CNN Prima News Řecko

Řecko

Výpis příspěvků ke štítku „Řecko“

Nová hrozba pro starý kontinent: Západonilský virus se do Evropy dostane za 48 hodin

Odborníci varují před virem západonilské horečky, který může způsobit i smrtelná onemocnění. V Evropě se za poslední týden nakazilo 31 lidí, převážně Řeků. Nebezpečný virus, který přenáší komáři, se může kvůli silným vzdušným proudům rozšířit ze severní Afriky na Ibizu za 48 hodin, informuje britský deník Express. Nemocí přenášených komáry bude podle odborníků v budoucnu přibývat.

Zběsilá střelba v Řecku. U Athén zahynulo šest lidí, jedná se zřejmě o Albánce

Šest lidí, pravděpodobně Albánců, zemřelo v pondělí večer při střelbě v obci Lutsa, zhruba 20 kilometrů od Athén. Pachatelé použili pistole ráže 9 milimetrů a zaměřili se na auta s německými registračními značkami. Oběti střelby zatím zůstávají na místě, uvedl řecký zpravodajský server Kathimerini. O šesti mrtvých bez dalších podrobností informuje i řecká veřejnoprávní stanice ERT.

Atény ztrácejí své plíce, důležitý park hoří. Zavládl komínový efekt, činila se i žhářská lůza

Ničivý požár zasáhl národní park nedaleko řeckého hlavního města, kterému se kvůli filtraci tamějšího ovzduší přezdívá „plíce Atén“. Jihoevropská země se letos potýká s extrémním náporem živelných pohrom. Požáry na severovýchodě země jsou nejhorší, jaké kdy Evropská unie zaznamenala, uvedl komisař pro řešení krizí Janez Lenarčič. Vedle bezprostřední zkázy, která oblasti Řecka zasáhla, mohou pozůstatky požárů zvýšit riziko povodní, sesuvů půdy či extrémních veder.

OBRAZEM: Boj s požáry očima hasičů. Podívejte se, jak zápasí s plameny v Řecku

Hasiči v Řecku dál bojují s desítkami požárů, nejhorší situace je u města Alexandrupoli na severovýchodě země a u Atén. V lesích v parku Dadia u hranic s Tureckem, kde se v úterý našlo 18 spálených těl, hoří už pátý den. Kouř ze spálenišť cítí i obyvatelé stovky kilometrů daleko a popel v ovzduší doputoval až k ostrovům v Jónském moři. U Atén úřady nařídily další evakuace, výstrahu dostali také obyvatelé města Komotini poblíž Alexandrupoli.