CNN Prima News Pezinok

Pezinok

Výpis příspěvků ke štítku „Pezinok“

Soud uvalil vazbu na šéfa slovenské tajné služby, který čelí obvinění z korupce

14. března 2021 19:22

Speciální trestní soud v Pezinku v neděli souhlasil s uvalením vazby na šéfa slovenské civilní tajné služby SIS Vladimíra Pčolinského, který čelí obvinění z přijetí úplatku. Rozhodnutí soudu zatím není pravomocné, informovala slovenská média. Pčolinský se vzdal své funkce a chce se stáhnout z veřejného života, oznámila o několik hodin dříve jeho právní zástupkyně Eva Mišíková.

Nakazili mě určitě u soudu, tvrdí Kotleba. Kontroverzní politik léčí covid vodkou

28. října 2020 21:32

Koronavirem se před nedávnem nakazil předseda slovenské krajně pravicové strany Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba. Kontroverzní politik přitom v minulosti koronavirus popíral a rozšiřoval o něm konspirační teorie. Kontroverzní politik nyní svým fanouškům nahrál vzkaz z domácí izolace, v němž popisoval, jak se s nemocí COVID-19 léčí. Používá mimo jiné vodku či horké koupele s jedlou solí.

Německý deník označil Slovensko za mafiánský stát. Není to pravda, brání se Čaputová

4. září 2020 15:25

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se neztotožňuje s tvrzením německého deníku Die Welt, který kvůli osvobození kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka nazval Slovensko mafiánským státem. Čtvrteční verdikt soudu je podle Čaputové jiný, než lidé na Slovensku očekávali, je však třeba ho respektovat.

Reportáž: S rozsudkem u hrobu Jána Kuciaka ve Štiavniku. Nezájem i údiv sousedů

3. září 2020 20:14

Zastřelený novinář Ján Kuciak je pochován v podhorské obci Štiavnik, patnáct kilometrů chůze od slovensko-české hranice v Beskydech. Reportér CNN Prima NEWS sledoval vyhlášení rozsudku nad obžalovanými z vraždy přímo ve Štiavniku. „Janko se pletl do věcí, do kterých neměl,“ myslí si výčepní v místní krčmě. A starosta Štefan Vároš říká: „Je to asi vyšší hra, než si vůbec dokážu představit.“

Šok je veliký a poznatek jednoznačný: Také Slovensko je mafiánským státem, píše Welt

3. září 2020 16:57

Krátce po rozsudku v případě vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové se objevily první reakce na osvobození Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsové. „Čestní lidé na Slovensku již slavili, že soudy se po Kočnerově odsouzení pustí i do dalších dosud v politice i v hospodářství nedotknutelných,“ komentoval rozhodnutí soudu německý Welt.