CNN Prima News příroda

příroda

Výpis příspěvků ke štítku „příroda“

Za lemury a nedotčenou přírodou. Poprvé v historii startují přímé lety z Česka na Madagaskar

2. října 2022 17:49

Cestovní kancelář Čedok přidává do svého portfolia další exotickou destinaci. Úplně poprvé tak mohou Češi vyrazit od 1. října 2022 prozkoumat africký Madagaskar. Díky přímým letům z Prahy si mohou dopřát dovolenou bez dlouhých přestupů v některém z hotelových resortů nebo se vypravit na poznávací zájezd po tomto unikátním ostrově, který si touží škrtnout ze svého cestovatelského seznamu řada turistů. Na prvním charterovém letu, který z Letiště Václava Havla Praha zamířil v sobotu večer na Madagaskar, letěl klienti Čedoku na palubě moderního Boeingu 787-9 Dreamliner s registrací EI-NEW v barvách letecké společnosti Neos. Nové spojení bylo během večera dokonce podle Flightradaru24 třetím nejsledovanějším letem na světě.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Atom muzeum, světoznámé pivo i vesnický statek

16. září 2022 23:29

Není tip na výlet jako tip na výlet. Někdo má rád dobrodružství, jiný adrenalin. Další dávají přednost odhalování tajemství a jiní přírodě. V Prima Česku si na své přijdou všichni. V posledním díle jsme prošli skladiště jaderných zbraní v Brdech, kam donedávna ještě smělo vstoupit jen pár povolaných. V obytném voze jsme vyrazili za sportem na Klínovec i za památkami do Chebu. A tipů, kam vyrazit, jsme vám naservírovali mnohem víc! Teď máte možnost zjistit, jak dobře jste Prima Česko sledovali.

Místo ptáků tajně fotil dívky v bikinách. Slavný ornitolog čelí řadě obvinění z voyeurismu

15. září 2022 17:41

Vážený vědec nebo voyeur? Španělskem otřásá skandál, jehož protagonistou je ornitologická legenda Luis García Garrido. Tento vážený vědec čelí řadě obvinění, že při práci v terénu potají fotil a natáčel své spolupracovnice v bikinách či spodním prádle. Případ začalo vyšetřovat španělské ministerstvo pro vědu a výzkum, 72letý expert však veškerá obvinění striktně odmítá. „Fotím prostě všechno,“ hájí se.

Požáry jsou pro přírodu prospěšné, tvrdí experti. Les v Českém Švýcarsku bude kvalitnější

29. července 2022 06:47

Les se po požáru obnoví velmi rychle – za rok se už zazelení, shodli se ve Zprávách Plus Petr Čermák z Ústavu ochrany lesů a myslivosti z Mendelovy univerzity v Brně a Lukáš Čížek z Biologického centra Akademie věd ČR. Požáry jsou podle nich navíc pro přírodu prospěšné. V suchém prostředí může prosperovat například hmyz, který se vyskytuje spíše ojediněle.

V Krkonoších turisté pálili dřevěné tyče. Mohli jsme konkurovat Hřensku, děsí se KRNAP

28. července 2022 20:34

Navzdory výstraze před vznikem požárů ve volné přírodě v noci na čtvrtek na hřebenech Krkonoš někdo rozdělal oheň. Jen shodou okolností nevznikl požár, řekl mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný. Správa KRNAP minulý týden vydala varování před požáry a vyzvala návštěvníky hor, aby se vyvarovali rozdělávání a udržování otevřených ohňů, v lesích je zakázáno i kouřit.

Požár v přírodě znamená restart. Doufám, že stejný les už v parku neuvidíme, říká expert

28. července 2022 15:20

Požáry podobné tomu, jaký nyní zuří v Českém Švýcarsku, známe i z české historie, řekl přírodovědec Přemysl Bobek ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle něj řádění přírodního živlu představuje pro přírodu restart, po kterém bude pestřejší a odolnější. „Doufám, že stejný les, který nyní hoří v národním parku, na těchto místech již neuvidíme,“ dodal a vysvětlil proč.

Požár u Hřenska? Potrvá roky, než se lesy vzpamatují. Nekula představil novou zbraň

27. července 2022 09:20

Hasiči od neděle bojují s rozsáhlým požárem lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku, který již zasáhl území o rozloze asi tisíc hektarů. Experti v této souvislosti mluví o požáru století. Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) bude obnova vyhořelého lesa trvat několik let, možná i celou dekádu. Dalšímu šíření požáru se nyní snaží zabránit speciální stroje. Jak fungují, Nekula popsal v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Lesních požárů bude přibývat, upozorňuje botanik. Nastínil, kde v Česku hrozí nejčastěji

26. července 2022 23:28

Studie ukazují, že se průměrné teploty postupně zvyšují, s tím pak souvisí i výskyty lesních požárů. Dá se proto předpokládat, že podobných extrémů, jako je ten v Českém Švýcarsku, bude přibývat, uvedl v pořadu 360° Martin Adámek z Katedry botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Pro biologii to má ale prý i přínos. Meteorolog Radek Tomšů dodal, že právě Ústecký kraj patří k nejvyprahlejším regionům.