reklama
CNN Prima News policista

policista

Výpis příspěvků ke štítku „policista“

Při správném zakleknutí člověku nebezpečí nehrozí. Expert ukázal, jak má vypadat

Právě zakleknutí představuje nejspornější část policejního zásahu, který se odehrál v sobotu v Teplicích. Zatčený muž totiž krátce po něm zemřel při převozu do nemocnice. Experti poukazují na to, že pokud je zákrok provedený správně, člověka by neměl ohrozit. Jak má správné zakleknutí vypadat, předvedl reportérovi CNN Prima NEWS muž, který policisty na podobné zásahy připravuje.

Zavolala policisty, aby jí pomohli s nemocným synem. Do 13letého chlapce začali střílet

Před osmi měsíci došlo v americkém Salt Lake City ke kontroverznímu policejnímu zásahu. Policista jedenáctkrát vystřelil na tehdy třináctiletého Lindena Camerona, který před ním utíkal. Matka autistického dítěte Golda Bartonová nejdřív neměla po tragické události sílu komunikovat s médii. Nyní se rozhodla, že poskytne exkluzivní rozhovor CNN Prima NEWS. Když Linden ležel na zemi, policista ho trefil ještě čtyřikrát do jeho kotníků a nohou, uvedla Bartonová.

Historik: Výsledek v kauze Floyda byl předem daný. Opak by měl na USA devastující dopad

V úterý 25. května uplyne rok od smrti Afroameričana George Floyda, za jehož vraždu byl odsouzen nyní již bývalý policista Derek Chauvin. „Nejedná o standardní situaci. Bez ohledu na to, co si soudci a porota mysleli, nemohli rozhodnout jinak. Jiný rozsudek by pro USA a napětí mezi Afroameričany a bělochy měl devastující dopad,“ uvedl v pořadu 360° Martina Půra na CNN Prima NEWS historik Martin Kovář.

reklama