CNN Prima News Petr Hlubuček

Petr Hlubuček

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Hlubuček“

Milionové odstupné pro obviněné z Dozimetru. Nešlo to jinak, hájí se pražský dopravní podnik

Téměř 1,8 milionu korun v podobě odchodného rozdělil Dopravní podnik hlavního města Praha (DPP) mezi tři bývalé vysoké představitele, kteří se dle obvinění policie podíleli na činnosti organizované zločinecké skupiny napojené na podnikatele Michala Redla a kauzu Dozimetr. Podle mluvčího podniku Daniela Švabíka bylo nutné odstupné vyplatit kvůli tomu, aby se celková částka dále nezvyšovala. V případě odsouzení aktérů však budou po manažerech vyplacené peníze vymáhány zpět. Podobná částka se týká rovněž bývalého ekonomického ředitele Mateje Augustína. Se zjištěním jako první přišel web Seznam Zprávy.

Hlubuček z kauzy Dozimetr: Nevylučuji návrat do politiky. Lenost na magistrátě je neuvěřitelná

Žádná obžaloba proti mně nebyla vznesena a jsem přesvědčený, že jednou dojde k mému očištění, řekl redakci CNN Prima NEWS někdejší náměstek pražského primátora a starosta Lysolají Petr Hlubuček (dříve STAN), který figuruje v kauze Dozimetr. Nevyloučil ani svůj návrat do politiky, pokud se prokáže, že je nevinný. „Lenost, neschopnost a nekompetentnost mnohých politiku nejen na pražském magistrátě je neuvěřitelná,“ nešetřil kritikou na adresu vedení metropole. Podle informací CNN Prima NEWS směřují vyšetřovatelé ke vznesení návrhu na obžalobu, advokáti se již seznámili s policejními spisy.

Posun v kauze Dozimetr: Policie může stíhat Redla. Nejvyšší soud rozhodl o jeho svéprávnosti

Zlínský podnikatel Michal Redl, kterého policie označila za hlavu zločinecké skupiny v kauze přezdívané Dozimetr, je svéprávný. Rozhodl o tom Nejvyšší soud a potvrdil tak dřívější rozsudek plzeňského krajského soudu. České televizi (ČT) to sdělil místopředseda Okresního soudu Plzeň-město Jan Špalek. O omezení Redlovy svéprávnosti rozhodoval opakovaně právě plzeňský okresní soud od roku 2008. Důvodem bylo údajné duševní onemocnění.

Europarlament, obvinění, pražská rada i opozice. Kam se posunuly přední tváře kauzy Dozimetr?

Kauza Dozimetr sice vypukla již před rokem, její politické dozvuky jsou však patrné stále. Korupční aféra kolem pražského dopravního podniku (DPP) přinesla nemalé politické oběti, kdy musel kvůli svým kontaktům rezignovat například tehdejší ministr školství Petr Gazdík (STAN). Například europoslanec či pražský náměstek pro kulturu Jiří Pospíšil (TOP 09) naopak veškerý politický tlak přestál. Podívejte se, jak dopadli jednotliví aktéři, o kterých se v souvislosti s Dozimetrem mluvilo nejvíce.

Dovolená s mafiány či Jekyll a Hyde na magistrátu. Kauza Dozimetr i po roce hýbe politikou

Ve čtvrtek to bude rok, co kauza Dozimetr otřásla pražskou politikou, výrazně se promítla do komunálních voleb a dodnes ovlivňuje dění v hlavním městě. Dne 15. června 2022 zasáhla policie na několika místech především v Praze včetně kanceláře tehdejšího náměstka pro životní prostředí Petra Hlubučka. Celkem padlo 13 obvinění. Připomeňte si, jak kauza Dozimetr za poslední rok zamíchala kartami.

Posun ve vedlejší větvi kauzy Dozimetr. Policie obvinila pět lidí kvůli hospodaření VZP

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili v případu souvisejícím s kauzou Dozimetr pět lidí. Novinářům to potvrdil státní zástupce Adam Borgula. Kvůli hospodaření Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) viní kriminalisté skupinu z trestných činů podplacení, přijetí úplatku, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a legalizace výnosů z trestné činnosti.

Kauza Dozimetr: Detektiv lustroval policejní auta pro Hlubučkův gang. Inspekce ho obvinila

Policejní inspekce obvinila detektiva Karíma Nemraha, který vynášel citlivé informace zločinecké skupině v korupční kauze Dozimetr. Stíhán je ze tří trestných činů. Jde o bratra jednoho z obviněných aktérů, uvedl web Aktuálně.cz. Kriminalista měl na přání gangu zjišťovat údaje v registru policejních vozidel a neoprávněně vstupovat do informačních systémů sborů. Součástí skupiny byl také bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).

Novotný: Míříme v Praze do náručí ANO, a je to správně. Obviněný Hlubuček by připojil i STAN

Kvůli dosavadnímu krachu jednání ohledně pražské koalice na půdorysu vládních stran je potřeba, aby se na řízení hlavního města domluvila koalice Spolu se STAN a s hnutím ANO. Svým kolegům to radí řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). Podobně hovoří také obviněný exnáměstek za STAN Petr Hlubuček, který připomíná občasnou spolupráci s hnutím ANO v uplynulém volebním období.

Tvář kauzy Dozimetr promluvila. Očistím své jméno, řekl Hlubuček a zkritizoval bývalé kolegy

Bývalý pražský náměstek Petr Hlubuček obviněný v kauze Dozimetr prolomil po několika měsících mediální mlčení. Někdejší politik STAN v rozhovoru pro Rádio Z hovořil o tom, že chce očistit své jméno a uvažuje o návratu do politiky. Zkritizoval naopak lídra pražského STAN Petra Hlaváčka, že korupční kauzy využil pro své vlastní politické ambice.