Modrý kód předal ve spolupráci s AMPER Holding další stovky respirátorů seniorům

Herci ze seriálu Modrý kód, ve spolupráci s partnerem projektu, AMPER Holding, se opět rozhodli pomoci tam, kde je to potřeba, a to v domovech pro seniory, kde předali celkem 1 000 respirátorů KN 95. První zastávkou byl Domov seniorů v Malešicích, dalšími potom Domov Borová, Domov pro seniory v Říčanech, pražských Vysočanech a Hájích.

Hercům z Modrého kódu Sabině Laurinové, Renatě Prokopové, Báře Fišerové a Jakubu Štěpánovi není situace kolem nedostatku roušek a respirátorů v domovech seniorů lhostejná, a proto se již poněkolikáté rozhodli v rámci platformy Modrý kód pomáhá dodat ve spolupráci s AMPER Holding domovům pro seniory celkem 1000 ks respirátorů.

„V našem portfoliu je hodně klientů nemocnic a sociálních zařízení tohoto typu, zhruba před 3 týdny jsme zjistili, že situace je opravdu kritická a je především nedostatek respirátorů třídy KN 95. Jsme proto rádi, že jsme spolu s herci Modrého kódu mohli pomoci a dodat respirátory do domovů pro seniory,“ sdělil Jan Palaščák, zakladatel firmy Amper.

V rámci projektu Modrý kód pomáhá je to již několikátý charitativní počin v řadě. Herce ze seriálu mohou diváci vídat také v krátkých spotech, kde radí, jak dodržovat základní hygienická pravidla, a chránit tak před nákazou sebe i ostatní. Novinkou pod taktovkou projektu Modrý kód pomáhá je potom také využití HbbTV platformy, kde skupina Prima nabídla zdarma v rámci současné mimořádné situace svůj prostor krajům a okresům, které mohou prostřednictvím platformy HbbTV informovat své občany o aktuálním dění.

Seriál Modrý kód sledujte na obrazovkách televize Prima každé pondělí a středu od 20.15 nebo ho sledujte v exkluzivních předpremiérách v iPrima Videopůjčovně