Cestoval Al Bielek časem?

Ochutnávka z tištěného časopisu Záhady života: Únorové vydání právě na novinových stáncích.

• Co spatřil Al Bielek v budoucnosti?

• Utajený projekt se vymkl kontrole!

Cestování časem patří oficiálně do nereálných scénářů ze sci-fi knih a filmů. Přesto se občas najdou lidé, kteří tvrdí, že ho sami prožili. Podobně šokující je i příběh Američana Ala Bieleka. Tento muž se prý nejen zúčastnil přísně tajného Filadelfského experimentu, ale také měl dvakrát cestovat do – velmi podivné – budoucnosti! Podívat se měl i do podzemních tunelů dávno zaniklé (mimozemské?) rasy na Marsu! Jde pouze o nepodložené výmysly psychicky labilního megalomana, který na sebe chtěl strhnout pozornost? Ale proč v jeho vyprávění najdeme náznaky neuvěřitelných skutečností?

Prudký vítr žene od nedalekého břehu prach směrem k Atlantiku. Nad hladinou oceánu poletují »chechtající se« se racci – urputní souputníci rybářských lodí. Nedaleko filadelfského přístavu se toho dne údajně nachází torpédoborec USS Eldridge, patřící do mohutné americké válečné flotily. Čím je dnešní den zvláštní? Několik námořníků a speciálně vyškolených fyziků na jeho palubě s napětím sleduje spuštění speciálních přístrojů. Nedávno zkonstruované generátory prý umí vytvořit silné elektromagnetické pole, které dokáže celou loď zneviditelnit pro lidské oči. Jak vše dopadlo?

Po prvním úspěšném pokusu s neviditelností v červenci 1943 má být experiment zopakován o pár měsíců později. Konkrétně 28. října téhož roku. Tentokrát se však zahrávání s neznámými přírodními silami údajně vymklo kontrole. Poté, co se kolem USS Eldridge vytvořila světélkující zelená mlha, loď údajně zcela zmizela. A záhy se prý teleportovala do více než 320 kilometrů vzdáleného přístavu Norfolk v americké Virginii! Právě tam prý náhle se zhmotnivší torpédoborec spatřili šokovaní námořníci z lodě Andrew Furuseth, aby se o něco později opět rozplynul před jejich očima! Je to ale všechno? Během přemístění Eldridge mělo dojít i k posunu lodi zpět v čase, a to zhruba o 10 vteřin. Zmíněný pokus, na jehož principech měli spolupracovat i dva dosud slavní a geniální vědci, se ale změnil doslova v noční můru. Proč?

Proběhl v přístavu přísně tajný pokus?

Mnozí ze členů posádky si po pokusech stěžovali na silné nevolnosti a přetrvávající těžké zdravotní problémy. Další měli těžké popáleniny a jizvy, zatímco jiní prý dopadli ještě mnohem hůř. Někteří zešíleli, zatímco jejich kolegové byli údajně doslova »zataveni« do různých částí torpédoborce. Může být pravdou, že se někteří příslušníci amerického válečného námořnictva – podle oficiálně nepotvrzených informací – během tohoto pokusu nenávratně a navždy ztratili?

O samotném Filadelfském experimentu toho bylo již napsáno tolik, že se k němu není třeba obsáhle vracet. Důvodem krátkého úvodního návratu byla údajná účast hlavního hrdiny našeho vyprávění na něm – tajemného Američana Alfreda Bieleka. Tento muž, známější pod zkráceným jménem Al Bielek, měl prý pracovat dlouhé roky pro americkou vládu na projektech s nejvyšším stupněm utajení. Co podstatného během svých vystoupení prozradil o údajném Filadelfském experimentu?

Přesunul se do 22. století

Podle tohoto záhadného muže nebyla hlavním cílem zkoušek neviditelnost válečných strojů, nýbrž snaha tehdejšího armádního velení o velmi rychlé cestování prostorem i časem. Tedy chcete-li moderním jazykem jakási teleportace v časoprostoru. Bielek se měl také zúčastnit »transportu« do dvou vzdálených časových úseků v lidské budoucnosti, stejně jako teleportovat do záhadného podzemí Rudé planety. Může na jeho neuvěřitelných tvrzeních – přes některé zjevné nesmysly – být alespoň část pravdy?

Jak probíhaly pokusy s cestováním v čase? Al Bielek prý navštívil v rámci pokusů budoucnost dokonce dvakrát. Co spatřil? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v únorovém vydání Záhad života, které je na vašich stáncích již od pátku 21. ledna 2022!

V aktuálním čísle také najdete:

• Ukradl Albert Einstein slavnou teorii relativity své ženě? Existují detaily, které naznačují, že ano!

• Záhada hrobky Chaseových – rakve, které se samy pohybovaly v uzavřené kryptě! O co šlo?

• Neuvěřitelné artefakty: Komu patřily 4000 let staré záhadné lebky? Je možné, že mimozemšťanům?

• Ruský alchymista stvořil uměle živou bytost! Jak stvořit homunkula?

• Rady z nebeských sfér mají různé podoby! A jak můžeme astrálně cestovat?

• Bolí vás záda a nic nepomáhá? Věra Kožená radí: „Co takhle zkusit baňkování a tejpy?“

• Magie: Co nás ochrání před uhranutím - znáte prastaré způsoby

magické sebeobrany?

• Osvoboďte se od pocitů neštěstí! Strategie, které vám pomohou dostat se z dlouhotrvající špatné nálady

• Japonské záhady: Mniši jamabušiové si chodí pro zasvěcení do posvátných hor, umí létat a to není všechno!

…a mnoho dalších témat

Jak získat Záhady života za stánkovou cenu včetně poštovného až do schránky?

Objednat můžete ZDE (na výběr předplatné v mnoha variantách, nebo jeden výtisk) nebo na www.zahadyshop.cz.

Více info na www.facebook.com/zahadyzivota/ nebo www.zahadyzivota.cz.