reklama

K věci

Nejnovější příspěvky k tématu

Stanjura: Problém s Michalikem se vyřešil rychle. Náhradníka Zeman nepotřebuje znát hned
K věci

Stanjura: Problém s Michalikem se vyřešil rychle. Náhradníka Zeman nepotřebuje znát hned

Problémy s kandidátem na ministra průmyslu a obchodu Věslavem Michalikem vyřešilo hnutí STAN rychle, zhodnotil budoucí šéf resortu financí Zbyněk Stanjura (ODS) v pořadu CNN Prima NEWS K věci. V pátek by měl prezident Miloš Zeman jmenovat Petra Fialu premiérem, z navržené sestavy kabinetu ustupovat nehodlá a bude s hlavou státu případně vyjednávat. Jméno náhradníka za Michalika nepotřebuje prezident znát hned, domnívá se Stanjura.

Fialova vláda chce vrátit PCR testy. Platit si je ale budete sami, přiznal Kupka

24. listopadu 2021 15:46

Vznikající vláda Petra Fialy (ODS) ve středu oznámila, že chce znovu zavést uznávání PCR testů. Lidé si je však budou muset nejspíše platit ze svého. Uvedl to člen Anticovid týmu Martin Kupka (ODS). Podle něj si stát nemůže dovolit zaplatit všechny nástroje. „Hradí nákladnou zdravotní péči i očkování,“ řekl Kupka v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Kubek: Kolik lidí zemře, záleží na politicích. Rakušanům můžeme odvážnou vládu závidět

23. listopadu 2021 15:06

Česká lékařská komora (ČLK) volá po zavedení lockdownu. Její prezident Milan Kubek argumentuje tím, že je nutné omezit kontakty mezi lidmi, neboť tak se virus přenáší. „Záleží na politicích, kolik lidí nechají umřít, jak nechají epidemii rozjet a jaké budou ekonomické ztráty. Čím déle to bude trvat, tím více se epidemie rozjede a bude nutné ji brzdit přísnějšími opatřeními,“ reagoval na současná opatření v pořadu K věci.

Očkování není posvátná kráva. Nakaženým bychom dali balík léků zdarma, říká Fico

20. listopadu 2021 22:17

Očkování není žádná cesta ven z pandemie, tak z něj není třeba dělat posvátnou indickou krávu. Uvedl to bývalý slovenský premiér Robert Fico v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Dodal, že pokud by byl znovu u vlády a musel řešit pandemii koronaviru, věnoval by více péče lidem, kteří jsou čerstvě nakažení. Těm by podle svých slov ihned po pozitivním testu dal mimo jiné balík léků zdarma.

Lipavský? Po Petříčkovi s Kulhánkem může být ministrem zahraničí kdokoliv, tvrdí Drulák

19. listopadu 2021 17:04

Ohledně jmenování Piráta Jana Lipavského ministrem zahraničí se rozhořela bouřlivá diskuse. Poté, co v čele resortu stáli Tomáš Petříček s Jakubem Kulhánkem (oba ČSSD), tam může být téměř kdokoliv. Těmito slovy okomentoval situaci politolog a bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zároveň ale dodal, že budoucí premiér Petr Fiala (ODS) by měl na jmenování Lipavského trvat.

Uznávat jen očkování? Popřeli bychom, že je testování relevantní, říká ústavní právník

16. listopadu 2021 16:12

Lockdown neočkovaných po vzoru Rakouska by v českém právním systému jistou oporu v zákoně měl. „I obecná úprava zákona o veřejném zdraví počítá s vakcinací pro řadu případů jako povinnou, zejména u dětí,“ řekl právník a vysokoškolský pedagog Aleš Gerloch v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Sám nicméně dodal, že není fanouškem tohoto postupu. Češi by podle jeho mínění měli i nadále zastávat vlastní cestu zpoplatněných testů.

Blaško: Trpící migranti mě vůbec nedojímají. Ať si Lukašenko v Bělorusku dělá, co chce

15. listopadu 2021 15:24

Pohled na migranty na polsko-běloruské hranici mě vůbec nedojímá. Ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásil europoslanec a generálmajor ve výslužbě Hynek Blaško (SPD). Uprchlíci na hranicích, kteří zde mrznou, hladoví, ale zároveň se snaží probít skrz ostnatý drát do Polska, jsou podle něj důsledkem politiky Evropské unie. Ke kontroverznímu běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi řekl, že byl zvolen, a tak si ve své zemi může dělat, co chce.

Hlavní zprávy

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách
Zdravotnictví

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

K věci

V pořadu K věci podrobně rozebíráme aktuální události a témata s významnými postavami veřejného života. K věci vysílá CNN Prima NEWS každý všední den v 18:25 hodin.