K věci

Nejnovější příspěvky k tématu

Zaorálek: Putin se v Moskvě směje. Napětí mezi Polskem a Ukrajinou však nevzniklo poprvé
K věci

Zaorálek: Putin se v Moskvě směje. Napětí mezi Polskem a Ukrajinou však nevzniklo poprvé

Není to poprvé, kdy mezi Ukrajinou a Polskem vzniklo napětí. Mají složitou minulost, roli hrají i jiné důvody. Tenze nepřišla zničehonic, Putin v Moskvě se ale směje. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Reagoval tak na vzkaz polského premiéra Mateusze Morawieckého, který sdělil, že Ukrajině jeho země už nepošle žádné další zbraně. Zaorálek dodal, že bez pomoci okolních zemí není Ukrajina schopná vést boj ani situaci ustát ekonomicky.

Pavel dluží vysvětlení boje o moc na Hradě, řekl politolog a Koláře srovnal s Nejedlým
K věci

Pavel dluží vysvětlení boje o moc na Hradě, řekl politolog a Koláře srovnal s Nejedlým

Prezident Petr Pavel by se měl vyjádřit k mocenskému boji na Hradě a vysvětlit, proč se tyto věci vůbec dějí, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš. Podle něj jde o spor „dvou otců zakladatelů úspěchu prezidenta“, ve kterém zřejmě vítězí Petr Kolář. Toho pak Valeš kvůli jeho diskutovaném střetu zájmů srovnal s poradcem prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým, který měl konexe na Rusko.

Covid vezme zpátečku, nebude tak zle. Velký problém je ale nedostatek léků, varuje imunoložka

Na současný nedostatek léků nejsme zvyklí. Nepamatuji si, že by kdykoliv chyběl penicilin, je to zcela ojedinělé. Tak se k situaci omezeného dovozu léčiv vyjádřila imunoložka Blanka Říhová, která byla hostem pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zmínila také, že se v případě další vlny covidového onemocnění bude jednat o „běžnou podzimní virózu“. Lidé prý již ve střehu před virem být nemusí. Podle jejích slov „bere covid zpátečku“.

Se zaváděním nových daní mám problém. Peníze z nich byly vždy projedeny, tvrdí Skopeček

Chválím vládu za snižování veřejných výdajů, co se ale týče zavádění daní, tak s tím mám problém, sdělil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny za ODS Jan Skopeček. Podle ekonoma se příjmy navíc stejně nikdy nepodařilo využít ke snížení schodku či dostání veřejných financí do rovnováhy, ale ty peníze byly „projedeny“.

Kalousek mě hrubě urážel a vyhnal před Sněmovnu, řekl Babiš. Na omluvu rivalovi se prý těší

Omluvím se Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), protože soud tak rozhodl. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Expremiéra k omluvě vyzval Nejvyšší soud kvůli jeho výrokům z roku 2018, kdy Babiš ve Sněmovně prohlásil, že Kalousek jako náměstek rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“. „Pan Kalousek mě hrubě a sprostě urážel. Tehdy mě vyhnal před Sněmovnu,“ vysvětloval Babiš své jednání.

Revoluční digitální mapa pokryje celé Česko. Mají se občané bát o své soukromí?

Digitální mapa, která má pokrýt celé Česko, bude mít podle náměstka pro digitalizaci Zlínského kraje Jiřího Jaroše (Piráti) široké využití. Sběr dat se uskuteční i díky letadlům, což znepokojilo některé občany. Jaroš ale podotkl, že k datům budou mít přístup všichni, a proto není třeba se obávat. Zároveň doufá, že komunikace se státem bude už jen digitální a papírová forma zcela vymizí.

Klvaňa: Teror z 11. září dopadá i na Ukrajinu. USA se představ o svrhávání režimů vzdaly

Západní země po Putinově invazi na Ukrajinu vystřízlivěly z naivních představ o možnosti přátelských vztahů s ruským režimem, domnívá se vysokoškolský pedagog Tomáš Klvaňa. Teroristické útoky z 11. září 2001 však podle něj přinesly pro politické představitele USA také negativní ponaučení – kvůli neúspěchům na Blízkém východě se nyní vyhýbají například i rétorice ohledně změny režimu v Rusku. Ta by však například byla prospěšná pro celý svět, řekl odborník v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

V pořadu K věci podrobně rozebíráme aktuální události a témata s významnými postavami veřejného života. K věci vysílá CNN Prima NEWS každý všední den a uslyšíte v něm názory a postřehy hostů, kteří k dnešku rozhodně mají co říct.