Karlovarský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Na mezinárodním letišti v Karlových Varech hořelo. Vzplála budova hlavní odletové haly
Požáry

Na mezinárodním letišti v Karlových Varech hořelo. Vzplála budova hlavní odletové haly

V Karlových Varech v noci na neděli hořela budova hlavní odletové haly mezinárodního letiště. Požár izolace se šířil v plášti budovy. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. V noci ani v neděli nebyl na letišti v plánu žádný přílet ani odlet. V objektu tak v době požáru nebyli žádní cestující, informoval mluvčí karlovarských krajských hasičů Martin Kasal. Pravděpodobnou příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Rozsah škody, kterou požár způsobil, zjišťují vyšetřovatelé.

Policisté pátrali po čtrnáctileté dívce z Ostrova na Karlovarsku. Našli ji na severu Čech

12. ledna 2023 10:57
Aktualizováno

Policisté na Karlovarsku pátrali ve čtvrtek po čtrnáctileté dívce z Ostrova. Pohřešovala ji matka, která ji naposledy viděla ve středu, kdy odešla z místa bydliště v Ostrově. Matce poté sdělila, že je v pořádku, ale vrátit domů se nehodlá, popsal krajský policejní mluvčí Jan Bílek. Po poledni policisté oznámili, že dívku v pořádku vypátrali na severu Čech.

Karlovarská nemocnice omezila kvůli havárii provoz. Jděte jinam, vyzývala pacienty

6. ledna 2023 15:05
Aktualizováno

Nemocnice Karlovy Vary v pátek kvůli havárii na elektrozařízení, které smluvně provozuje ČEZ Distribuce, na několik hodin omezila provoz. Nemocnice fungovala na záložní generátory a nabádala pacienty, aby odložili její návštěvu. Na opravě elektrozařízení se hned po vzniku poruchy začalo pracovat a kolem 18:00 byla nemocnice opět připojená na běžnou dodávku elektřiny, řekla mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Část obchodního domu v plamenech. Oheň poničil sklad se zbožím, škoda jde do milionů

26. prosince 2022 10:12

Hasiči v noci na pondělí likvidovali v Mariánských Lázních na Chebsku požár obchodního domu. Plameny zasáhly menší část pláště budovy, rozšířily se i dál do skladu. Požár se hasičům podařilo kolem 5:00 dostat pod kontrolu. Při události se nikdo nezranil. Příčinu požáru hasiči vyšetřují, uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Vzniklou škodu zjišťují, bude podle nich dosahovat několika milionů korun. Oheň zasáhl několik obchodů.

Chebsko a okolí zasáhlo zemětřesení. Experti nevyloučili začátek roje

8. prosince 2022 18:50

Chebsko a okolí ve čtvrtek odpoledne zasáhlo mírné zemětřesení. „Podle automatických seismografů mělo magnitudu 3,3 stupně, po upřesnění seismologové stanovili jeho sílu na 3,1 stupně,“ řekla Jana Doubravová z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR. Dozvuky otřesů byly cítit i na Sokolovsku. Podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala nejsou hlášeny žádné škody.

Karlovarský kraj leží v severní části západních Čech. Je to nejmenší kraj Česka, žije zde přibližně 295 tisíc obyvatel. Mezi města kraje se řadí Karlovy Vary, Aš, Cheb, Mariánské Lázně, Sokolov, Ostrov a Kraslice. Kromě proslulých lázeňských měst je nejznámějším cílem turistů hrad Loket. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.