolik respirátorů by měly školy obdržet a zda se distribuce bude týkat jen pedagogických pracovníků škol nebo i těch nepedagogických.

Náměstek pražského primátora Petr Hlubuček má negativní test na koronavirus

30. června 2020 10:33

Náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN) má negativní test na COVID-19. Nyní čeká na výsledek druhého. Pozitivní test na COVID-19 měl náměstek 16. června. Den předtím se zúčastnil jednání pražské rady, následně tak musela do karantény zhruba padesátka lidí, která se zasedání účastnila, včetně primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Primátor měl oba testy v pořádku a karanténa mu skončila.

Stanou se česká města díky koronaviru dříve „smart“? Záležet bude na penězích

23. června 2020 08:36

Koronavirová krize bude mít zřejmě v mnoha oblastech pozitivní vliv na uspíšení digitalizace. V době zavedení karantény se musely statisíce lidí doslova ze dne na den přepnout ze standardního pracovního prostředí do on-line módu. A jak se zdá, spousta firem zjistila, že fungovat na dálku lze stejně dobře jako v osobním kontaktu. Jen si to vyžaduje nižší náklady. Bude se u firemního sektoru inspirovat také veřejná správa? Uspíší pandemie koronaviru rozvoj konceptu smart city?

Koronavirus mezi pražskými hasiči? Museli na testy kvůli kontaktu s nakaženým radním

18. června 2020 18:07

Šestnáct pražských hasičů, kteří přišli minulý týden do styku s náměstkem primátora Petrem Hlubučkem, je negativních na koronavirus. Dnes to oznámilo vedení Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy. Vedení pražských hasičů a příslušníci dobrovolných jednotek se v průběhu minulého týdne setkali s náměstkem primátora Petrem Hlubučkem, který v úterý 16. června večer oznámil svůj pozitivní test na COVID-19.

Primátor Prahy Hřib: Všichni členové rady hlavního města musejí do karantény

17. června 2020 10:23

Pozitivní test náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) na koronavirus ovlivnil středeční jednání Sněmovny. Její předseda Radek Vondráček (ANO) poslancům řekl, že jeden z pražských radních byl v úterý v sídle dolní komory a v kontaktu s některými jejími členy. Požádal proto poslance, aby všichni používali roušky, a to zejména u řečniště. Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) budou muset být všichni členové rady hlavního města v karanténě.

reklama