CNN Prima News Řeporyje

Řeporyje

Výpis příspěvků ke štítku „Řeporyje“

Opice Palestinci? Novotnému se výrok prodraží. Ošklivá cifra, reagoval na pokutu od soudu

Soud uložil starostovi pražských Řeporyjí Pavlu Novotnému (ODS) trestním příkazem peněžitý trest za jeho vyjádření, že Palestinci jsou opice a mají být vybombardováni. Informoval o tom v pátek sám Novotný. Dále uvedl, že trest je citelný, takže o jeho výši chce nejdříve mluvit se svou manželkou. Z jeho reakce vyplývá, že se bude bránit podáním odporu. Soud tak věc bude muset projednat veřejně v hlavním líčení.

Starostovi Řeporyjí hrozí až tři roky vězení. Před soud půjde kvůli výrokům o Palestincích

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) půjde kvůli výzvám k zabíjení Palestinců před soud. Uvedla to na svém webu Česká televize (ČT). Politik na síti X na začátku loňského prosince po teroristickém útoku palestinského hnutí Hamás v Jeruzalémě napsal, že Palestinci jsou „opice“ a mají být vybombardováni. ODS se od jeho výroků distancovala. Novotný se později za výroky omluvil a příspěvek smazal.

Obce mají na účtech miliardy a neinvestují, zlobí se ministerstvo financí. Radnice se brání

Peněz, které mají obce na běžných účtech, rychle přibývá. Blíží se hranici 400 miliard korun. Uvádí to ministerstvo financí. Podle něj je to chyba, prostředky by se měly investovat. Radnice se ale brání. Na investice si prý nejprve musí našetřit, proto se finance na účtech hromadí. A kvůli nejistotám z budoucího vývoje zatím nechtějí příliš utrácet.

Nová frakce v ODS? A rovnou i nacistické křídlo pro Zahradila, glosoval Novotný

V ODS by už brzy mohla vzniknout nová frakce, a to z iniciativy Česko plus, jehož součástí jsou i někteří členové strany. Je však nutné, aby to stvrdilo předsednictvo občanských demokratů, připomněl na sociální síti X zakladatel Česko plus Radim Ivan. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný v reakci na příspěvek uvedl, že záměr podporuje. Pak přidal glosu, že by si jeho stranický kolega a rival Jan Zahradil zasloužil nacistické křídlo.

Novotný smazal tweet o kauze v Brně a ODS. Špatně by mě pochopili, lekl se později

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný vzal zpátečku poté, co popíchnul vlastní stranu ODS. Zlobivé dítě občanských demokratů totiž uvedlo, že po kauze brněnské primátorky Markéty Vaňkové si může dělat, co chce. Pro CNN Prima NEWS Novotný později řekl, že jeho slova by v souvislosti s kokainovou aférou mohla být špatně pochopena. Tweet proto raději smazal.

Novotného boj proti neukázněným chodcům. V Řeporyjích instaloval „hřbitov“ pomníků

V okolí železničního přejezdu v pražských Řeporyjích se objevily pomníčky lidí, které měl v minulosti na místě usmrtit projíždějící vlak. Tamní starosta Pavel Novotný (ODS) se tímto způsobem snaží přesvědčit lidi, aby přejezd nepřecházeli v době, kdy jsou spuštěné závory a bliká červené světlo. „Co profackovat doma děti a nechodit na červenou? Za ty životy to stojí,“ uvedl rázný komunální politik na sociálních sítích.

Starostu Řeporyjí Novotného napadl neznámý muž. Nelíbilo se mu, že si ho natáčel

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný má za sebou nepříjemný zážitek. Stal se svědkem incidentu, při kterém neznámý muž podle jeho slov začal kopat do auta před ním. Novotný si jej začal natáčet, což se ale agresorovi nelíbilo. Po známém politikovi nejdříve plivl a poté se po něm i ohnal a telefon mu vyrazil z ruky. Následovala zmatená útočníkova obhajoba předešlého činu a odchod pryč.

Novotný a Ovčáček jeli na Ukrajinu. Kdyby každý pomáhal jako on, bylo by to tu hezčí, říká starosta

Nečekaná dvojice –⁠ starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný a bývalý mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček –⁠ se spolu v minulých dnech vypravila na Ukrajinu. Navštívili mimo jiné Hostomel, se kterým Řeporyje v únoru uzavřely partnerství. Novotný se k Ovčáčkově účasti na cestě nechtěl příliš vyjadřovat. Podle svých slov lidi nelustruje.