reklama
CNN Prima News průzkum

průzkum

Výpis příspěvků ke štítku „průzkum“

Z Čechů se s covidem stali pesimisti, ztrácí naději. Pouhá čtvrtina věří v lepší časy

20. ledna 2022 09:17

Jen zhruba čtvrtina Čechů věří, že se situace kolem šíření nemoci COVID-19 v Česku v příštích měsících zlepší. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM) z loňského listopadu a prosince. Češi jsou výrazně pesimističtější, než byli ještě například v červnu 2021. Tehdy očekávaly zlepšení situace více než tři pětiny lidí. Nejvíce obav v důsledku pandemie mají Češi v oblasti zdravotní péče a zdraví svých blízkých.

Češi šetří, zdražování je ale nekompromisní. S ním se zvýší kriminalita, míní ekonom

15. ledna 2022 16:16

V případě ztráty hlavního zdroje příjmu by téměř polovině Čechů vystačily osobní úspory maximálně na tři měsíce. Zároveň přibližně polovina respondentů uvedla, že jim po zaplacení nezbytných výdajů každý měsíc zbývá dostatečné množství peněz. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos Mori, který si nechala zpracovat společnost Provident Financial. Průzkum se konal v září mezi 510 respondenty.

Těhotná se neočkovala, skončila na přístrojích. Hostomský apeluje na nastávající maminky

28. prosince 2021 17:47

Očkování těhotných žen proti koronaviru je bezpečné. Alespoň je o tom přesvědčen biochemik Zdeněk Hostomský. Ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že naopak průběh onemocnění může u nastávajících maminek vyvolat předčasný porod. Podělil se dokonce o příběh těhotné ženy, která po nákaze skončila na přístrojích a boj s covidem málem prohrála.

Příliš bílý, heterosexuální a mužský, vadí podle průzkumu mladým Britům na Santovi

24. prosince 2021 22:52

Santa Claus je pro mladé Brity příliš bílý, příliš heterosexuální a příliš mužský. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který provedla agentura YouGov. Část z nich by neměla problém, kdyby byl Otec Vánoc vyobrazován i s jasnějšími blízkovýchodními rysy, případně jako žena. Hlasování o tom, jak by měla vypadat tradiční vánoční postava, vzniklo v reakci na virální norskou reklamu, v níž se Santa Claus líbá s mužem.

Analýza: Auta jsou čím dál méně kvalitní. Oprav doporučených výrobci je šestkrát více

17. prosince 2021 12:15

Svolávací akce jsou běžnou součástí automobilové výroby. Automobilky s jejich pomocí dodatečně řeší nedokonalosti vzniklé při výrobě především s ohledem na možná bezpečnostní rizika pro majitele nebo životní prostředí. Během poslední dekády však jejich počet vzrostl šestinásobně. Poukazuje na to německé Centrum automobilového managementu (CAM).

Průzkum: Téměř polovina Čechů před volbami uvěřila dezinformacím, zejména o Pirátech

16. prosince 2021 17:16

Celých 46 procent českých občanů věří alespoň jednomu z vymyšlených politických útoků, které v posledních měsících před volbami nabízely takzvané konspirační servery. Nejvíce se do povědomí dostaly nepravdivé útoky proti Pirátské straně spojené s tématem migrace. Některé nepravdy jsou u veřejnosti podobně známé a důvěryhodné jako vybrané zprávy skutečného zpravodajství. Vyplývá to z průzkumu, který vypracoval STEM ve spolupráci s Prague Security Studies Institute.

reklama