CNN Prima News Praha 6

Praha 6

Výpis příspěvků ke štítku „Praha 6“

Rusko tu školu navalí, vzkazuje Kolář velvyslanci. Na ambasádě chce učit ukrajinské děti

19. března 2022 14:19

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) se pustil do ruského velvyslance v Praze. Po ambasádě totiž žádá uvolnění nevyužívaných prostor, kde by Kolář rád zřídil školu pro vyučování dětí ukrajinských uprchlíků. Velvyslanectví mu ale vzkázalo, že budova je majetkem Ruské federace a její využití nespadá do Kolářovy kompetence.

Masivní nákaza v pražském domově seniorů, 34 klientů zemřelo. Případem se zabývá policie

12. února 2021 14:18

Případem masové nákazy v pražském Domově pro seniory Elišky Purkyňové se zabývají kromě magistrátu i pražští policisté. Na informaci upozornil deník Blesk.cz, mluvčí policie ji potvrdil. Domov důchodců v Praze 6 byl centrem pozornosti už v listopadu loňského roku poté, co v něm zasahoval takzvaný létající záchranný tým. Lékaři vyšetřili přes 113 lidí, šest z nich transportovali do nemocnice. Ředitel záchranné služby Petr Kolouch poté uvedl, že v předchozích dvou týdnech nebyla kriticky ohroženým pacientům poskytována žádná lékařská péče.

Ruská federace by měla dát nohu z plynu, říká historik ke kauze Koněv

22. května 2020 19:15

Celá situace s odstraněním pomníku maršála Ivana Štěpanoviče Koněva budí stále dost emocí, které se dostaly do popředí namísto řešení faktů, myslí si spisovatel, vojenský historik a ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík. Vyhrožováním podle něj Ruská federace ničím nedosáhne. Postupuje ve vyjednávání Česká republika důrazně? I o tom hovořil v pořadu CNN Prima NEWS Interview.