CNN Prima News Pražský okruh

Pražský okruh

Výpis příspěvků ke štítku „Pražský okruh“

OBRAZEM: Převratný rok pro Prahu. Podívejte se na budoucí Václavák, okruh i „nová“ nádraží

Během letošního roku se Praha začne rapidně proměňovat, stavební boom odstartují investice jak od města a státu, tak i od soukromníků. Začne dlouho očekávaná rekonstrukce Václavského náměstí, Pražský okruh se konečně dočká svého prodloužení a rekonstrukci čekají dvě významná nádraží. Podívejte se, co se v hlavním městě změní.

PŘEHLEDNĚ: Dálnice na Moravu či Pražský okruh. Rozestavět se má rekordní počet kilometrů

Stavební boom na českých silnicích bude pokračovat také v letošním roce. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se chystá výrazně posunout dostavbu klíčové dálnice D35, která má v budoucnosti ulehčit přetížené D1. Po letech odkládání by mělo znovu dojít k prodloužení Pražského okruhu či k dokončení části spojky mezi Prahou a Karlovými Vary. Podívejte se, které úseky dálnic se v letošním roce zahájí.

Doprava na Pražském okruhu směrem do centra stojí. Hasiči zasahují u převráceného kamionu

Aktualizováno

V Karlovarské ulici v pražských Řepích v pátek brzy ráno havaroval kamion. Nákladní auto převážející mycí prostředek se převrátilo u sjezdu z Pražského okruhu, jeho řidič utrpěl zranění. Kvůli odstraňování následků je nadále uzavřená Karlovarská ulice ve směru do centra a rovněž sjezdy z okruhu a dálnice D6 do Karlovarské ulice. Policie předpokládá, že provoz by mohl být obnovený mezi polednem a 15:00. Vyplývá to z informací od mluvčích pražské policie, záchranné služby a hasičů.

Okruhy nebudou stačit, ukazuje studie. Musíme se na dopravu dívat jako celek, varují politici

Pokud nezačnou pražští plánovači brát dopravu ve městě jako celek a budou nadále řešit pouze jednotlivé projekty, které nenavazují na další, nastane v příštích letech ve městě problém, jemuž nezabrání ani dokončení okruhů. Shodují se na tom pražští politici s ohledem na novou studii vypracovanou pro Ředitelství silnic a dálnic. Analýza varuje, že se i přes dokončení okruhů doprava v některých místech v centru zintenzivní, například na magistrále.

Dokončení Pražského okruhu dopravu ve městě nespasí. Na magistrále se paradoxně zhorší

Dlouho očekávané dokončení Pražského okruhu (PO) na severu Prahy nebude automaticky znamenat zklidnění dopravy v metropoli, jak ukazuje nová studie vypracovaná pro Ředitelství silnic a dálnic. Prognóza například tvrdí, že se na některých částech magistrály doprava naopak zintenzivní, stejně tak třeba ve Strahovském tunelu či v Kbelské ulici. Dokončení okruhu mnozí politici dlouhodobě prosazují kvůli zklidňování dopravy v centru města.

Mrzačení dopravy v Praze, či nutnost? Politici se přou o zpoplatnění vjezdu do některých ulic

Nesmyslné opatření, nebo změna k lepšímu? Politici v Praze se neshodnou na plánovaném zpoplatnění za vjezd do některých ulic na Malé Straně a ve Starém Městě. Většina tamních starostů i primátor Bohuslav Svoboda (ODS) jsou proti. O poplatcích by se podle nich mělo mluvit až v době, kdy bude hotový Pražský okruh nebo více parkovacích zón. Jiní s návrhem naopak souhlasí a vítají ho.