CNN Prima News požár

požár

Výpis příspěvků ke štítku „požár“

Francií otřásá děsivý případ vraždy. Patnáctiletý kluk zabil své rodiče a zapálil dům

Francii šokoval případ z městečka Châteauvilain nedaleko Lyonu. Před několika dny zachvátil jeden z domů rozsáhlý požár. Poté co hasiči dostali oheň pod kontrolu, nalezli v sutinách budovy dvě ohořelá těla manželů. Vzápětí se zjistilo, že oba byli zavražděni a oheň měl vraždu zamaskovat. Hrůzný čin má mít na svědomí jejich patnáctiletý syn, píše web lepoint.fr

Oheň je připravil o střechu nad hlavou, přátelé se snaží pomoci. Rodina navíc čeká miminko

O záchranu rodinného domu na Jablonecku, v němž do letošního září žilo šest lidí, se snažilo na šestnáct jednotek hasičů. Navzdory jejich snaze však objekt do značné míry lehl popelem. Dům byl sice pojištěn, veškeré vzniklé škody však nezvládne vypočtená suma pokrýt. Přátelé se proto obrací s žádostí o pomoc na veřejnost. Brzy se totiž rodina rozroste o dalšího člena.

„Největší zrůda našich dějin“. Opilec z Bohumína rozpoutal peklo, neušetřil ani syna a vnuka

Když Deník Aha! psal o Zdeňku Konopkovi, kvůli jehož šílenému žhářskému útoku zemřelo před třemi lety 11 lidí, nebál se použít označení „největší zrůda našich dějin“. Oprávněně. Moc odpornějších činů česká kriminalistika nezaznamenala. Kdo je Zdeněk Konopka, žhář z Bohumína, který se mstil na rodinné oslavě, zkoumá další díl videopodcastu HLASY ZLOČINU.

Bojoval o život, teď Zdeněk čelí následkům popálenin. Pomáhá nová láska, jizvy ale nezahojí

Tragická nehoda, při níž došlo letos v lednu k požáru automobilu, změnila trojnásobnému otci Zdeňkovi život. Málem zemřel, utrpěl vážné popáleniny na 27 procentech těla – zejména obličeje, rukou a nohou. Rekonvalescence je náročná jak po fyzické, tak psychické stránce. Dříve sportovně založený muž přišel o práci, opustila jej přítelkyně a musel se vzdát oblíbených koníčků. Ve svém boji za návrat do běžného života však neustává. Pomáhá mu rodina, nová láska i organizace Popálky. Budoucí plastické operace jsou však finančně nákladné, jeho nejbližší proto založili sbírku.

Mohutný požár v Praseku. Dál hoří hala s tisíci balíků slámy, hasiči nesmí dovnitř

Hasiči stále zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly v zemědělském objektu v Praseku na Královéhradecku. Oheň kromě objektu zasáhl kolem 3 500 balíků uskladněné slámy a ohrožoval i zhruba 80 býků ustájených v druhé části objektu. Zvířata se naštěstí podařilo včas vyvést ven, stejně jako i vyjet s uskladněnou zemědělskou technikou. Škoda se odhaduje na miliony.

OBRAZEM: Ohnivé peklo v Kalifornii. Plameny šíří silný vítr, hasiči evakuovali tisíce lidí

Suchou venkovskou oblast jihovýchodně od Los Angeles zachvátily v pondělí plameny, které šíří silný vítr. Do úterního dopoledne sežehly plochu o rozloze zhruba pěti kilometrů čtverečních. Hasiči vydali příkaz k evakuaci téměř čtyř tisíc lidí a 1 139 domovů. Evakuace hrozí dalším 500 domovů. Zranění zatím nejsou hlášena, informovala o tom americká média.