CNN Prima News Radovan Krejčíř

Radovan Krejčíř

Výpis příspěvků ke štítku „Radovan Krejčíř“

KOMENTÁŘ: Polčákův návrat do STAN? Nulová sebereflexe a nepřímá snaha o popravu hnutí

22. března 2023 06:05

Europoslanec Stanislav Polčák obnovil po osmi měsících své členství v hnutí STAN. To pozastavil loni v červnu kvůli známosti s Michalem Redlem – kontroverzním podnikatelem obviněným v kauze Dozimetr. I když Polčák (alespoň podle svého vyjádření) doložil, že s korupcí na pražském magistrátu nemá nic společného, pachuť v ústech ohledně jeho minulosti zůstává. Polčákův návrat hodně vypovídá o jeho sebereflexi, Starostům může jenom uškodit.

Chladnokrevná vražda Krejčířova likvidátora. Auto rozstříleli, při akci zemřel i jeho syn

21. března 2023 00:35

V padesáti letech zemřel Cloete Murray – jihoafrický likvidátor firem v úpadku. Dosud neznámí útočníci v sobotu rozstříleli jeho vůz, když se s 28letým synem Thomasem vracel domů. Během své profesní kariéry se osobně setkal s českým podnikatelem a mafiánem Radovanem Krejčířem, jehož firmy v zemi likvidoval. Na setkání s Čechem vzpomínal před takřka dvěma lety.

Redl z kauzy Dozimetr byl svéprávný už koncem dubna. Soud chyboval

3. října 2022 18:03

Podnikatel a lobbista Michal Redl byl svéprávný již na konci dubna, tedy ještě před tím, než se stal obviněným v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP). Okresní soud v Plzni, který mu v květnu nesvéprávnost prodloužil, totiž promeškal lhůtu. Vyplývá to z rozhodnutí krajského soudu, jenž v září Redlovo omezení svéprávnosti zrušil. Informovala o tom Česká televize

Mlejnek nemá v čele rozvědky co dělat. Je to bezpečnostní riziko, míní Svoboda i Šedivý

11. srpna 2022 09:00

Petr Mlejnek nemá na postu ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) co dělat. I přes bezpečnostní prověrku může představovat bezpečnostní riziko. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekli exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Kritický byl také investigativní novinář Janek Kroupa.

Sonda do Zlínského kraje: Gazdík, Polčák a Redl? Jejich spolupráce byla veřejná šuškanda

25. června 2022 05:11

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) moc dobře věděl, kdo obviněný podnikatel a lobbista v kauze Dozimetr Michal Redl je, přesto s ním udržoval kontakt. Právě tak zní slova některých politiků ze Zlínského kraje. O jejich spolupráci se podle nich vědělo a byla to „veřejná šuškanda“. Podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) se ale vazby neprojevily negativně na kraji. Několik politiků z regionu CNN Prima NEWS popsalo, jak se o tolik diskutovaných vazbách mluvilo.

„Nesvéprávný podnikatel“ a známý Gazdíka, Polčáka i gangstera Krejčíře. Kdo je Redl?

23. června 2022 18:26

Společně s bývalým pražským radním a členem hnutí STAN Petrem Hlubučkem měl být hlavou organizované zločinecké skupiny, kterou v souvislosti s kauzou Dozimetr obvinila policie. Kontroverzní zlínský podnikatel Michal Redl se díky posudku o duševní chorobě již jednou trestu vyhnul. Podaří se to někdejšímu spolupracovníkovi nechvalně známého Radovana Krejčíře i tentokrát? U Redla je často zmiňován i fakt, že se kromě Hlubučka vídal i s dalšími politiky z hnutí STAN – Petrem Gazdíkem či Stanislavem Polčákem.

Redl si „koupil nesvéprávnost“. Kdo s ním komunikoval, nemá sebereflexi, říká exdetektiv

21. června 2022 17:31

Díky posudku o duševní chorobě se již jednou trestu vyhnul. V květnu soud obviněnému Michalu Redlovi znovu omezil svéprávnost, a to na pět let. Jak je možné, že člověk, který podle policie a svědků žije život jako svéprávná osoba, může něčeho takového dosáhnout? Bývalý elitní detektiv Karel Tichý ve vysílání CNN Prima NEWS na základě vlastních profesních zkušeností popsal, jak může obviněná osoba s dobrými právníky a dostatkem peněz od lékařů získat účelový posudek, ve kterém ze zdravého člověka udělají vědomě blázna.

Gazdíka jsem na Redla upozorňoval už před lety. Vymluvil se na Polčáka, říká exdetektiv

21. června 2022 06:54

Petr Gazdík (STAN) i Stanislav Polčák museli vědět už před lety, co je obviněný podnikatel Michal Redl zač. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl bývalý elitní policejní detektiv Karel Tichý. Ten prý Gazdíka před Redlovými vazbami na gangstera Radovana Krejčíře varoval již v roce 2017. Dosluhující ministr školství měl Tichému tehdy odpovědět, že se s Redlem na rozdíl od Polčáka nestýká a hnutí STAN provede opatření, aby se podobným schůzkám v budoucnu vyhnulo.