CNN Prima News půjčka

půjčka

Výpis příspěvků ke štítku „půjčka“

Z 50tisícové půjčky exekuční horor za 800 tisíc. Paní Miroslava skončila s případem u soudu

7. listopadu 2022 20:56

Na začátku půjčka 54 tisíc korun, na konci exekuce na skoro 800 tisíc korun. I tak může vypadat lichva. Redakce CNN Prima NEWS vám představí příběh mladé ženy, který se dostal do soudní síně. Právě tam označila soudkyně takto drahé půjčky za společensky nebezpečné a exekuci zastavila. Podobných sporů mohou být i desítky tisíc.

Pracovní benefity čeká změna. Před krizí pomohou lidem s bydlením a energiemi

24. srpna 2022 08:21

Vysoké ceny energií a drahé náklady na bydlení nutí firmy přehodnocovat poskytování benefitů. Zatímco do nedávné doby nebyly výjimkou různé příspěvky na volný čas nebo pracovní pomůcky, nyní se objevují benefity na pomoc s běžnými životními náklady. Společnosti se tak snaží tlumit dopady vysoké inflace a nabízejí svým zaměstnancům bezúročné půjčky či příspěvky na pořízení vlastního bydlení.

Průzkum: Dovolenou Češi financují z úspor. Pokud je nemají, raději nikam nejedou

9. července 2022 06:12

Letní dovolenou české domácnosti v drtivé většině financují ze svých úspor. Pokud je nemají, kvůli dovolené se nezadlužují a raději nikam nejedou. Na dovolenou si někdy půjčilo pět procent domácností a polovina těchto půjček jsou menší částky do 10 000 korun. Vyplývá to z průzkumu pro společnost KRUK, která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Závěry průzkumu, který probíhal mezi tisícovkou respondentů, byly velmi podobné jako v předchozím roce.

Stát půjčí společnosti ČEZ 74 miliard na záruky na burze. Důvodem jsou ceny elektřiny

8. července 2022 17:13

Stát půjčí energetické společnosti ČEZ prostřednictvím ministerstva financí až tři miliardy eur (více než 74 miliard korun) ke zvýšení likvidity. Peníze budou určené pro ručení na energetické burze, když skládané zálohy dosahují rekordních výší kvůli vysokým cenám energií, uvedl v pátek mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Skládání záloh požaduje burza jako ochranu pro obchodníky s elektřinou.

Schillerová radí, jak pomoci lidem v boji s inflací. Zase nás to doběhne, oponuje ekonom

13. června 2022 21:27

Vláda nechala utrhnout inflaci ze řetězu a lidé jsou na prahu chudoby. V Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS to řekla šéfka poslanců hnutí ANO a exministryně financí Alena Schillerová. Občanům by prý v době zdražování pomohlo například zastropování cen základních potravin. Ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček ale upozornil, že podobná opatření se státu výrazně prodraží.

Vlastní bydlení jen pro horních deset tisíc? Hypoteční sazby jsou na rekordu a bude hůř

8. června 2022 05:43

Průměrná nabídková úroková sazba u hypotečních úvěrů je nejvýše od roku 2008, kdy se úroky pohybovaly kolem 5,5 procenta. U některých typů půjček na bydlení už sazby dokonce převýšily šestiprocentní hranici. Vyplývá to z aktuálních údajů Fincentra Hypoindexu. To nejhorší ale Čechy, kteří plánují pořídit vlastní bydlení na hypotéku nebo jim končí fixace úrokové sazby, teprve čeká.

Nájem, energie i půjčky. Prudce roste počet lidí, kteří nezvládají pokrýt běžné výdaje

24. května 2022 19:44

Počet lidí, kteří nezvládají platit své běžné výdaje, od loňského podzimu prudce roste. Podíl problémových domácností se zvedl o dvaačtyřicet procent. Potíže mají lidé se splácením nájmů, účtů za energie, hypoték a půjček. Ukazují to nejnovější data společnosti PAKRY-SRČ a Českého rozhlasu. Pokud by takové tempo růstu domácností v problémech pokračovalo, může znamenat předlužení či ztráty bydlení u vysokých desítek tisíc lidí, tvrdí autoři studie.

Hypoteční sazby se přehouply přes 5 procent. Kdo refinancuje, ať si pospíší, radí expert

5. května 2022 06:45

Průměrná nabídková sazba u hypotečních úvěrů se na začátku května přehoupla přes pětiprocentní hranici. Hypotéky už jsou více než dvakrát dražší než před rokem. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Půjčky na bydlení ale ještě nejspíše zdraží, ve čtvrtek totiž Česká národní banka pravděpodobně zvýší svou základní úrokovou sazbu.

Abramovič má kvůli sankcím hluboko do kapsy. V Holywoodu prosí o miliony, píší v USA

6. dubna 2022 09:42

V souvislosti s uvalením sankcí na ruské oligarchy po zahájení krvavé invaze na Ukrajinu se nejčastěji mluví o Romanu Abramovičovi. Muž známý zejména pro vlastnictví slavného anglického fotbalového klubu Chelsea má podle webu Page Six prosit své kamarády o to, aby mu půjčili peníze a on měl na výplaty. Sankce se ho týkají i přesto, že se snaží Ukrajinu s Ruskem usmířit. Působí totiž jako spojka mezi prezidenty Zelenským a Putinem.

Pravidla pro hypotéky se zpřísní, dotknou se i refinancování. Jak si s tím poradit?

28. března 2022 06:27

Pandemie koronaviru je u konce. Alespoň podle centrálních bankéřů. Česká národní banka totiž od dubna zpřísní pravidla pro poskytování hypoték, která po propuknutí epidemie rychle uvolnila. Cílem bylo podpořit hypoteční trh, kterému tváří v tvář obrovské nejistotě hrozilo zaseknutí. Po necelých dvou letech se situace vrací do normálu, kterému jsme však prakticky odvykli. Jak návrat přísnějších pravidel ovlivní dostupnost úvěrů na bydlení?

Válka na Ukrajině prodlouží zdražování. Inflaci letos nezkrotíme, varuje Rusnok

23. února 2022 21:56

Kvůli ruské invazi na Ukrajinu se v České republice letos pravděpodobně nepodaří zkrotit inflaci. Prohlásil to guvernér České národní banky Jiří Rusnok. V lednu Česko přitom ve zdražování v rámci Evropské unie kvůli téměř desetiprocentní inflaci patřilo k rekordmanům. Podle ekonomů teď centrální banka musí šlápnout na brzdu ještě ostřeji.