reklama
CNN Prima News půjčka

půjčka

Výpis příspěvků ke štítku „půjčka“

Lidé váhají, zda si půjčit na vánoční dárky. Odborníci varují před vysokými úroky

26. listopadu 2021 23:21

Vánoce se blíží a lidé řeší, jestli si na ně půjčit, nebo ne. Téměř šest procent lidí uvažuje, že si na vánoční dárky půjčí. Vyplývá to z posledního průzkumu agentury IPSOS. Odborníci jednoznačně varují před tím, aby se lidé kvůli svátkům zadlužili. I když se mohou zdát některé půjčky na první pohled výhodné, pokud nejsou splacené včas, úroky se pořádně nasčítají.

Pozor na prašivé dluhopisy, varuje policie. Lidé půjčují peníze, které pak už nikdy neuvidí

12. října 2021 19:10

V Česku roste počet případů, kdy podvodníci okrádají drobné investory o veškeré úspory. Na počátku vždy stojí slib nějaké společnosti, že zhodnotí vaše peníze v řádu desítek procent ročně. Policie spolu s Českou národní bankou (ČNB) však před takovými podvodníky s takzvanými prašivými dluhopisy varuje a investorům doporučuje, aby pečlivě zvažovali, komu své peníze svěří.

Jak uspořit finanční základ pro získání hypotéky? Prvním krokem je stavební spoření

11. října 2021 09:47

Hlad po bydlení ve vlastním v Česku ani při rostoucích cenách neopadá. Pro Čechy je totiž mimořádně důležité, a jak ukazují i nedávné průzkumy, Češi jsou ve vlastním bydlení spokojenější. Právě rostoucí ceny nemovitostí ale mohou rodinám cestu do vysněného domku se zahradou zkomplikovat. Pro získání hypotéky totiž potřebují vyšší finanční základ. Myslet by tak ještě před žádostí o hypotéku měli hlavně na své úspory, radí v rozhovoru Jiří Feix, předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny a Hypoteční banky.

Konec hypoteční pohádky: Úvěry na bydlení prudce zdražily a zájem o ně rapidně klesá

18. srpna 2021 06:36

Červencový objem sjednaných hypoték přesáhl 35 miliard korun, což je o pětinu méně než v červnu. Za rychlým ochladnutím hypotečního trhu stojí prudký nárůst úrokových sazeb i fakt, že předchozí měsíce byly co do množství půjčených peněz rekordní. Úvěry na bydlení budou zdražovat i nadále a průměrná úroková sazba do konce roku přesáhne tři procenta.

Chováte se jako hovado a prase. U soudu s Paroubkovými to vřelo

30. června 2021 12:44

Začal soud ohledně žaloby podnikatele Petra Michka na manžele Paroubkovy. Michek tvrdí, že v létě 2016 půjčil Jiřímu Paroubkovi 3,5 milionu korun. Peníze měl Paroubek uložit do bankovního sejfu, kam měl přístup jen on a jeho tehdejší žena Petra. Podle Paroubka peníze vzala po jejich rozchodu, Paroubková to ovšem popírá s tím, že půjčka byla fiktivní. Webu iDnes.cz potvrdila, že v sejfu byla, nenašla v něm však peníze, ale „velmi osobní“ a „dost závažné věci“, o kterých by její muž asi nechtěl, aby se mluvilo.

Klaus: O půjčce Sovětům nic nevím, za nitky tahá BIS, která má problém s Vrběticemi

25. května 2021 13:38

Václav Klaus vyvrací, že by ministerstvo financí pod jeho vedením tajně odeslalo na přelomu 80. a 90. let do Sovětského svazu půjčku přibližně 1,3 miliardy amerických dolarů. Ve vysílání Rádia Z uvedl, že si na žádnou takovou půjčku nevzpomíná on ani jeho kolegové. Dodal, že do této kauzy sahají nitky BIS (Bezpečnostní informační služby).

Klaus měl jako ministr financí půjčit Sovětům přes miliardu dolarů. Vrátila se jen část

25. května 2021 09:21
Aktualizováno

Ministerstvo financí vedené Václavem Klausem tajně odeslalo na přelomu 80. a 90. let do Sovětského svazu půjčku přibližně 1,3 miliardy amerických dolarů, píší úterní Hospodářské noviny (HN). Deník se odkazuje na dokumenty z Národního archivu, které vypátral ve spolupráci se serverem Aktuálně.cz, týdeníkem Respekt a protikorupční organizací Observation post (dříve Růžový panter). Peníze půjčené na základě dohody uzavřené komunistickou vládou Ladislava Adamce se staly součástí mnohamiliardového dluhu, ze kterého Rusko vrátilo Česku pouze část. Klaus HN a Aktuálně.cz sdělil, že o žádné takové půjčce nic neví. Nevědí o ní podle Klause ani další lidé, kterých se mohl v současnosti zeptat.

Influencerka podvodem získala peníze pro postižené covidem. Pak si platila první třídu

23. května 2021 05:31

Jednatřicetiletá Danielle Millerová údajně získala za pomoci využití údajů jiných osob tzv. pandemickou půjčku, a získala tak více než 100 tisíc dolarů (necelých 2,1 milionu korun). Influencerka známá tím, že se na sociálních sítích chlubí svým luxusním životním stylem, pak byla obviněna z toho, že peníze použila na financování svých letů první třídou.

reklama