reklama
CNN Prima News Pražský okruh

Pražský okruh

Výpis příspěvků ke štítku „Pražský okruh“

Vznikne další dálnice na Moravu? Podívejte se na dopravní priority nové vlády

6. listopadu 2021 05:11

Připravovaný kabinet Petra Fialy nešetří v oblasti rozvoje dopravní infrastruktury svými sliby. Koaliční program, který předchází programovému prohlášení vlády, naznačuje, jakým směrem se budou kroky vlády v oblasti dopravy ubírat. Koalice však zatím nepřichází s žádnými projekty, na kterých by už nepracovaly vlády minulé. Podle předběžných spekulací by se měl novým ministrem dopravy stát Martin Kupka (ODS).

Hřib: Že nemám rád řidiče, je nesmysl. Pro koho ty silnice asi opravujeme?

10. září 2021 22:42

Na automobily určitě nezapomínáme, ujišťoval Pražany v pořadu 360° na CNN Prima NEWS pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Reagoval na kritiku některých politiků, že magistrát hlavního města prosazuje jízdu na kole a řidiče aut ignoruje. Místopředseda ODS Martin Kupka ale Hřibovi vpálil, že automobilisté jsou pro Piráty lovnou zvěří.

Bém: Dostavba Pražského okruhu je v nedohlednu. Chybí odvaha a politická tvrdost

22. června 2021 21:02

Pražané se dostavby Pražského okruhu zřejmě jen tak nedočkají, v pořadu 360° to prohlásil bývalý primátor Pavel Bém. Vysvětlil také, proč se zpozdila výstavba nové trasy metra D. Společně se současným primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) se shodli, že k prosazování významných staveb potřebuje mít nejvyšší činitel v zastupitelstvu především odvahu a politickou sílu.

Havlíček: Dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. V roce 2022 se snad začne

21. června 2021 07:24

Česko podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nikdy nebylo tak blízko tomu, aby se konečně začal stavět klíčový úsek Pražského okruhu 511 mezi Běchovicemi a D1. Jde o důležitý úsek části okruhu, který měl být podle původních plánů ministerstva dopravy otevřen dokonce už letos, zatím se ale ani nezačalo. Podle Havlíčka by se mohlo „kopnout“ do země už v příštím roce.

Jurečka: Silnice nižších tříd jsou v dezolátním stavu, chybí podpora státu

7. června 2021 15:56

„Silniční komunikace druhých a třetích tříd jsou v dezolátním stavu, financování oprav není ze strany státu dostačující,“ řekl předseda lidovců Marian Jurečka na CNN Prima NEWS. Stejně tak si nemyslí, že by ekologické spolky byly největším problémem při výstavbě dálnic, podle něj stát nekomunikuje s občanskými sdruženími s dostatečným předstihem.

Havlíček: Ekologické spolky zdržují výstavbu Pražského okruhu i jiných úseků dálnic

7. června 2021 08:52

„Za zdržování výstavby Pražského okruhu i dalších dálničních úseků mohou ekologické spolky,“ řekl v pořadu Nový den ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). V pondělí má zahájit výstavbu nového úseku dálnice D4, kterou si vezme na starost soukromé konsorcium a investoři. „Jde o první projekt formou PPP, stát jej bude splácet až po dokončení a finančně se to vyplatí,“ dodal na CNN Prima NEWS.

reklama