Pro zdravý vývoj nohou

Jsou jednou z nejvíc namáhaných částí těla. Musí denně unést pořádnou váhu, uběhnout či ujít pořádnou vzdálenost. Jak se o nohy své i své rodiny starat, aby se vám životem kráčelo lehce?

Spokojit se můžete s tím, že budete pasivně nakupovat obuv, která je zrovna módní. Nebo se aktivně zajímat o stav své nohy, cvičit, pořídit si domů zdravotní pomůcky, díky kterým se vaše chůze stane lehčí, klenba nohy pevnější a odolnější. Kde hledat pomoc, pokud varianta B je pro vás tou správnou?

Spokonožka je e-shop, kde si lze pořídit nejrůznější certifikované pomůcky k péči nejen o nohy, ale i celé tělo. V rámci prezentování se na našem BLOGU a sociálních sítích jsme si dali za cíl propagovat nejen prevenci a osvětu v péči o pohybový aparát, ale také správný psychomotorický vývoj. Jelikož je v dnešní době kolem nás spousta lišících se informací, snažíme se dostat do povědomí nejen rodičů, ale také široké veřejnosti, co je správné, vhodné, a co nikoliv.

Co na e-shopu najdete? Ze cvičebních pomůcek jsou se Spokonožkou nejčastěji spojovány ortopedické podlahy. Na e-shopu najdete jejich největší výběr a můžete s nimi řešit nejrůznější obtíže pohybového aparátu od plochonoží, promasírování a prokrvení chodidel, aktivaci svalů celých dolních končetin či středu těla a dalších.

To ale není všechno. Protože nejen odborníci, ale i rodiče si stále více všímají toho, že dětské nožky trápí nejrůznější problémy – vznikla Fyzionožka – soukromé/nestátní zdravotnické zařízení ve Veltrusech, kde poskytujeme zdravotní služby v oboru fyzioterapie a rehabilitace. Provádíme diagnostiku a léčbu funkčních poruch a bolestí pohybového aparátu. Naší velkou specializací je podologie. V rámci vyšetření na podoskopu či s přístrojem Digitsole PRO (Podosmart) zanalyzujeme Vaše chodidla, chůzi či běh. Navrhneme individuální terapii, vyrobíme a upravíme individuální korigované stélky. V terapii využíváme aktivní přístup klienta.

I když poskytujeme poradenství a péči v oblasti fyzioterapie pro děti, dospívající i dospělé, naši největší část klientů tvoří děti. Přichází za námi rodiče, kteří byli odesláni pediatrem na ortopedii, odkud často odchází s poukazem na ortopedické vložky, dále rodiče s dětmi, kteří si všimli jakéhokoli problému s dětskými nožkami, ale i rodiče, kteří chtějí jen zkontrolovat, zda je ve vývoji dítěte vše v pořádku.

Rodiče dětí, ale i dospělé klienty poté často zajímá, jaké vyšetření jim můžeme nabídnout. K vyšetření využíváme podoskop, diagnostický přístroj, využívající polarizované světlo k odhalení vad nohou. Dále provádíme komplexní fyzioterapeutické vyšetření. U dětí vyšetřujeme pohybové návyky. V případě, že potřebujeme zhodnotit chůzi či běh v náročnějších podmínkách, nastavíme si parametry na běhacím páse, k analýze můžeme využít i přístroj Digitsole PRO (Podosmart).

Pokud si nejste čímkoli jisti, něco se vám nezdá nebo chcete pro jistotu zkontrolovat, určitě návštěvou fyzioterapeuta nic nezkazíte. Pokud už určitý problém vznikl, většinou se z něj jen tak nevyroste. Po vyšetření a zhodnocení stavu pohybového aparátu Vám ušijeme terapii přímo na míru; v případě, že je vše v pořádku, můžeme doporučit různé preventivní tipy. Co se týče dětí, všechny aktivity dětem jsou nabízeny formou hry, s různými pomůckami.

V rámci FOKUS optik Prima Run, který se uskuteční 20. 8., se můžete těšit na představení odborníků, ukázku zdravotnických produktů, vyzkoušení různých ortopedických podlah, zobrazení nohou na podoskopu a základní konzultaci. V rámci spolupráce pro vás na pódiu bude nachystáno základní rozcvičení s fyzioterapeutkou.

Vykročte do dalšího života zdravou nohou. Bude se vám žít lépe. Více na www.spokonozka.cz.