K věci

Nejnovější příspěvky k tématu

K věci

Bez Bidena hrozí u demokratů občanská válka, říká Zrno. Špičky strany teď nespí, nejí a řeší

Americký prezident Joe Biden je kompromisní postavou Demokratické strany, na níž se shodne jak radikální křídlo, tak staří kádři. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Podle něj by bez současné hlavy státu vypukla ve straně „občanská válka“. Zrno také podotkl, že klíčoví demokraté v těchto dnech nespí a řeší, co bude dále.

Zdravé opalování neexistuje, říká Arenberger a varuje před rakovinou. Čím mazat spáleniny?

Zdravé opalování neexistuje, pobyt na sluníčku ale můžeme udělat bezpečnější. V pořadu K Věci na CNN Prima NEWS to řekl bývalý ministr zdravotnictví a dermatovenerolog Petr Arenberger. Když už dojde ke spálení, doporučil namazat postižená místa řeckým jogurtem a při stravování se vyhnout kořeněným jídlům, například z čínské nebo japonské kuchyně.

Šlachta, Motoristé a ODS v jedné partě? Nepředstavitelné, vzkazuje Nečas. A není sám

Spolupráce ODS s Přísahou expolicisty Roberta Šlachty je těžko představitelná, řekl redakci CNN Prima NEWS bývalý předseda vlády a občanských demokratů Petr Nečas. Právě Šlachta stojí za pádem jeho vlády a oslabením ODS. Podobně to vidí i další zástupci občanské demokracie. Končící europoslanec Jan Zahradil si ovšem myslí, že by se ODS neměla bát spolupracovat s novými politickými stranami na pravé straně spektra – bolestivé historii navzdory. „Pád vlády Petra Nečase jsem hodně prožíval. Na druhou stranu – jestli ze spojení Motoristů sobě a Přísahy vznikne nový subjekt na pravici, je zapotřebí se s ním bavit,“ poznamenal v pořadu K věci.

Vyšetření střelby na UK trvá dlouho, řekl Jelínek. Vysvětlil, proč by měl Rakušan odstoupit

Vyšetřování prosincové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, při které zemřelo 14 lidí a dalších 25 bylo zraněno, trvá příliš dlouho. V pořadu K věci to řekl politolog Lukáš Jelínek. Podle něj má smysl zřídit vyšetřovací komisi. Z hnutí ANO zároveň zaznívají apely na rezignaci ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Důvody k odstoupení vidí i Jelínek. Podle něj to ale Rakušan neudělá, jelikož se blíží volby a vláda by se cítila oslabená.

Zahradil: Koalice Spolu bylo dost, je načase přestat. Babiš se v Evropě pustil do odvážné hry

Je načase, aby koalice Spolu skončila, myslí si dosluhující europoslanec Jan Zahradil (ODS). V pořadu K věci na CNN Prima NEWS zdůraznil, že občanští demokraté měli kandidovat do Evropského parlamentu samostatně. Rovněž prohlásil, že předseda opozičního ANO Andrej Babiš se odchodem z evropské frakce Renew pustil do odvážné hry. Tento krok podle Zahradila může posílit evropské konzervativce.

Jurečka nesplnil podmínky, má jedinou cestu, říká Čunek. Nevyloučil svou kandidaturu

Předseda lidovců Marian Jurečka si stanovil tři podmínky setrvání v čele strany, první nesplnil, proto pro něj existuje jasná cesta, uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Situaci okolo Jurečky prý nyní považuje za vyřešenou a strana by se měla soustředit na podzimní krajské a senátní volby. Nevyloučil přitom ani svou kandidaturu do čela strany.

Nové detaily o střelbě na UK? V zahraničí by ministr nabídl rezignaci, říká Kubáček

V případu prosincové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se objevují nové informace. Politolog Jan Kubáček podotkl, že pokud by k podobnému činu došlo v zahraničí, policejní prezident a ministr vnitra by nabídli rezignaci. Kubáček v pořadu K věci na CNN Prima NEWS zároveň zmínil, že je třeba se poučit, konat by podle něj mělo také ministerstvo zdravotnictví.

Jsem bohatá nevěsta, řekla Gregorová o frakcích. Zkritizovala Starosty za vnitřní boje

Mám několik želízek v ohni, řekla o vyjednávání s frakcemi v Evropském parlamentu znovuzvolená europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). Jelikož uskupení na demokratickém středovém spektru po eurovolbách oslabila, cítí se Gregorová jako „bohatá nevěsta“. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS pronesla, že Piráti o změně vedení neuvažují a zkritizovala Starosty za jejich vnitřní boj na kandidátce během klání o místa v evropském zákonodárném orgánu.

V pořadu K věci podrobně rozebíráme aktuální události a témata s významnými postavami veřejného života. K věci vysílá CNN Prima NEWS každý všední den a uslyšíte v něm názory a postřehy hostů, kteří k dnešku rozhodně mají co říct.