Nouzovky Ládi Hrušky - dezinfekční ubrousky

Stále znovu slyšíme, co všechno bychom měli dezinfikovat, abychom si zachovali kolem sebe bezpečné prostředí. Ovšem dezinfekce – není! Přesto netřeba propadat panice a beznaději, Láďa Hruška má vždy v záloze nějakou prima vychytávku, jako například hned několik variant na domácí výrobu dezinfekčních ubrousků.

S těmi si můžeme otírat nejen ruce, ale také je používat na čištění předmětů denní potřeby, jídelního stolu, klávesnice u počítače či notebooku, ale také na jejich obrazovku, jak nám předvedl v rubrice Nouzovky v pořadu TOP STAR.

Co budeme potřebovat na „dezinfekční ubrousky pro lenochy“:

balíček jakýchkoli vlhčených ubrousků

francovka

Postup:

Francovku nalijeme do balíčku s vlhčenými ubrousky a necháme je nasáknout. Poté můžeme začít okamžitě používat.

Co budeme potřebovat na „dezinfekční ubrousky pro fajnšmekry“:

1 role papírových kuchyňských utěrek

1 lahvička francovky

převařená teplá voda

2 lžíce tekutého mýdla

dóza na uskladnění

Postup:

Do nějaké dostatečně velké nádoby nalijeme stejné množství převařené teplé vody, jako je obsah francovky. Přidáme tekuté mýdlo a promícháme.

Z role kuchyňských utěrek odstraníme střed z tvrdého papíru a rolí vložíme do připravené dózy na uskladnění. Pokud je role příliš veliká, seřízneme ji na míru.

Do dózy k utěrkám nalijeme dezinfekční směs, kterou jsme právě namíchali. A necháme pořádně nasáknout. Za chvíli můžeme začít používat, přičemž jednotlivé ubrousky trháme od středu.