CNN Prima News příroda

příroda

Výpis příspěvků ke štítku „příroda“

Místa, kde zapomenete na všechny trable světa: Čtěte, kam se vyplatí vyrazit

Také se občas během dne zadíváte z okna, za kterým na vás čeká jen studená podzimní plískanice, zatímco v hlavě se vám odehrává film o vyhřátých plážích a dobrodružných zážitcích třeba i na druhém konci světa? Nejste sami. A proto jsme vám sepsali exkluzivní seznam míst, kam stojí za to, vyrazit a splnit si všechno, po čem toužíte. Už jen čtení o nich vás zahřeje.

Objevujte s Exclusive Tours zemský ráj u Jaderského moře. Černá Hora je země unikátů

Jako by se tu střetly dva světy. Na jedné straně lehké vlny mírumilovně popleskávají pobřeží, na té druhé se nad nimi tyčí majestátní pohoří s nespoutanou přírodou. Na člověka tu dýchá historie a co je vůbec nejlepší – turistů je tu stále pomálu. A tak si místní atmosféru lze vychutnat bez rušivých elementů. Vítejte v Černé Hoře. Na místě, o němž jste možná nevěděli, že ho potřebujete poznat, ale jak říkají zkušení a znalí průvodci z Exclusive Tours, právě tak to je.

Austrálie plánuje zastřelit 16 000 divokých koní: Odstřel z helikoptér schválily úřady

Několikrát jsme vás informovali o nešťastných odchytech divokých koní v Americe, které probíhají velmi krutým způsobem a ochránci zvířat proti němu již několik let bojují. Koně jsou naháněny helikoptérami a následně přemísťovány na farmy, kde se často nakazí různými nemocemi a pokud se smrtelně nezraní při zběsilém uprku, často umírají na zmíněných farmách či pak na jatkách. Nahání se mladí koně i březí klisny. Momentálně se situace divokých koní řeší i v Austrálii. Tam ale sáhli rovnou k odstřelu.

Pěstuje kávu a banány, chrání pralesy: Kostarika, tady je svět v pořádku

Nebe na zemi. To je Kostarika. Země, kterou je možné opěvovat od rána do večera, ale kdo ji jednou pozná, ví, že někdy slova nestačí. Právě tady lidé hledí na podstatu života jako málokde. Chrání přírodu a přitom rozvíjejí zemědělství, jehož plodinami dokážou zásobovat i státy na druhé straně zeměkoule. K tomu všemu je tenhle středoamerický národ energeticky soběstačný a naprosto odmítá ozbrojené konflikty. Jestli tohle není definice pozemského ráje, pak už nevíme, co jiného by jí mohlo být. Vyrazit do Kostariky znamená vsadit na jistotu, s cestou vám pomohou třeba v Exclusive Tours.

Zahrada Harta: Tady je doma všechno živé, azyl tu najdou nechtěná i divoká zvířata

V téhle zahradě rozhodně nečekejte záhony s okrasnými květinami nebo přesně zastřižený trávník – Hartecká stezka ve Vošticích na Orlickoústecku vypadá úplně jinak. Mnohem více připomíná divoký ráz přírody, zároveň je plná zvířat domácích i exotických – od lam a poníků až po pštrosy, velblouda, polární lišku či aligátora. Majitel Luděk Hojný má zdejší zahradu jako hobby a zpřístupňuje ji veřejnosti.

Z deníčku okouzleného cestovatele: Proč jedna návštěva Ománu není dost

Omán. Kdyby tahle země byla ženou, patřila by bezpochyby ke kriticky ohroženému druhu femme fatale, který v sobě snoubí svůdnou krásu s tajuplnou přitažlivostí a hlubokou moudrostí, přičemž platí, že čím více vám dovolí nahlédnout do svého nitra, tím víc ji chcete poznat. Jediný pohled na ni by jistě každého přiměl k bezděčnému povzdechu: „Oh, man, Oman!“

Na dudy tu hrával Satan a na objevení stále čeká poklad. Podívejte se do údolí říčky Šembery

Údolí říčky Šembery nedaleko středočeských Doubravčic sice nepatří mezi hojně vyhledávané turistické atrakce kraje, i tak má ale své kouzlo. Na své si tu přijdou jak milovníci krásné romantické přírody, tak dávné historie. A nejen to. Odjakživa bylo toto místo spjato i s trampingem a vůbec prvními trampy. Jak by taky ne. Právě tady se nachází jedna z nejstarších chatových osad v republice.