CNN Prima News Plzeňský kraj

Plzeňský kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Plzeňský kraj“

Ženy na Plzeňsku brutálně zbily mladou Bulharku. Táhni na Ukrajinu, hulákaly na ni

Mladou Bulharku brutálním způsobem napadla dvojice romských žen z Přeštic na Plzeňsku. Myslely si totiž, že se jedná o Ukrajinku. K incidentu došlo již během letošního dubna. Útoku předcházelo verbální vyhrožování, kdy ženy měly na cizinku křičet, ať táhne zpátky na Ukrajinu či že ji tady živit nebudou. Jednu z žen již soud potrestal podmínkou, druhá na pravomocný rozsudek prozatím čeká. O případu nyní informoval jako první web Novinky.cz.

Žena z Plzeňska musí půjčovat dceru otci, o němž tvrdí, že je pedofil. Nakázal jí to soud

Ve velmi těžké situaci se ocitla matka šestileté dcery z Plzeňska. Odmítá ji půjčovat jejímu otci, i když má tuto povinnost nařízenou opatrovnickým soudem. Dívenka je totiž v podobném věku jako její nevlastní sestra v době, kdy ji měl muž zneužívat. Za to byl i odsouzený, ale rozsudek není kvůli jeho odvolání pravomocný. Zoufalé matce hrozily za neuposlechnutí soudu i pokuty.

Sochu Hurvínka na náměstí v Plzni někdo připravil o hlavu. Barbarství, odsuzují čin místní

Socha ikonických loutek Spejbla a Hurvínka, která se nachází na plzeňském náměstí Republiky, byla v sobotních nočních hodinách poškozena vandaly. Výtržníci Hurvínka připravili o hlavu, po pachatelích pátrá policie. K odsouzeníhodnému činu zřejmě museli vyvinout velkou sílu. Hlava totiž váží zhruba 20 kilogramů, sdělil CNN Prima NEWS Roman Jurečko, zakladatel nadace, která nechala sousoší zhotovit.

PŘEHLEDNĚ: Když teploty lákají k vodě. Která koupaliště mají otevřeno a na kolik vyjde vstup?

Ačkoliv to vypadalo, že se podzim hlásí o slovo, počasí udělalo zásadní obrat a opět si užíváme sluníčka. O víkendu na řadě míst v Česku vystoupají teploty až k 30 °C, mnozí se proto vydají k vodě. Kde se ještě můžete ve svém kraji zchladit a kolik stojí vstup na koupaliště? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila stručný přehled míst, kam i s rodinou nejen o víkendu můžete vyrazit.

Strach o leteckou záchranku u Plzně. Jak by asi z Varů zasahovali v Domažlicích, zlobí se lidé

Plzeňský primátor a hejtman Plzeňského kraje se obávají, že by letecká záchranná služba z tamní obce Líně mohla být přesunuta do Karlovarského kraje. Vyzvali proto vládu, aby jasně deklarovala, že k tomu nedojde. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) to slíbil. Ovšem nevyloučil, že by se v budoucnu mohla letecká záchranka přestěhovat na jiné místo v regionu. Vedení západočeské metropole přišlo s vlastním řešením.