CNN Prima News požár

požár

Výpis příspěvků ke štítku „požár“

Tři měsíce poté. Jak si stojí České Švýcarsko? Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu

1. října 2022 09:31

V národním parku České Švýcarsko, kde 24. července vypukl rozsáhlý lesní požár, v sobotu skončil noční zákaz vstupu a otevřela se cesta ze Hřenska na turisty vyhledávanou Pravčickou bránu. Kromě toho se mohou výletníci vypravit také na Malou Pravčickou bránu z Mezní Louky přes vrch Větrovec. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Nadále také platí zákaz vstupu na požářiště. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Ředitel NP České Švýcarsko končí. Nezvládl krizové řízení, vysvětlila odvolání ministryně

26. září 2022 10:34

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) odvolala ke 30. září ředitele Správy národního parku České Švýcarsko Pavla Bendu. Podle ní nedostatečně komunikoval s obcemi a nezvládl krizové řízení. Informaci sdělila mluvčí ministerstva Beata Berníková. V Českém Švýcarsku před dvěma měsíci vypukl nejrozsáhlejší lesní požár v zemi. Tisíce hasičů bojovaly s plameny 20 dní. Ministerstvo vypíše na místo ředitele výběrové řízení.

Revoluce v záchranných složkách. Mezi elitní hasiče míří první žena, policie vítá pilotku

1. září 2022 15:56

Profesionální výjezdová jednotka hasičů se poprvé v novodobé české historii rozrostla o ženu. Dvaatřicetiletá Michaela Ždárská od 1. září pracuje v hasičské stanici v pražských Holešovicích. Dobrovolná hasička z Dolních Měcholup splnila fyzické, zdravotní a psychologické testy bez jakýchkoliv výjimek a úlev z podmínek, které mají předepsané mužští uchazeči. S novou kolegyní se pochlubila i Policie ČR – v řadách pilotů taktéž přivítala první ženu.

Poplach v Baltském moři: Na trajektu s 300 lidmi hořelo. Evakuaci komplikuje silný vítr

29. srpna 2022 14:13
Aktualizováno

Záchranné složky v pondělí zasahovaly při rozsáhlé operaci v Baltském moři, když u švédského pobřeží začalo hořet na trajektu. Na palubě plavidla bylo zhruba 300 lidí, napsala agentura AP s odkazem na švédské úřady, podle kterých byl požár „omezený“ a plameny už hasiči zlikvidovali. Při požáru podle úřadů nebyl nikdo zraněn. Večer úřady zahájily evakuaci části pasažérů z lodi, informovala agentura Reuters.

Vodní zkáza i ohnivé inferno. Živly krotí i dobrovolní hasiči, neprávem přehlížení hrdinové

29. srpna 2022 06:19

Jsou hrdiny bojů se stoletými požáry i záplavami, často přitom čelí despektu a řečem o pivních strejcích. Dobrovolní hasiči se krocení živlů věnují nad rámec svého civilního povolání, na úkor vlastního volného času. Zrovna teď se téměř nezastaví. Platí to alespoň o mužích z podkrušnohorského Proboštova, kteří se nedávno podíleli na pacifikování velkého ohně nad Hřenskem. A kteří jsou i teď v akci častěji, než je jim milé.