reklama
CNN Prima News Řecko

Řecko

Výpis příspěvků ke štítku „Řecko“

Vykopávky Tróje začaly před 150 lety. Jak pátrání po bájném městě probíhalo?

11. října 2021 13:17

Hledání starověkého města Trója trvalo tisíce let. Dlouho se však nikomu nepodařilo prokázat, že se Homérova sága o trojské válce skutečně odehrála... Až do roku 1871, kdy tehdy devětačtyřicetiletý Heinrich Schliemann objevil ruiny města pod kopcem Hisarlik na severozápadě dnešního Turecka. Vykopávky začaly přesně před 150 lety. Schliemann nebyl zdaleka první, kdo se domníval, že Homérem popisované město se nachází právě tam.

Zabila ho střecha kostela, který opravoval. Zemětřesení na Krétě bylo nečekaně silné

28. září 2021 15:29

Na Krétě jsou lidé na zemětřesení za ta léta už zvyklí. To, které zasáhlo řecký ostrov v pondělí, ovšem všechny zaskočilo. O život přišel nejméně jeden člověk, další desítky lidí utrpěly zranění, škody jdou do milionů eur. Češka Zuzana Hrdličková, která tam žije šestým rokem a podniká v turismu, pro CNN Prima NEWS popsala hrůzu, která se tam nyní odehrává.

Napsal hudbu k oscarovému filmu Řek Zorba. Legendární skladatel zemřel ve věku 96 let

2. září 2021 09:58

Ve věku 96 let zemřel v Aténách jeden z nejslavnějších řeckých hudebních skladatelů Mikis Theodorakis, známý zejména jako autor hudby k filmu Řek Zorba. Informovala o tom agentura AFP. Theodorakis proslul i politickými aktivitami, bojoval proti fašistické okupaci, proti diktatuře vojenské junty a v tomto století se zapojil i do demonstrací proti úsporným opatřením přijatým řeckou vládou kvůli finanční krizi.

reklama