Real Madrid

Výpis příspěvků ke štítku „Real Madrid“

Hvězdný Mbappé trénuje i se zlomeným nosem. Ukázal se v kontroverzní masce, rozhodne UEFA

Ofenzivní tahoun francouzské reprezentace Kylian Mbappé se na fotbalovém Euru nevzdává ani s nepříjemnou zlomeninou nosu. Na čtvrtečním veřejném tréninku na stadionu v Lipsku se ukázal v unikátní ochranné masce v barvách francouzské trikolóry. Barevná maska ovšem může narazit u evropské fotbalové asociace UEFA, informoval deník L'Equipe. Reprezentanti země galského kohouta vyzvou v pátek večer Nizozemsko.

O finalistech Ligy mistrů je jasno. Real zachránil dvěma góly hrdina z lavičky Joselu

Fotbalisté Realu Madrid v domácí odvetě semifinále Ligy mistrů porazili 2:1 Bayern Mnichov a v součtu s úvodní remízou 2:2 postoupili do finále. Skóre otevřel v 68. minutě Alphonso Davies, dvěma góly v 88. minutě a na začátku nastavení ale zařídil obrat jiný střídající hráč Joselu. Čerství španělští šampioni se v souboji o „ušatý“ pohár utkají 1. června v londýnském Wembley s Dortmundem, který v úterý vyřadil Paris St. Germain.

Euforie v ulicích Madridu. Real v předstihu slaví španělský titul, pomohla mu Barcelona

Fotbalisté Realu Madrid si čtyři kola před koncem sezony španělské ligy zajistili 36. mistrovský titul. Rekordmanům soutěže po odpolední domácí výhře 3:0 nad Cádizem pomohla večerní porážka Barcelony 2:4 na hřišti Girony, která se posunula před svého soupeře na druhé místo a poprvé si zahraje Ligu mistrů. Na čelo tabulky má ale nedostižnou ztrátu 13 bodů.

Drama v Lize mistrů: Real na penalty vyřadil obhájce titulu, do semifinále míří i Bayern

Obhájce titulu Manchester City podlehl v domácí odvetě čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů 3:4 po penaltách Realu Madrid a v soutěži končí. Po výsledku 3:3 v prvním duelu skončil zápas po prodloužení 1:1, v páté sérii rozstřelu rozhodl Antonio Rüdiger. Dalším postupujícím do semifinále je Bayern Mnichov, který po úvodní remíze 2:2 porazil na svém hřišti Arsenal 1:0. Jediný gól dal v 63. minutě Joshua Kimmich.

Hvězdný Lionel Messi poosmé vyhrál Zlatý míč. Vylepšil vlastní rekord, Nor Haaland ostrouhal

Útočník Lionel Messi získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Šestatřicetiletý Argentinec vybojoval trofej poosmé, čímž vylepšil vlastní rekord. V 67. ročníku prestižní ankety předčil druhého Nora Erlinga Haalanda z Manchesteru City a třetího Francouze Kyliana Mbappého z Paris St. Germain. Anketa pořádaná týdeníkem France Football se podruhé za sebou vyhodnocovala za sezonu, předtím to bylo za kalendářní rok.

„Nejhorší zranění, co jsem viděl.“ Bývalý obránce Realu Madrid prošlápl soupeře, pak brečel

Bývalý dlouholetý obránce Realu Madrid a brazilské fotbalové reprezentace Marcelo, nyní ve službách Fluminense, způsobil v úterním utkání Poháru osvoboditelů hrozivé zranění Lucianu Sánchezovi z Argentinos Juniors. Argentinský obránce skončil po zásahu slavného Brazilce s vykloubeným kolenem v agónii, vyloučený Marcelo opouštěl trávník v slzách a později se na sociálních sítích omlouval. Podle fanoušků se jednalo o „jedno z nejhorších zranění“.

Google stáhl z nabídky otrokářskou hru. Nabízí málo možností mučení, napsal jeden z uživatelů

Americká internetová společnost Google stáhla z nabídky herní aplikaci nazvanou Simulátor otroctví, jejímž prostřednictvím si mohli lidé hrát na obchodníky s otroky, dokonce je i mučit. Informoval o tom server BBC. Google hru v portugalském jazyce stáhl, když se rozhořela v Brazílii široká kritika kvůli rasistickým urážkám brazilského fotbalisty Vinícia Júniora, který hraje ve španělském klubu Real Madrid.