CNN Prima News průzkum

průzkum

Výpis příspěvků ke štítku „průzkum“

Lidé podle průzkumu nejvíce věří Babišovi, Okamurovi a Zemanovi. Jak si stojí premiér Fiala?

3. února 2023 15:14

Z vrcholných politiků lidé nejvíce věří předsedovi ANO Andreji Babišovi, v průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) z přelomu loňského a letošního roku mu důvěru vyslovilo 45 procent dotázaných. Druhým nejdůvěryhodnějším je šéf SPD Tomio Okamura, kterému věří 43 procent lidí. Následuje prezident Miloš Zeman se 35 procenty a premiér Petr Fiala (ODS) se 34 procenty.

Rusové přejmenovali Volgograd na Stalingrad. Zatím na den, Putin ale připustil i trvalou změnu

2. února 2023 20:53

Ruský Volgograd se ve čtvrtek na jeden den vrací ke svému předchozímu jménu – Stalingrad. Město na řece Volze si tím připomíná 80 let od vítězství Sovětů v klíčové bitvě druhé světové války. Akce se zúčastní i prezident Vladimir Putin a připouští i trvalé přejmenování. Podle průzkumu si to ale nepřejí až dvě třetiny místních obyvatel.

Průzkum: Zeman za čtyři, vláda jen o málo lepší. Lidé ve známkování ocenili zdravotnictví

1. února 2023 13:41

Češi hodnotí práci prezidenta, Parlamentu a vlády hůře než před rokem. Prezident Miloš Zeman od nich dostal průměrnou známku 4 a podle agentury STEM je to nejhorší hodnocení, které mu veřejnost za dobu jeho působení ve funkci vystavila. Vláda si stejně jako premiér a Parlament za svou činnost vysloužila od lidí průměrnou známku 3,8. Průzkum, ve kterém STEM nechal dotazované známkovat práci představitelů státu, činnost úřadů a další aspekty života společnosti jako ve škole, se uskutečnil v první polovině ledna. Nejlépe z hodnocení opět vyšla kvalita zdravotní péče a práce obecních nebo městských úřadů.

Nejchytřejší jsou řidiči škodovek. Majitelé BMW mezi intelektuály nepatří, tvrdí studie

31. ledna 2023 19:08

Na souvislost inteligenčního kvocientu řidiče a auta, které používá, se zaměřila studie specializovaného britského webu. Nešlo jen o značku automobilu, ale také o jeho barvu, druh pohonu a fakt, zda si majitel dopřál registrační značku na přání. Výsledky jsou potěšující pro statisíce českých řidičů. Ideálem kloubícím všechna plus se totiž jeví být auto, které u nás bývá k vidění doslova na každém rohu. A tím je škodovka, pokud možno bílá.

Tři roky od brexitu: Odejít z EU byla chyba, myslí si stále více Britů

31. ledna 2023 16:21

Přesně před třemi lety – 31. ledna 2020 – skončilo členství Velké Británie v Evropské unii. Premiér Rishi Sunak při příležitosti tohoto výročí prohlásil, že Spojenému království se daří využívat příležitostí, které mu opuštění bruselského bloku nabídlo. Toto prohlášení ale nejde ruku v ruce s průzkumy veřejného mínění.

Poslední průzkumy: Pavel zvyšuje náskok. Babiše by porazil téměř o 20 procentních bodů

23. ledna 2023 11:23

Druhé kolo volby prezidenta by nyní s velkým náskokem vyhrál generál ve výslužbě Petr Pavel, uvádí průzkum agentury Ipsos. Získal by 58,8 procenta hlasů, jeho protivník – expremiér Andrej Babiš (ANO) 41,2 procenta. Poslední průzkum vydal i Median, který rovněž předpovídá vítězství Pavla. Hlasování se bude konat tento pátek a sobotu.

Exkluzivní průzkum: Prezidentské volby vyhraje Pavel. Podíl váhajících je však stále značný

22. ledna 2023 11:01

Ve druhém kole prezidentských voleb by zvítězil kandidát Petr Pavel s 57,6 procenta hlasů před Andrejem Babišem (ANO). Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti STEM pro CNN Prima NEWS. Volební model počítá s vysokou účastí 68 procent občanů. I nadále o svém hlasu váhá asi 30 procent obyvatel. Data agentury STEM a STEM/MARK správně predikovala vítězství Petra Pavla nad Andrejem Babišem ještě před sečtením všech hlasů v prvním kole voleb.

Souboj o Hrad jednoznačně ovládne Pavel, vyplývá z průzkumu. Babišovy šance klesají

21. ledna 2023 19:27

Tento týden by druhé kolo prezidentské volby vyhrál armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Určitě by ho volilo 46 procent lidí a spíše ano dalších sedm procent. Jeho soupeře a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše by zcela jistě podpořilo 29 procent občanů a spíš ano devět procent. Vyplývá to z průzkumu agentur Data Collect a Kantar CZ pro Českou televizi. Podle nich zhruba devět procent respondentů zatím neví, koho v boji o Hrad podpoří.

Exkluzivní průzkum: Vztah voličů k Babišovi se po 1. kole zhoršil. Pavel naopak bodoval

20. ledna 2023 10:58

Zatímco na začátku ledna mělo 21 procent lidí pocit, že se Andrej Babiš (ANO) v jejich očích zhoršil, o čtrnáct dní později, tedy po televizních debatách a kampani, mělo tento pocit už 32 procent lidí. U Petra Pavla se za stejné období změnil vztah k horšímu „jen“ u 21 procent občanů. Co dalšího data agentury STEM pro CNN Prima NEWS odhalila?

Jednoznačná dominance. Zvolili by Slováci za českého prezidenta Pavla, nebo Babiše?

16. ledna 2023 20:05

Tuzemské prezidentské volby rezonují i v okolních zemích, zejména na Slovensku. Naši východní sousedé, s nimiž jsme po desítky let sdíleli jeden stát, jako již tradičně upínají zrak na to, jak volební klání v Česku dopadne. Nabízí se otázka, zda by Slováci českým prezidentem zvolili Petra Pavla, či Andreje Babiše. Odpověď na ni alespoň do jisté míry ukazuje anketa, kterou na svém webu spustil deník Pravda. A výsledek je vcelku jednoznačný.

Průzkumy se fatálně mýlily. Favorizovaly Nerudovou a poškodily Fischera, kritizuje Benda

15. ledna 2023 00:13

Podle šéfa poslanců ODS Marka Bendy se po výsledku prvního kola prezidentských voleb nabízí otázka, zda by se lidé měli řídit volebními průzkumy. Podporovatel senátora Pavla Fischera je totiž přesvědčen, že se predikce agentur v případě politiky tradičně míjí s realitou. V prvním kole prezidentské volby uspěli generál Petr Pavel a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, kteří oba obdrželi kolem 35 procent hlasů. Třetí byla ekonomka Danuše Nerudové, ta získala necelých 14 procent.

Věštecká města, která prozradí vítěze voleb. Pro koho budou letos hlasovat v Chrudimi?

12. ledna 2023 17:41

Ve kterých městech a obcích výsledky voleb v minulosti nejvíce odpovídaly tomu, jak nakonec volila celá Česká republika? CNN Prima NEWS s agenturou STEM přináší jejich přehled. Patří mezi ně i Chrudim, kam zamířil redaktor CNN Prima NEWS Bohuslav Štěpánek, aby zmapoval, který kandidát se před volbami u lidí těší největším sympatiím.