reklama

K věci

Nejnovější příspěvky k tématu

Další příspěvky k tématu

Na Česko se opět ženou silné bouřky. Umíte číst výstrahy a víte, jak se chovat?

Pro celé Čechy a západní polovinu Slezska a Moravy od úterního večera platí výstrahy a varování přes silnými bouřemi. Na české území se ženou z jihozápadu a mohly by s sebou přinést i silné krupobití či nárazy větru. Podle meteoroložky Jany Hujslové však lidé na barvu výstrah nekladou dostatečný důraz. „Z předpovědí si odnesou jen varování před bouřkou a nebezpečnost jevu se vytrácí,“ sdělila v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Jak motivovat neočkované? Dejme jim peníze nebo udělejme loterii, navrhuje Kubek

Stát by měl víc motivovat lidi, kteří se doposud nenechali naočkovat. Efektivní cestou by mohla být finanční odměna nebo uspořádání loterie, uvedl jako příklad znovuzvolený prezident České lékařské komory Milan Kubek. S příchodem delta varianty koronaviru je potřeba počítat, proto je namístě očkovat co nejvíce lidí, ideálně alespoň 90 procent dospělé populace a v nejlepším případě také děti, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Cibulka po rozloučení s Šafránkovou: I když jen seděla a mlčela, tak byla nejlepší

Na pražský Spořilov do kostela svaté Anežky České zamířily tisíce lidí, kteří se chtějí veřejně rozloučit se zesnulou herečkou Libuší Šafránkovou. Na pietní místo dopoledne dorazil i moderátor Aleš Cibulka. „Až když jsem uviděl tu světlou rakev s věncem, tak mi došlo, že je to pravda a vážně se to stalo. Naše generace má pocit, že legendy jako Karel Gott nebo Libuše Šafránková jsou zde navždy. Ony ale najednou odcházejí a člověk ztrácí jistoty,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Právník: Soud rozhodl, že ministr zdravotnictví se nemůže stát římským diktátorem

Opatření proti COVID-19, která byla Nejvyšším správním soudem shledána za nezákonná, stále přibývá. Nejvyšší správní soud (NSS) konstatoval, že ani během pandemie se ministr zdravotnictví nemůže stát římským diktátorem, zdůraznil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS právník a vysokoškolský učitel se specializací na zdravotnické právo Ondřej Dostál (Piráti).

Do Bulharska Čechům stačí občanka. Pokuty za roušky se tam už neřeší, ujišťuje Kaucký

Ročně do Bulharska vycestuje zhruba 200 tisíc Čechů. Po lobbování ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) země vzájemně zrušily všechna omezení, a tak turistům pro vycestování stačí pouze občanský průkaz nebo pas. V Bulharsku podle velvyslance Lukáše Kauckého (ČSSD) navíc lidé příliš neřeší ani povinné roušky. „Turisti se nemusí bát, že by dostali za jejich nenošení pokutu. Vše se řeší spíše domluvou,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Mám obavy, že indickou mutaci koronaviru neudržíme na uzdě, připustil biochemik

Může Česku hrozit podobný scénář, jako nastal ve Velké Británii, kde kvůli indické mutaci koronaviru prodlužují lockdown a v zemi umírají i lidé, kteří byli očkováni dvěma dávkami vakcíny? „V ohrožení indickou variantou rozhodně jsme,“ připustil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS ředitel Biologického centra Akademie věd v Českých Budějovicích, biochemik Libor Grubhoffer.

Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky
Koronavirus

Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky

Ministerstvo zdravotnictví na Slovensku zveřejnilo alarmující statistiky. Uvádí, že z osob, které byly v posledních dvou týdnech pozitivní na COVID-19, jich 76 procent nebylo očkováno proti koronaviru. Podle uznávaného epidemiologa Martina Pavelky v zemi začala třetí vlna pandemie, která postihuje neočkované. Varianta delta je podle něj nakažlivější a nebezpečnější i pro mladší věkové kategorie.

Nelidské, opřela se do pořadatelů olympiády sportovkyně. Týden čekala na čerstvý vzduch
OH 2021

Nelidské, opřela se do pořadatelů olympiády sportovkyně. Týden čekala na čerstvý vzduch

Že není olympijská karanténa po pozitivním testu na koronavirus žádný med, tvrdilo už více sportovců. Nizozemská skateboardistka Candy Jacobsová ale zatím zkritizovala pořadatele nejtvrději. Nebála se použít ani označení „nelidské podmínky“. Z českých sportovců museli do tokijské karantény třeba beachvolejbalisté Ondřej Perušič a Markéta Nausch Sluková.

reklama

K věci

V pořadu K věci podrobně rozebíráme aktuální události a témata s významnými postavami veřejného života. K věci vysílá CNN Prima NEWS každý všední den v 18:25 hodin.