Karlovarský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Karlovarský kraj

Děti předávkované bonbóny s HHC skončily v karlovarské nemocnici. Lékaři apelují na rodiče

Policie prověřuje případ otravy několika žáků základní školy v Karlových Varech. Policisté zjistili, že žáci se předávkovali želé bonbony s obsahem látky HHC, což je kanabinoid vyskytující se v konopí. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Zuzana Churaňová. Intoxikované děti skončily v nemocnici. Látka HHC není v Česku zakázaná a dá se koupit například v pouličních prodejních automatech, například ve formě bonbonů. Karlovarská nemocnice se s případy předávkování touto látkou setkává stále častěji, uvedla na svém Facebookovém účtu.

Karlovarský kraj

Vědecká senzace na Karlovarsku: Experti nalezli čelist neznámé šelmy, jde o unikátní objev

Paleontologové v okolí Valče na Karlovarsku objevili levou spodní čelist neznámého zvířete z období raných třetihor. Unikátní nález, který je nejstarším dokladem kočkotvárných šelem v Evropě, objevil při geologickém průzkumu paleontolog Národního muzea Boris Ekrt s kolegyní Lucií Kunstmülerovou z Univerzity Karlovy. Při pozdějším rozsáhlém zkoumání se ukázalo, že jde o dosud nepopsaný druh šelmy. Od června se s nálezem budou moci seznámit návštěvníci v přírodovědné expozici Národního muzea nazvané Okna do pravěku, informovala mluvčí instituce Kristina Kvapilová.

Pokus o záchranu muže v dole Jeroným skončil tragicky. Po odčerpání vody ho našli mrtvého

Záchranáři v noci na sobotu nalezli mrtvého muže, kterého v pátek odpoledne v historickém dole Jeroným na Sokolovsku strhla při průzkumu voda. Už mu nemohli pomoci. Ráno o tom informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Do pátrání se kromě několika jednotek hasičů zapojili potápěči i specialisté na záchranu lidí z USAR týmu, další složky záchranného systému včetně Báňské záchranné služby, která v pátek před 21:00 stabilizovala místo, kde hrozilo poškození části dolu. Neštěstí se stalo v neveřejné části dolu, kudy nevedou prohlídkové trasy.

Drama v dole Jeroným na Sokolovsku. Muže při průzkumu strhla voda, je nezvěstný

Aktualizováno

Záchranáři pátrají v historickém dole Jeroným na Sokolovsku po pohřešovaném muži. Podle policie ho strhla voda při průzkumu, jeho spolupracovník stihl utéct. Na místo dorazili potápěči i specialisté na záchranu lidí z USAR týmu. Podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala je u případu deset jednotek hasičů a vyhlášen je třetí stupeň požárního poplachu. Jsou tam i další složky záchranného systému včetně Báňské záchranné služby, která před 21:00 stabilizovala místo, kde hrozí poškození části dolu. Začalo odčerpávání vody z dolu, za hodinu čerpání klesla hladina vody o jeden metr, uvedl Kasal po 22:00. Místo události je podle něj ve štole zhruba 400 metrů od vstupu.

Tři mrtví po nárazu auta do stromu na Chebsku. Policie o nehodě nemá jasno, hledá svědky

Aktualizováno

Na silnici I/64 mezi Hazlovem a Aší narazilo v pátek odpoledne osobní auto do stromu. Řidič na místě zemřel, zraněním podlehl i jeho spolucestující a po několika hodinách policie uvedla, že zemřel i druhý pasažér. Doprava byla omezená do jednoho pruhu a před 19:00 byla obnovena. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Hrozba povodní: Nejhorší situace je na Karlovarsku. Utržený svah zastavil vlak, popsal svědek

Aktualizováno

Déšť v noci zvedl hladiny mnoha toků v Česku. Dosažení některého ze tří povodňových stupňů hlásilo v neděli ráno přibližně 60 míst, zejména v Čechách. Odpoledne se číslo zvýšilo na 88 lokalit. Nejvyšší, třetí stupeň platil ve 14:00 na šesti místech, například na Ohři v Karlových Varech. Padající svah dokonce na Karlovarsku zastavil vlak. Hasiči museli také evakuovat několik lidí. Meteorologové očekávají v následujících hodinách tání sněhu kvůli oteplení. Vlivem toho by nadále měly stoupat toky v povodí horní Berounky, horní Vltavy, Ohře a nově i Labe, Sázavy a toky odvodňující Českomoravskou vrchovinu.

Na sociální síť dal fotku zbraně a napsal, že je na řadě. Policie ho začala ihned vyšetřovat

Vše začalo sdílením fotografie dlouhé zbraně na sociálních sítích s nápisem v angličtině „jsem na řadě“. Přestože se uživatel následně omlouval, že šlo o „blbou srandu“ a zbraň ani nebyla opravdová, policie takový humor netolerovala. Muži sdělila podezření ze spáchání přečinu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Nejde navíc o jediný případ.

Karlovarský kraj leží v severní části západních Čech. Je to nejmenší kraj Česka, žije zde přibližně 295 tisíc obyvatel. Mezi města kraje se řadí Karlovy Vary, Aš, Cheb, Mariánské Lázně, Sokolov, Ostrov a Kraslice. Kromě proslulých lázeňských měst je nejznámějším cílem turistů hrad Loket. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.