K věci

Nejnovější příspěvky k tématu

Vláda svými kroky přiznala, že situace je vážná. Pomoc přichází pozdě, říká Švihlíková

27. června 2022 16:41

Kolem finální podoby vládou připravovaného úsporného tarifu na energie panuje mnoho tajemství. Ekonomka Ilona Švihlíková v pořadu K věci na CNN Prima NEWS s trochou ironie poznamenala, že zavedení tarifu je přiznáním, jak je současná situace kolem zdražování vážná. Podotkla však, že jiné státy už podporují své občany několik měsíců a kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) zaváhal.

Havlíček: Úplatky, konspirace, orgie i mrtví. Kauza STAN je jako kolumbijská telenovela

23. června 2022 09:03

V kauze Starostů, v níž figuruje bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček, nechybí vůbec nic – zahrnuje úplatky, konspirace, orgie i mrtvé. Uvedl to bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Odkazoval tím mimo jiné na obviněného podnikatele Petra Adama, jehož tělo nalezli policisté v domě v pražských Stodůlkách. Informace, jež postupně vyplouvají na povrch, označil za „kolumbijskou telenovelu“.

Výborný: Kauzy Starostů? Nejde strkat hlavu do písku, složit mandát by měl i Polčák

21. června 2022 16:25

Podobné kauzy, které nyní tíží hnutí STAN, lidovci v poslední době vůbec nemuseli řešit, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS šéf poslanců KDU-ČSL Marek Výborný. Reagoval tak na rezignaci ministra školství Petra Gazdíka kvůli spojení s aférou v pražském dopravním podniku. Výborný připustil, že kauzy jsou pro vládu velkým „reputačním problémem“, ale „v každé rodině jsou trable, které se musí vyřešit“. Strkání hlavy do písku by podle něj nebylo řešením a složit mandát europoslance by měl i Stanislav Polčák.

Richterová: Kauza STAN je šílená. Piráti si brousí nože na zpřísnění protikorupčních norem

20. června 2022 21:26

Ukazuje se, že korupce není jen v hnutí ANO, ze Starostů jsem zklamaná, přiznala místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti). Reagovala tím na aktuální kauzu údajného úplatkářství v pražském dopravním podniku, jež se točí kolem podnikatele a lobbisty Michala Redla. I proto se chce zasadit o to, aby se podobným praktikám, které jsou bohužel lidská přirozenost, v politice předcházelo.

O pražském magistrátu se vypráví legendy desítky let. STAN své kauzy přežije, věří Hraba

17. června 2022 12:58

Hnutí STAN čelí dalšímu problému. Mezi osobami obviněnými z korupce v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku (DPP) figuruje i bývalý náměstek pražského primátora a člen Starostů Petr Hlubuček. Ke kauze se v pořadu K věci na CNN Prima NEWS vyjádřil senátor Zdeněk Hraba (STAN). Označil ji za šílenou. Zároveň však věří, že Starostové problémy přečkají.

Kolář o Kalouskově kritice: Pere si špinavé prádlo. Nelíbí se mi, že to dělá na internetu

16. června 2022 19:15

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) v poslední době často kritizuje vládní pětikoalici především kvůli její rozpočtové politice. Strefuje se i do strany, kterou sám před lety zakládal. Podle Kalouska totiž v současnosti neexistuje pádný důvod, proč by měl volič dát svůj hlas TOP 09. Poslanec a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) slova bývalého šéfa strany respektuje, mrzí ho však, že Kalousek takto činí skrz sociální sítě.

Místo genocidy řešíme ceny potravin. Měli bychom přehodnotit své priority, říká expert

10. června 2022 15:51

Rusko vede několik stovek kilometrů od našich hranic vyhlazovací válku a my řešíme rostoucí ceny potravin, pustil se v pořadu K věci na CNN Prima NEWS do kritiky expert na postsovětský prostor z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jan Šír. Upozornil, že ačkoli nechce nic zlehčovat, bylo by na místě přehodnotit priority. V rámci hodnocení současné situace na Ukrajině dále konstatoval, že nastalo stádium opotřebovávací války, jež může trvat ještě dlouhou dobu.

Jako paní Colombová, nikdo o něm nic neví. Havlíček hodnotil Síkelův energetický tarif

9. června 2022 23:57

Energetický tarif z dílny ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) je jako paní Colombová. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl jeho předchůdce Karel Havlíček (ANO). Podle něj totiž nikdo neví, jak onen tarif vůbec bude vypadat a jaká má mít další specifika. On sám by na pomoc lidem využil zejména nerozdělený zisk polostátní Skupiny ČEZ.

Politolog: Manželství pro všechny? TOP 09 není jednotná, bezradná Pekarová bojuje sama

8. června 2022 19:32

Z prezidenta Miloše Zemana se v civilizačních tématech stává stále větší konzervativec, prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek. Zeman by totiž vetoval zákon, který by umožnil uzavírat manželství lidem stejného pohlaví. Jelínek dodal, že si hlava státu vybírá témata, která dělí společnost. Politolog se pak kvůli zmíněnému zákonu pustil do šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové.

Hlavní zprávy

České stíhačky můžou Slovensko chránit až dva roky. Bráníme tím i sami sebe, říká Fiala
Petr Fiala

České stíhačky můžou Slovensko chránit až dva roky. Bráníme tím i sami sebe, říká Fiala

Slovenský vzdušný prostor by české stíhačky mohly chránit až dva roky. Na tiskovém brífinku před odletem do Švýcarska to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Obrana našich východních sousedů a bývalých federálních partnerů by měla trvat do doby, než si Slováci pořídí nové stroje. Fiala nyní míří na mezinárodní konferenci, která se zabývá obnovou Ukrajiny po válce.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
11:03

EU se musí sjednotit proti Rusku napsal Fiala pro Politico

10:41

Fiala: K obnově Ukrajiny musí přispět státy, společnosti i banky

10:20

Fiala chce, aby se do poválečné obnovy Ukrajiny zapojily i české firmy

09:51

Rusové kvůli cvičení u Krymského mostu způsobili nehodu

K věci

V pořadu K věci podrobně rozebíráme aktuální události a témata s významnými postavami veřejného života. K věci vysílá CNN Prima NEWS každý všední den v 18:25 hodin.