reklama
CNN Prima News Plzeňský kraj

Plzeňský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Plzeňský kraj“

Hygienici zavřeli na Plzeňsku kvůli koronaviru tři tábory. Ohnisko vzniklo i v klubech

Tři letní tábory uzavřeli v jednom týdnu kvůli koronavirové nákaze hygienici v Plzeňském kraji. Počet nakažených na jednotlivých táborech nebyl velký, celý tábor ale šel do karantény a hygienici ho rozpustili. Nemoc se v Plzeňském kraji opět výrazněji šíří, zhruba 60 procent nově nakažených jsou mladí lidé mezi 15 a 29 lety, řekl v pondělí ředitel Krajské hygienické stanice v Plzni Michal Bartoš. V přepočtu lidí nakažených za posledních sedm dní na 100 tisíc obyvatel je na tom Plzeň a okolí nejhůř z celé republiky.

Elektrokola bodují: Přibývá ale úrazů, cyklisté volají záchranáře i kvůli baterkám

Z elektrokol se stala nová móda. Mezi tuzemskými sportovními nadšenci jsou čím dál tím oblíbenější. To potvrzují prodejci i půjčovny. Ostatně všimnout si toho lze jak na silnicích, tak na cyklostezkách. Přestože ale mají elektrického pomocníka, přeceňují někteří cyklisté své síly. Množí se tak i úrazy. Někdy ale volají o pomoc i kvůli vybité baterce.

Vylité řeky a desítky dětí evakuovaných z táborů. Bouřky hrozí i v pátek

Česko zasáhly extrémně silné bouře a vydatné deště. Navečer se prohnaly přes Plzeňský kraj. Problémy byly i na Příbramsku, na Vysočině a východě Čech a v Jihočeském kraji. Tam dokonce na jedno z aut spadl strom, který zabil dva lidi. Hasiči zasahovali u několika set případů, tisíce domácností jsou bez elektřiny. Problémy způsobilo počasí také na železnici. Bouřky a intenzivní déšť zvedly hladiny několika menších toků, na třetí povodňový stupeň se dostala Úslava v Plzeňském a Novohradka v Pardubickém kraji.

Epidemie opět zrychluje: Přibylo téměř 300 nakažených, nejvíce za poslední měsíc

Ve středu přibylo 279 případů, v mezitýdenním srovnání víc než dvojnásobek. Více případů testy odhalily naposled 8. června. Incidenční číslo je nově na hodnotě 10 a po třech dnech poklesu stouplo také reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného. Jeho hodnota je 1,2, což značí zrychlování epidemie. Z krajů je na tom nejlépe Karlovarský či Ústecký, naopak nejhorší čísla vykazuje Praha.

reklama