CNN Prima News Plzeňský kraj

Plzeňský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Plzeňský kraj“

Masivní požár u hlavního nádraží v Plzni. Hořel vlak, hasiči prohledávali vagony

27. června 2022 13:43

V blízkosti plzeňského hlavního nádraží hořel jeden z jeden odstavených vagonů, souprava nedaleko rozdvojení trati do směrů na České Budějovice a na Prahu měla celkem pět vagonů a byla bez lokomotivy. Požár začal v pondělí krátce před 13. hodinou. Jeho příčina zatím není známá, ale spekuluje se, že ho mohli způsobit bezdomovci. Ze záběrů je vidět, jak z místa do velké výšky stoupá hustý kouř.

Skoro celé Česko zasáhnou extrémní bouřky: Pozor na létající předměty, varuje ČHMÚ

23. června 2022 13:13

V pátek odpoledne a večer dorazí do západní poloviny republiky silné, někde i velmi silné bouřky. Nejintenzivnější přívalové srážky hrozí na většině území Středočeského kraje, v Praze, na východě Plzeňského kraje, v Jihočeském kraji, na Vysočině a v části severovýchodních Čech. Vydatné deště mohou na jihu země zvednout hladiny řek na první povodňový stupeň, na menších tocích i na vyšší stupně. Vyplývá to z aktuálních výstrah Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). „Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty,“ dodali meteorologové.

Na Tachovsku vznikne pro romské běžence stanové městečko. Byl tu klid, nesouhlasí místní

7. června 2022 06:17

Až 150 romských uprchlíků by mohlo najít azyl v areálu Nových Domků u Rozvadova na Tachovsku. A to nejen v budově, kterou kraji propůjčilo ministerstvo školství, ale i v novém stanovém městečku. To by mělo vyrůst na přilehlém pozemku. Hasiči přislíbili vybavit ho potřebnými stany. Tamním obyvatelům se ale záměr moc nelíbí.