CNN Prima News Pražský okruh

Pražský okruh

Výpis příspěvků ke štítku „Pražský okruh“

Na Pražském okruhu se srazily kamiony. Hasiči vyprošťovali řidiče z úplně zničené kabiny

17. ledna 2023 11:54

Provoz na 17. kilometru Pražského okruhu ve směru od Ruzyně k dálnici D1 byl v úterý zhruba hodinu přerušen kvůli srážce dvou kamionů. Auta se srazila u sjezdu k ulici K Barrandovu. Jednoho z řidičů museli hasiči vyprostit, utrpěl mnohočetná zranění, včetně poranění hlavy, uvedli záchranáři na Twitteru. Mluvčí ŘSD Jan Rýdl krátce po poledni tamtéž informoval, že provoz v místě nehody byl obnoven jedním jízdním pruhem.

Doprava v Praze kolabuje, stěžují si řidiči. Podzim bývá nejhorší období, říká Scheinherr

15. listopadu 2022 06:09

Pražští řidiči se v posledních dnech musí znovu potýkat s neprůjezdnou Prahou, a to především ve špičkách. Důkazem bylo pondělní dopoledne, kdy se tvořily kolony kvůli kombinaci oprav a dopravních nehod. V kolonách lidé stáli například na dálnici D6 při příjezdu od Karlových Varů či v okolí Pražského okruhu, Jižní spojky či na dálnici D1 při příjezdu do Prahy. Podobné problémy však nejsou v Praze podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) v současné době výjimkou.

PŘEHLEDNĚ: Autobahn jako v Německu. Které české dálnice čeká rozšíření na šest pruhů?

30. srpna 2022 07:32

Zatímco v sousedním Německu jsou šestiproudé dálnice naprostým standardem, v Česku jich je jako šafránu. V poslední době se však také v tuzemsku v tomto ohledu pohnuly ledy a brzy by mělo dojít ke zkapacitnění některých důležitých úseků dálniční sítě. Řidiči tedy budou moci za pár let cestovat plynuleji, podobně jako jsou již dlouhé dekády zvyklí například právě v Německu.

Na Pražském okruhu hořela dodávka. Provoz byl částečně omezen

15. srpna 2022 14:54
Aktualizováno

Pražský okruh u sjezdu na dálnici D11 byl v pondělí kvůli požáru dodávky po 14:00 krátce uzavřen. Nejprve byl průjezd obnoven jedním jízdním pruhem, kolem 15:30 byl podle Národního dopravního informačního centra provoz na místě už bez omezení. Během omezení se tvořily kolony od lanového mostu až ke sjezdu na D11. V opačném směru byl okruh průjezdný po celou dobu bez omezení.

Pražský okruh je zase o krok blíže. Stavba by měla začít v roce 2024. Kdy bude hotovo?

31. července 2022 06:23

Nedávno zveřejněné sčítání dopravy ukázalo, že chybějící části Pražského okruhu (dálnice D0) jsou zřejmě největší bolístkou české silniční – potažmo dálniční – sítě. Současná vláda premiéra Petra Fialy (ODS) proto již při nástupu do funkce avizovala, že je dostavba okruhu jednou z absolutních priorit na poli dopravy. I díky tomu získal ministr dopravy Martin Kupka (ODS) pro tento záměr další miliardy z nového návrhu státního rozpočtu. Ani to však stavbu příliš neurychlí. Hotovo by zřejmě mělo být až v roce 2030.

Pražská koalice si chystá předvolební trumfy. Dvorecký most či okruh se pohnou v září

14. června 2022 20:29

Pražská vládnoucí koalice (Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu) si na poslední týdny před volbami připravuje několik zásadních triumfů. Začít by se měl stavět dlouho očekávaný Dvorecký most a radnice slibuje také zásadní posun v přípravě vnitřního městského okruhu. Podle Jiřího Pospíšila (TOP 09), který je součástí koalice, je standardní že se aktivita politiků před volbami stupňuje.

PŘEHLEDNĚ: Barrandovský most čekají léta oprav. Jak se vyhnout zácpám?

13. května 2022 06:21

Pražané se od příštího týdne musí připravit na nemalé komplikace v pražské dopravě. V pondělí vypukne dlouho očekávaná první etapa opravy Barrandovského mostu, který je nejvytíženější dopravní tepnou ve městě. Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) zdůrazňuje, že nejnáročnějších bude prvních deset dnů na Strakonické ulici kvůli bourání nájezdové rampy. Na jaké dopravní komplikace se tedy musí lidé připravit a jak se jim mohou pokusit vyhnout?

Sledujte ZÁZNAM brífinku Zdeňka Hřiba: Je Praha připravena na opravu Barrandovského mostu?

12. května 2022 08:44

Již v pondělí 16. května započne dlouho avizovaná rekonstrukce nejvytíženější komunikace v Praze – Barrandovského mostu. Město se na komplikace v dopravě připravuje a pro řidiče nachystalo objízdné trasy či posílení MHD. Hrozí i přesto dopravní kolaps? Sledujte brífink pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) od 8:45 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.