reklama
CNN Prima News Pražský okruh

Pražský okruh

Výpis příspěvků ke štítku „Pražský okruh“

Bém: Dostavba Pražského okruhu je v nedohlednu. Chybí odvaha a politická tvrdost

Pražané se dostavby Pražského okruhu zřejmě jen tak nedočkají, v pořadu 360° to prohlásil bývalý primátor Pavel Bém. Vysvětlil také, proč se zpozdila výstavba nové trasy metra D. Společně se současným primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) se shodli, že k prosazování významných staveb potřebuje mít nejvyšší činitel v zastupitelstvu především odvahu a politickou sílu.

Havlíček: Dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. V roce 2022 se snad začne

Česko podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nikdy nebylo tak blízko tomu, aby se konečně začal stavět klíčový úsek Pražského okruhu 511 mezi Běchovicemi a D1. Jde o důležitý úsek části okruhu, který měl být podle původních plánů ministerstva dopravy otevřen dokonce už letos, zatím se ale ani nezačalo. Podle Havlíčka by se mohlo „kopnout“ do země už v příštím roce.

Havlíček: Ekologické spolky zdržují výstavbu Pražského okruhu i jiných úseků dálnic

„Za zdržování výstavby Pražského okruhu i dalších dálničních úseků mohou ekologické spolky,“ řekl v pořadu Nový den ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). V pondělí má zahájit výstavbu nového úseku dálnice D4, kterou si vezme na starost soukromé konsorcium a investoři. „Jde o první projekt formou PPP, stát jej bude splácet až po dokončení a finančně se to vyplatí,“ dodal na CNN Prima NEWS.

Vážná nehoda zastavila provoz na Pražském okruhu. Silničáři ho obnovili po šesti hodinách

Aktualizováno

Kvůli vážné dopravní nehodě byl v úterý zhruba na šest a půl hodiny omezený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se srazilo nákladní auto s dodávkou. Ve směru od Ruzyně se auta na Pražském okruhu znovu rozjela dopoledne, v opačném směru krátce před 14:00. Vyplývá to z informací pražské policie a dopravního webu Ředitelství silnic a dálnic.

Požár kamionu uzavřel na 15 hodin Lochkovský tunel. Doprava v Praze kolabovala

Aktualizováno

Lochkovský tunel na Pražském okruhu byl ve středu zhruba 15 hodin uzavřený ve směru k letišti. Po půlnoci tam hořel kamion s potravinami. Uzavření tunelu způsobovalo dopravní komplikace na objízdných trasách, jako je Jižní spojka nebo Vídeňská ulice. Tvořily se tam kolony. Provoz v tunelu byl obnoven kolem 15:00, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

reklama