reklama
CNN Prima News půjčka

půjčka

Výpis příspěvků ke štítku „půjčka“

Chováte se jako hovado a prase. U soudu s Paroubkovými to vřelo

Začal soud ohledně žaloby podnikatele Petra Michka na manžele Paroubkovy. Michek tvrdí, že v létě 2016 půjčil Jiřímu Paroubkovi 3,5 milionu korun. Peníze měl Paroubek uložit do bankovního sejfu, kam měl přístup jen on a jeho tehdejší žena Petra. Podle Paroubka peníze vzala po jejich rozchodu, Paroubková to ovšem popírá s tím, že půjčka byla fiktivní. Webu iDnes.cz potvrdila, že v sejfu byla, nenašla v něm však peníze, ale „velmi osobní“ a „dost závažné věci“, o kterých by její muž asi nechtěl, aby se mluvilo.

Klaus měl jako ministr financí půjčit Sovětům přes miliardu dolarů. Vrátila se jen část

Aktualizováno

Ministerstvo financí vedené Václavem Klausem tajně odeslalo na přelomu 80. a 90. let do Sovětského svazu půjčku přibližně 1,3 miliardy amerických dolarů, píší úterní Hospodářské noviny (HN). Deník se odkazuje na dokumenty z Národního archivu, které vypátral ve spolupráci se serverem Aktuálně.cz, týdeníkem Respekt a protikorupční organizací Observation post (dříve Růžový panter). Peníze půjčené na základě dohody uzavřené komunistickou vládou Ladislava Adamce se staly součástí mnohamiliardového dluhu, ze kterého Rusko vrátilo Česku pouze část. Klaus HN a Aktuálně.cz sdělil, že o žádné takové půjčce nic neví. Nevědí o ní podle Klause ani další lidé, kterých se mohl v současnosti zeptat.

Influencerka podvodem získala peníze pro postižené covidem. Pak si platila první třídu

Jednatřicetiletá Danielle Millerová údajně získala za pomoci využití údajů jiných osob tzv. pandemickou půjčku, a získala tak více než 100 tisíc dolarů (necelých 2,1 milionu korun). Influencerka známá tím, že se na sociálních sítích chlubí svým luxusním životním stylem, pak byla obviněna z toho, že peníze použila na financování svých letů první třídou.

reklama