CNN Prima News půjčka

půjčka

Výpis příspěvků ke štítku „půjčka“

Přes půl milionu Čechů je v exekuci. Víme, jak získat úroky a poplatky z nebankovních půjček zpět!

V Česku je v roce 2023 evidováno přes čtyři miliony exekučních řízení. V exekuci se nachází přes 670 tisíc lidí a na každého dlužníka tak v průměru připadá více než šest exekucí. Tato alarmující čísla přivedla právníky z renomované brněnské advokátní kanceláře Krejčí, Rajf & Partneři k založení projektu Neplať úroky. Jeho prostřednictvím je možné získat zpět úroky, poplatky i penále z nezákonně poskytnutých spotřebitelských úvěrů od nebankovních společností.

Zatáhl mě za plentu a přemlouval k půjčce. Seniorka popsala šmejdské praktiky obchodníka

Hrnce, deky, polštáře, různá léčivá světýlka nebo poukazy do lázní. Taková jsou lákadla takzvaných předváděcích akcí. Čím více se lidé pro nákup nadchnou, tím horší pak může být střet s realitou, když zjistí, že si z takové akce odnesli úvěr na tisíce korun, o který ani nestáli. Podobnou zkušenost má i seniorka z Českých Budějovic, která pro CNN Prima NEWS popsala průběh předváděcí akce.

Podvodnice vylákala z dívek přes 260 tisíc korun. Důvěru si získávala pomocí nahraného slibu

Půjčte mi peníze, potřebuji se dostat s dětmi na Slovensko. Na tuhle smyšlenou historku lstivé šestadvacetileté podvodnice naletělo nejméně 15 mladých žen. Od nich se jí povedlo nenávratně vylákat přes 260 tisíc korun. Oběti si vybírala na hlavním nádraží v Praze a Olomouci. Je ale možné, že napálila daleko více lidí, a právě s nimi teď potřebují mluvit detektivové. „Finanční hotovost si v některých případech nechávala posílat i na účet,“ uvedli pro CNN Prima NEWS policisté.

Ředitel IKEM Stiborek končí. Válek přijal jeho rezignaci kvůli údajnému byznysu s úvěry

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) přijal v pátek ráno rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Michala Stiborka. Ten měl podle webu Seznam Zprávy vydělat desítky milionů korun půjčkami s velmi vysokým úrokem. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) je rezignace ředitele správným řešením. Naproti tomu šéfku poslanců ANO Alenu Schillerovou podle jejích slov překvapilo, že ministr Válek nereagoval dříve. Sám Stiborek uvedl, že za jeho odchodem jsou osobní útoky novinářů a chce se soudně bránit.

K lékaři i na pohovor. Iniciativa Ženy auta půjčují pomáhá samoživitelům stát se mobilními

Mít auto, díky němuž se můžete kamkoliv dopravit, je pro řadu samoživitelek a samoživitelů nedosažitelným cílem. Pokud má dotyčný dítě, které je nemocné či handicapované, je potřeba pojízdného vozu o to důležitější. Právě na pomoc těmto lidem vznikla ve spolupráci HoppyGo a platformy Znesnáze21 iniciativa Ženy auta půjčují. Princip je jednoduchý: Ženy, které nabídnou svůj nevyužitý vůz k pronájmu, udělají dobrou věc, a navíc si mohou přivydělat. Rodič si na druhé straně může díky ochotě druhých vyřídit vše potřebné – od návštěvy lékaře přes stěhování po pracovní pohovor. Nabídnout pomocnou ruku můžete i vy.

Rozplynou se mračna nad Credit Suisse? Banka si půjčila přes 1,1 bilionu korun

Aktualizováno

Švýcarská banka Credit Suisse, která se dostala do potíží, posílí svou likviditu tím, že využije možnost půjčit si od švýcarské centrální banky až 50 miliard švýcarských franků (1,2 bilionu korun). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení druhé největší švýcarské banky. Akcie Credit Suisse poté zahájily čtvrteční obchodování růstem o více než 30 procent.

Češi ignorují podmínky vánočních půjček. Nákupy nechávají na poslední chvíli, tvrdí expert

Češi jsou ve svém spotřebitelském chování opatrní a rozhodování nechávají na poslední chvíli. Vánoce si však chtějí užít, vysvětluje vedoucí komunikace České bankovní asociace Radek Šalša. Na dárky letos lidé navzdory ekonomické situaci průměrně utratí zhruba třináct a půl tisíc korun. Se zadlužováním kvůli svátkům jsou prý zodpovědnější než loni. Nicméně většina z těch, kteří si berou půjčky, nevěnuje dostatečnou pozornost jejich podmínkám.

Pracovní benefity čeká změna. Před krizí pomohou lidem s bydlením a energiemi

Vysoké ceny energií a drahé náklady na bydlení nutí firmy přehodnocovat poskytování benefitů. Zatímco do nedávné doby nebyly výjimkou různé příspěvky na volný čas nebo pracovní pomůcky, nyní se objevují benefity na pomoc s běžnými životními náklady. Společnosti se tak snaží tlumit dopady vysoké inflace a nabízejí svým zaměstnancům bezúročné půjčky či příspěvky na pořízení vlastního bydlení.