CNN Prima News Rijád

Rijád

Výpis příspěvků ke štítku „Rijád“

Pomáhá Ukrajině a Gaze, láká sportovce i turisty. Saúdská Arábie se mění před očima

Po vraždě saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího v roce 2018 byl Rijád v očích Západu zatracován, Saudské Arábii se ale během několika let podařilo vylepšit si image před celým světem. Pod taktovkou korunního prince Muhammada bin Salmána se otevřela turistům, začala lákat světové sportovce a angažuje se v nejvyšších diplomatických jednáních, které mají spojitost s Izraelem i Ukrajinou.

Vztahy Íránu a Saúdské Arábie se po letech zvedají z bodu mrazu. Země překvapily dohodou

Aktualizováno

Írán a Saúdská Arábie se dohodly na obnovení diplomatických vztahů, které přerušily v roce 2016. Oznámení Teheránu posléze potvrdil i Rijád s tím, že dohoda byla uzavřena v Pekingu. Zlepšení vztahů mezi Saúdskou Arábií a Íránem by podle televize Al-Džazíra mohlo mít pozitivní vliv na bezpečnost v regionu, zejména v Jemenu, kde tyto země podporují soupeřící strany konfliktu.

Horlivý fanoušek málem zbořil a zranil Ronalda. Hvězda na poslední chvíli uskočila

Cristiano Ronaldo na sebe poutá pozornost, ať už se nachází kdekoliv na světě. Momentálně plní roli atrakce v Saúdské Arábii a horlivý fanoušek neodolal nutkání dostat se k jednomu z nejlepších fotbalistů historie co nejblíže. Při rozcvičce před posledním zápasem an-Nasru zuřivě vběhl na trávník a vydal se za Portugalcem. Nechybělo mnoho a mohl pětinásobného vítěze Zlatého míče zranit.

Jste zodpovědný za Chášukdžího vraždu, vpálil Biden při jednání saúdskému princi

Americký prezident Joe Biden v pátek řekl saúdskoarabském korunnímu princi Muhammadovi bin Salmánovi, že ho považuje za osobně zodpovědného za vraždu novináře a kritika saúdskoarabského režimu Džamála Chášukdžího. Biden to řekl na tiskové konferenci po setkání s princem. Člen saúdské dynastie podle prezidenta ale osobní zodpovědnost popřel. Biden jednal také o navýšení těžby ropy, o válce v Jemenu či vztazích s dalšími zeměmi v regionu, napsala agentura Reuters.

Porotci vyloučili desítky velbloudů ze soutěže krásy. Majitelé je „vylepšovali“ botoxem

Více než 40 velbloudů bylo diskvalifikováno ze saúdské soutěže krásy poté, co jim majitelé podali hormony na posílení svalů a aplikovali botox. Podvodníci používají kosmetické procedury, aby oklamali rozhodčí, kteří udělují ceny na základě fyzické krásy zvířat. Výhra v soutěži, která se koná v rámci Abdulazizova festivalu velbloudů, činí 49 milionů liber (přes 1,5 miliardy korun).

Manchester City pokračuje na vítězné venkovní vlně. Po triumfu v Paříži je blíž finále

Fotbalisté Manchesteru City vyhráli po obratu úvodní semifinále Ligy mistrů na hřišti Paris St. Germain 2:1. Domácí poslal do vedení po čtvrthodině hry Marquinhos, ale v 64. a 71. minutě Kevin De Bruyne a Rijád Mahriz otočili skóre. Od 77. minuty navíc francouzský celek hrál bez vyloučeného Idrissy Gueyeho. Odveta se uskuteční příští úterý v Anglii. Manchester City vyhrál venku už 18. soutěžní duel za sebou, čímž vylepšil anglický rekord.