CNN Prima News Praha 6

Praha 6

Výpis příspěvků ke štítku „Praha 6“

V Praze unikl čpavek a ohrozil skupinu dětí. Na místě zasahovali záchranáři

Na stadionu v Praze 6 uniklo dopoledne menší množství čpavku. Záchranáři vyšetřili skupinu dětí s mírnými příznaky zasažení, jako je kašel a nevolnost, potvrdil redakci CNN Prima NEWS mluvčí pražských záchranářů Karel Kirs. Zdravotníci informovali o zásahu na sociální síti X. „Hasiči evakuovali 12 lidí, na místě měří koncentraci amoniaku ve vzduchu,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Okamura: Na můj dům zaútočila extremistická proimigrační Antifa. Zastrašit se nenechám

Právě zaútočila na můj dům extremistická proimigrační Antifa, oznámil na sociální síti předseda SPD Tomio Okamura s tím, že organizaci veřejně podporuje vicepremiér Fialovy vlády Ivan Bartoš z Pirátů. Z přiložených fotografií je zřejmé, že zmíněným útokem má být vylepení několika samolepek s tématikou podporující pomoc uprchlíkům. Diskutující na sociální síti hodnotí Okamurovo nařčení spíše jako přehnané. Vyjádření předsedy Pirátů CNN Prima NEWS zjišťuje.

Rusko chce stíhat Koláře a Stárka, za Koněva jim hrozí 5 let. Skvělá motivace, říká exstarosta

Poslanec a bývalý starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) se společně se svým nástupcem ve vedení městské části Jakubem Stárkem (ODS) dostali do hledáčku Rusů. Moskva proti oběma politikům měla zahájit trestní řízení. Důvodem má být „poničení pomníku sovětských vojáků“. Kolář se Stárkem před lety stáli za odstraněním sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, která byla až do roku 2020 umístěna na Praze 6. Poslanec TOP 09 na dotaz CNN Prima NEWS sdělil, že ruské stíhání je pro něj „skvělá motivace do další práce“.

Stavbu lanovky z Podbaby do Bohnic úředníci zamítli. V Trojské kotlině je nepřijatelná, míní

Úředníci odboru ochrany prostředí pražského magistrátu zamítli v řízení EIA posuzujícím vliv stavby na životní prostředí záměr výstavby lanovky z Podbaby přes Troju do Bohnic. Důvodem je její nepřijatelný vliv na krajinný ráz Trojské kotliny a ekologické funkce krajiny. Lanovka by způsobila nezanedbatelné a nevratné změny, vyplývá z dokumentu zveřejněného v systému EIA. Kladné stanovisko EIA je pro výstavbu nezbytné. Podle náměstka primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) je preferovanou variantou výstavba mostu a tramvajové tratě.

Noční můra rodičů: Cizinec v Praze nabízel sex malým chlapcům, chytili ho díky bdělému otci

Cizince, který byl hledaný pro sexuální delikty, držení dětské pornografie a nebo třeba znásilnění se zbraní, dopadli pražští policisté. Na třiatřicetiletého muže byl vydán i evropský zatýkací rozkaz. V Česku přitom podle kriminalistů oslovoval malé chlapce a nabízel jim, jestli nechtějí být jeho sexuálními partnery. Na zvrhlíka policisty upozornil všímavý otec dvou synů.

Pondělní stávka ve školách jako problém pro rodiče: Na co mají nárok a o co mohou požádat?

Pondělní stávka učitelů zasáhne většinu škol po celé republice. Řada rodičů musí pro malé školáky najít hlídání, popřípadě si vzít v zaměstnání volno. Špatnou zprávou je, že stát pomocí ošetřovného rodičům nepomůže. Zaměstnavatelé ale nově mohou nabízet práci na home office pro rodiče s dětmi do devíti let věku. Na co dalšího budou mít rodiny nárok?

Babybox v Praze 6 zachránil chlapečka. U sebe měl praktický dárek, dostal jméno po soudci

V pátek kolem poledne umístila neznámá osoba do babyboxu radnice na Praze 6 novorozeného chlapce. Na sociální síti X o tom informovala Městská část Praha 6 s tím, že chlapec je v pořádku a byl předán záchranné službě. Zakladatel sítě záchranných schránek Ludvík Hess doplnil, že novorozenec dostal jméno Libor a u sebe měl přiložený balíček plen.

Sledujte Případy Josefa Klímy: Lidé chtěli prodat svá auta, bazar ale shrábl vozy i peníze

Desítky lidí přišly v pražském autobazaru o svá auta i peníze. Firma v Praze 6 se specializovala na luxusní vozy a na první pohled měla dobré renomé. Jenže bazar automobily, často v ceně nad milion korun, prodal a pak původním majitelům nechtěl zaplatit. Společnost navíc její majitelé posléze převedli na bílého koně. Co dělat v takové situaci? A proč se vedou spory ohledně developerského pozemku, který prodal známý bubeník Pražského výběru Klaudius Kryšpín? Nejnovější Případy Josefa Klímy začínají už ve středu ve 22.50 na Primě.