CNN Prima News Radovan Krejčíř

Radovan Krejčíř

Výpis příspěvků ke štítku „Radovan Krejčíř“

Český gangster, který se stal globálním postrachem. Co stálo za jeho útěkem z vily?

Dodnes můžeme jen spekulovat, jak přesně utekl ze své vily Radovan Krejčíř, jestli mu „někdo“ pomohl, nebo zda jen využil hlouposti a naivity dozorujících policistů. Jeho útěk je jeden z největších průšvihů české kriminalistiky. Díky němu mohl nastoupit cestu světově proslulého gangstera. Příběh Radovana Krejčíře řeší další díl videopodcastu HLASY ZLOČINU.

Radovan Krejčíř žádal zrušení verdiktu a nové hlavní líčení v Česku. Ústavní soud to zamítl

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost podnikatele Radovana Krejčíře. Domáhal se zrušení verdiktu, podle kterého si má v Česku odpykat 15 let ve vězení, a nového hlavního líčení. Byl souzen v nepřítomnosti, sám se už ale nepovažuje za uprchlého, protože česká justice ví, kde se nachází, a to ve věznici v Jihoafrické republice. Odpykává si tam dlouholetý trest za obchodování s drogami a pokus o vraždu. Aktuální usnesení je dostupné v databázi ÚS.

Babiš se obul do Rakušana: Jste organizovaný zločin. Ministr mu to vrátil srovnáním s mafií

Jste „součást organizovaného zločinu“ prohlásil šéf hnutí ANO Andrej Babiš během úterního jednání Sněmovny na adresu ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Narážel na jeho kauzu využívání zašifrovaného telefonu. Ministr si nenechal nic líbit a v rozhovoru pro web iDnes o šéfovi hnutí ANO řekl, že „chtěl s Krejčířem ovládnout ČEPRO“, a zmínil Babišovy kontakty se slovenským podnikatelem Marianem Kočnerem.

Soud zamítl Krejčířovu žádost o nový proces v Česku. Zůstává za mřížemi v JAR

Pražský městský soud zamítl žádost odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře, který usiloval o nové soudní řízení provedené v jeho přítomnosti. Informovala o tom Česká televize (ČT). Krejčíř je za mřížemi v Jihoafrické republice, kde si odpykává dlouholetý trest za obchodování s drogami a pokus o vraždu. V Česku dostal v roce 2018 souhrnný trest 15 let vězení, mimo jiné za pokus o vytunelování státního podniku Čepro.

Posun v kauze Dozimetr: Policie může stíhat Redla. Nejvyšší soud rozhodl o jeho svéprávnosti

Zlínský podnikatel Michal Redl, kterého policie označila za hlavu zločinecké skupiny v kauze přezdívané Dozimetr, je svéprávný. Rozhodl o tom Nejvyšší soud a potvrdil tak dřívější rozsudek plzeňského krajského soudu. České televizi (ČT) to sdělil místopředseda Okresního soudu Plzeň-město Jan Špalek. O omezení Redlovy svéprávnosti rozhodoval opakovaně právě plzeňský okresní soud od roku 2008. Důvodem bylo údajné duševní onemocnění.

Bojovník Cverna o devadesátkách mezi gangstery: Měl jsem několikrát zbraň u hlavy

Je mu čtyřicet osm let a pořád úspěšně zápasí. Naposledy si připsal vítězství na turnaji IAF 8 v Sokolově. Alexander Cverna má za sebou desítky duelů v ringu i kleci, nejvíc střetů ale prý zažil mimo oficiální kolbiště. „Na ulici mám možná přes milion zápasů,“ řekl s klidem v pořadu Fight Cast One. „Ne, to se nedá ani počítat. Protože když jsem někde byl, tak se zmlátilo třeba pět nebo šest lidí najednou,“ zavzpomínal na zážitky z devadesátých let.

KOMENTÁŘ: Polčákův návrat do STAN? Nulová sebereflexe a nepřímá snaha o popravu hnutí

Europoslanec Stanislav Polčák obnovil po osmi měsících své členství v hnutí STAN. To pozastavil loni v červnu kvůli známosti s Michalem Redlem – kontroverzním podnikatelem obviněným v kauze Dozimetr. I když Polčák (alespoň podle svého vyjádření) doložil, že s korupcí na pražském magistrátu nemá nic společného, pachuť v ústech ohledně jeho minulosti zůstává. Polčákův návrat hodně vypovídá o jeho sebereflexi, Starostům může jenom uškodit.

Chladnokrevná vražda Krejčířova likvidátora. Auto rozstříleli, při akci zemřel i jeho syn

V padesáti letech zemřel Cloete Murray – jihoafrický likvidátor firem v úpadku. Dosud neznámí útočníci v sobotu rozstříleli jeho vůz, když se s 28letým synem Thomasem vracel domů. Během své profesní kariéry se osobně setkal s českým podnikatelem a mafiánem Radovanem Krejčířem, jehož firmy v zemi likvidoval. Na setkání s Čechem vzpomínal před takřka dvěma lety.

Průlom v neobjasněné smrti kmotra Mrázka: Zastřelit ho měl elitní nájemný vrah ze Slovenska

Františka Mrázka zastřelil bývalý elitní policista ze Slovenska, uvádí zdroje MF DNES. Vyšetřovatelé vraždy jedné z nejznámějších postav českého podsvětí jsou o tomto podezření prý přesvědčeni. Nyní se mají snažit o shromáždění dostatku důkazů k potvrzení identity nájemného vraha a jeho napojení na kmotrovy spolupracovníky Radovana Krejčíře a Tomáše Pitra, promlčecí lhůta pro uzavření případu se totiž blíží.